Chci začít pracovat na miminku před svatbou, přítel až po

515ka
27. srp 2015

Ahoj holky...Tak už z názvu je asi jasné o co se jedná...S přítelem máme v únoru termín svatby a otázku mimča řešíme už strašně dlouho..Původně jsme chtěli miminko ještě než se vezmeme, ale přítel se teď vyjádřil, že ho chce až po svatbě...Mně to ale mrzí a docela mně to trápí, protože si říkám, že jestli se mnou miminko chce, tak by mu mělo být jedno KDY, ne? Nejdřív jsem to nechtěla nějak řešit, ale strašně mně to odrazuje od plánování svatby. Pokaždé když to zkusím s ním řešit, tak to skončí tím, že se rozbrečím a na svatbu nemám ani pomyšlení. Neříkám, že je pro mně děťátko důležitější než si ho vzít, ale prostě mám určité priority v živote (na 1. místě rodina) a představa toho, že bych měla být matkou mně naplňuje. Máte nebo měla jste to některá taky tak, nebo jenom já jsem taková posedlá? :/

gepe
27. srp 2015

@515ka Manzel je ze standardni rodiny, kdy sam rekl a mel vzdy jasno v tom, ze deti jedine az po svatbe. Ja se nehrnula narozdil od Tebe ani do jednoho.
Muzes byt rada, ze Tvuj pritel chce nejdrive stvrdit vas vztah "papirem" a deti pote. S tim pristupem jaky mas ted, nemusi ve vysledku dojit ani ke svatbe, ani mit deti se stavajicim pritelem. Netlac zbytecne na pilu a ujasni si co je pro Tebe prioritou. Zda dite a to hned ci a.s.a.p. , anebo pritel, ktery si Te chce vzit a mit deti az po svatbe.

karlos12
27. srp 2015

Ahoj, Vlastně nechápu co řešíš.Kdyby ho nechtěl vůbec, ale chce.Tak Klíďo plánuj svatbu, pak budou jiné starosti 😉 A Ty bys chtěla celou svatbu problít či něco podobného ?Takže klid a těš se !!!

karlajasmine
27. srp 2015

@515ka Asi te trochu chapu.. my jsme to zacali zkouset mesic pred svatbou, protoze jsem se z nepochopitelnyho duvodu bala, ze si to rozmysli, a chtela to zkouset co nejdriv.. pritom on se tesi minimalne stejne jako ja.. tak to byly naprosto nepodlozene obavy. Ale jestli mu veris, ze to opravdu hned po svatbe budete zkouset, a neni ti 35, tak se fakt nemas duvod niceho bat a venuj se v klidu planovani svatby 🙂

izzybickerstaff
27. srp 2015

Jsi oblblá hnízdícíma hormonama (nemyslím to zle, taky jsem kdysi byla, když jsem chtěla dítko bez svatby 🙂 ). Vždyť se vezmete jen za půl roku...Z vlastní zkušenosti (čerstvě těhotná těsně po svatbě) můžu říct, že je rozhodně lepší si přípravu svatby i těšení se na miminko užít jedno po druhém. Navíc nikdy nevíš, jak ti bude, může ti být i dost špatně a neužila by sis ani přípravy, ani svatbu...

karlajasmine
27. srp 2015

Navic by to byl docela stres, planovat jak svatbu, tak mimco.. fakt nemas kam spechat a v klidu si to uzij jedno po druhem 🙂 Ja zpetne lituju, ze jsme to zacali zkouset pred svatbou, protoze jsem se na svatbe bala pit..pritom se mimco stejne povedlo az po dalsich 7 mesicich..

515ka
autor
27. srp 2015

@karlajasmine asi máš pravdu...ale když ta touha po děťátku je tak šílená... 😖 Blbý hormony 😀

zlatkavlk
27. srp 2015

Ahojky, já jsem taky chtěla mimčo před svatbou, ale nedařilo se nám, nakonec jsem skončila s půlroční hormonální léčbou, kdy jsem ani otěhotnět nemohla a musím zpětně říct, že při plánování svatby jsem to ve finále ocenila...
Teď jsem v 8.měsíci, pravda je, že jsem žádné těhu nevolnosti neměla, ale byla jsem v prvním trimestru tak utahaná, že si neumím představit, jak bych svatbu a vše okolo zvládla, bylo to docela náročné jak před, tak i po svatbě, takže za mě - užij si v klidu plánování a svatbu samotnou a mimčo pak určitě přijde ani nebudeš vědět jak 😉

karlajasmine
27. srp 2015

@515ka Fakt te chapu, ale ber to i tak, ze co kdybys byla treba na rizikovym, nemela vychazky na vlastni svatbu.. nebo mela nejaky zdravotni problemy a misto svatby lezela v nemocnici.. nebo ti bylo proste dost blbe.. i ta svatba je jednou za zivot, tak proc si ji neuzit se vsim vsudy, uzit si sampansky na pripitek, vino, panaky.. tancovat.. a na mimcu proste zacnete pracovat po svatbe pekne v klidu 🙂

somalicats
27. srp 2015

@515ka Dopředu nikdy neodhadneš, jak Ti bude a jestli vůbec budeš schopná aspoň nějak fungovat. Já jsem momentálně v 11 tt, od začátku je mi blbě a poslední týden nejsem ani schopná pořádné práce, zvracím a rozhodně bych si svatbu neužila, natož cokoli plánovat a zařizovat (nebyla jsem v úterý schopná ani dojít na plánované setkání s kolegyněmi, a to šlo jen o večerní posezení v nekuřácké restauraci). Sama bych na Tvém místě nejdřív spáchala svatbu a pak začala řešit mimčo.

515ka
autor
27. srp 2015

@karlajasmine to je fakt 🙂 to bych nerada...🙂 a u mně to docela hrozí co jsem slyšela povídání od maminky :D

im4fun
27. srp 2015

@515ka porad pises (cetla jsem jen uvodni prispevek) jen o tom, jak se ty citis, co ty chces a jake ty mas priority. Nenapadlo te, ze pro pritele je holt dulezite neco jineho? Kazdopadne si nemyslim, ze by dite nechtel, ale proste ho chce az po te svatbe. Na to ma pravo a myslim ze nejakym trucem ze jinak do svatby nepujdes ho akorat otravis. Tech par mesicu vydrzis

somalicats
27. srp 2015

@515ka Jestli bylo nebo nebylo blbě Tvé mamce, vůbec nemusí znamenat, že Tobě bude nebo nebude taky. Moje mamka měla nevolnosti pouze u těhotenství, které nedopadlo, potratila, když čekala mě i ségru, tak jí bylo dobře. Ségra u obou těhotenství pomalu ani nevěděla, že je těhotná, cítila se výborně. A já blila u první dcery jak Alík celý první trimestr, u druhé dcery do konce 5. měsíce a teď jsem na to zvědavá, kdy to skončí. Naopak u těhotenství, která jsem potratila, mi bylo dobře. A pak si vyber 😀

viridie
27. srp 2015

Ahoj ..🙂 Souhlasím s holkama-není kam spěchat a buď šťastná,že Tvůj skoromuž zastává tradiční hodnoty,mysím že to je moc hezké.....U mne to bylo ta,že jsme tomu začali dávat volný průběh v květnu,tj. 4 měsíců před svatbou a oooopsie...v srpnu jsem čuměla na dvě čáry....já, 34ti letá kuřačka s nadváhou....:D A musím Ti říct,že mne lehce mrzelo,že na své svatbě budu srkat žbrďolu a tanec na stole také nebude....Týden před dnem D na mne padly takové nevolnosti,že jsem to chtěa všecko odpískat ,ale nakonec snad pod vlivem toho adrenalinu mi bylo dobře a musím říct,že bylo moc fajn,tomu plénu při přípitku sdělit,že přiletí čáp (10tt jsem byla) ...🙂 Nicméně za mne doporučuji se dát do pohody, na svatbě zakalit a pak na to hupsnout. Nic Ti neuteče a věř mi.....moje Madlenka je dar z nebes a jsem z ní total vyprděná, ale někdy ze slzou v oku vzpomínám na chrápání do dvanácti a pokuřování s Mojitem někde v klubu...🙂

luckavolosyn
27. srp 2015

@515ka nečetla jsem příspěvky, ale napíšu ti jak to bylo u nás. Já taky chtěla moc miminko a svadba byla naplánovaná na srpen a v březnu jsem vysadila prášky, že to "jen tak nebude". Zadařilo se po 2 měsících, vdávala jsem se ve 4.měsíci v 35st. vedra. Ale bříško korzet schoval, není na fotkách nijak moc znát, nic moc mi nebylo v tom vedru, ale nakonec jsem t zvládla až do 23 hod.a moc jsem si to užila. Ale vše za velké podpory partnera, jinak by to nešlo 🙂

515ka
autor
27. srp 2015

@im4fun No jelikož jsem zakládala diskusi o svých pocitech tak tady snad nebudu řešit ty partnerovi ne? 🙂 samozřejmě že mi na pocitech a prioritách partnera záleží 🙂 A nikde jsem nenapsala, že na truc do svatby nepůjdu, jen že mi ta touha radost z plánování hodně ztrpčuje ;)

515ka
autor
27. srp 2015

@viridie joo tak to se vám zadařilo :D chrápání do 12ti mi bude chybět ale bohužel už teď do 12ti nespím protože od doby co pravidelně vstávám do práce se io víkendu budím sama od sebe v 7 :D

515ka
autor
27. srp 2015

@somalicats já teda doufám že to nebudu mít jak mamča páč ta když mnĚ čekala tak setémĚř nehla od záchodové mísy :D

kacca11
27. srp 2015

@515ka já se přiznám, že upřímně nechápu, že když už máte svatbu za dveřmi, chtěla by sis to zkomplikovat tehotenstvim. Nebo spíš obráceně, komplikovat těhotenství stresem ze svatby. Nemyslím to ve zlém, ale prostě vždycky všechno nemůžeš mít hned, někdy je lepší počkat.

Zkus se podívat na věc z pritelovy strany. Pro něj může být dulezity tradiční model, kdy je svatba před dítětem, nechce se ženit s pocitem, že si tě brát musí, ale že si tě vzít chce. Je pro tebe obtížné respektovat jeho přání? Proč by tě to, že mu ho splnis, mělo tak znechucovat? Předpokládám, že si ho beres z lásky a ne jen jako otce děti.

515ka
autor
27. srp 2015

@kacca11 samozřejmě že si ho beru z lásky....jsme zasnoubeni už skoro 3 roky a konečně nám to vyšlo žese mužeme vzít....mně jdespíš o to že vždy jsme se bavili o tom že budeme miminko mít předsvatbou a on najednou z ničeho nic změnil názor...o to mi jde..:/

im4fun
27. srp 2015

@515ka clovek ma pravo zmenit nazor.
Abych se priznala, porad mi prijde tvuj postoj takovej dost neuchopitelnej...A vlastne ani nevim, jestli chces radu, nebo te mame politovat...Ja nevim ale tech par mesicu to snad vydrzis ne? Nebo je to dulezitejsi nez to, co chce partner? Asi to pro nej je dost dulezite. O tom je ten vztah taky, ze clovek akceptuje hodnoty toho druheho

gepe
27. srp 2015

@515ka primarne by jsi si mela o svych pocitech, diteti po svatbe atd. promluvit s nim a ne na internetove diskusi se ptat, zde pocity sdelovat aj. Ty tady resis neco, co bys mela resit s nim, vy dva mate vztah, planujete svatbu. Ne my s Tebou tady na internetu.

mandala
27. srp 2015

Kdyby můj manžel chtěl dítě ještě před svatbou, tak bych taky nesouhlasila, přičemž to neznamená, že ho nemám ráda. Lidi mají právo změnit svůj názor a pro manžele je důležitá i jistá tolerance, ne si všechno vydupat za každou cenu, logicky tvůj přítel má větší pravdu, proto by jsi měla podle mne ustoupit ty. Půl roku není tak dlouhá doba, opravdu si to nekomplikuj, mohlo by se taky stát, že budeš na rizikovce a ze svatby sejde kvůli zdravotním komplikacím a budete to mít nakonec celý přemotaný. Tím tě nechci strašit, ale po třech dětech si troufám říct, že těhotná bych se vdávat nechtěla ani za nic. 😉

515ka
autor
27. srp 2015

@im4fun já zas nechápu tvůj postoj 🙂 chtěla jsem se vypovídat, copak je to zločin? 🙂

515ka
autor
27. srp 2015

@gepe s přítelem jsem to pochopitelně řešila ;)

515ka
autor
27. srp 2015

No nevím no...děkuji všem za rady i za "rady", ale mám pocit, že tady některým uniká podstata slov fórum a diskuze.... člověk se chce vypovídat a nakonec se dočká jen kritiky toho jak je sebeckej a strašnej člověk....takže děkuji ;)

kacca11
27. srp 2015

@515ka diskuze je o názorech, ne o tom, že s tebou bude každý souhlasit.

515ka
autor
27. srp 2015

@kacca11 však to játaky neříkám že má každý se mnou souhlasit..jen sem se prostě chtěla vypovídat...ale to je jedno..

evulina77
27. srp 2015

@515ka hlavně se uklidni. Pokud se budete brát, tak asi i budou děti, ne? Proč by jste se jinak brali? Začni se lépe stravovat, čistit organizmus, začni s kyselinou listovou a plánuj svatbu. Lepší je si svatbu užít a pak hned na miminko. Půl roku je v pohodě, věnujte se sami sobě, tolik času na sebe s mimčem jen tak mít nebudete. Přestaň si vyřvávat věci, netlač na pilu a nedělej doma dusno...

mandala
27. srp 2015

@515ka No tak nevím, jestli jsi čekala, že ti poradíme, abys svatbu zrušila ? To, že toužíš po mimi je sice hezké, nicméně nebudeme ti tu psát, že tvůj nastávající je fakt hrozný, když mě naopak přijde, že to má v hlavě dobře srovnaný. 😉

kacca11
27. srp 2015

@evulina77 když odbočím od zakladatelky (omlouvám se), ale copak není důvod ke svatbě nezávislé na dětech?_ 😒