Svatba s cizincem. Kdo měl mimo ČR i mimo zem, odkud přítel pocházel?

martinka0912
24. pro 2020

Ahoj ,
chtěla bych se zeptat. Brala jste si tu některá cizince , mimo ČR i mimo zem odkud pocházel přítel?
Mám přítele Moldavce , ale chtěli bychom se vzít v Rusku.
Máte nějaké zkušenosti?
Děkuji 🙂

piggy123
24. pro 2020

@martinka0912 já jsem Češka, manžel je Němec a žijeme ve Švýcarsku a svatbu jsme měli v USA v Las Vegas 🇺🇸 🤟

Bylo to to nejjednodušší řešení. Na vyřízení k svatbě stačil POUZE cestovní pas! Žádné složité překlady a ověření různých dokumentů, rodných listů, potvrzení o svobodě, či co všechno ještě ostatní země požadují.... Nám se právě nechtěla řešit všechna ta složitá administrativa a překlady jak ze strany ČR, Německa nebo Švýcarska 😂 Poté jsme to spojili s cestováním po Americe a mám z toho úplně nejlepší zážitky a vzpomínky z celého mého života ❤️

orisek56
24. pro 2020

Moldávie ještě není takový problém. (Jinak pana pozdravuji, mám částečně Moldavské koreny) ale kamarádka si vzala Kazachatance a mají to komplikované s úřady. Defakto půl roku po svatbě není pořád jejich sňatek v Kazachstánu zplatnen a nemůžou tam kvůli kovidu jet. ČR potřebuje co jsem pochopila taky nějaké doklady z Kazach. On sám je tu zatím na prodlužování víza, je tu už 8 let a studuje, takže je to podmíněno i tím. V Kazachstánu defakto zatím je on svobodný. Ještě řeší pojištění.

martinka0912
autor
24. pro 2020

@piggy123 Opravdu ? To by bylo úžasné, žádné papírování.. 🙏 A věřím že máte oba ty nejkrásnější zážitky 😍

andyna2020
30. pro 2020

Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale našla jsem super článek, kde je vše dobře popsané - sňatek s cizincem na území ČR i v jiné zemi... https://didacticus.cz/svatba-s-cizincem Je to celkem dost zařizování, ale určitě se to vyplatí. Přeju hodně štěstí. 😍

gramar
30. pro 2020

@martinka0912 Já si brala Slováka, svatbu jsme měli v ČR, ale mimo mé trvalé bydliště a musím říct že složitější byrokracii jsem asi nikdy nezažila... Tedy vlastně zažila když se měnil zákon v rámci EU o dávkách...
Každopádně spíše je nutné, než řešit co potřebuješ zde, řešit co vyžadují v Rusku, protože pokud vás tam oddají, vydají vám oddací list (či něco tomu podobného), ten pak necháš úředně přeložit a zašleš na zvláštní matriku do Brna a v rámci čr toho už pak moc neřešíš, do tří měsíců ti přijde český oddací list a počítám že obdobný postup pak bude u manžela v rámci Moldávie... ;)