Nechce si mě vzít

kesinka89
17. čer 2021

Ahoj holky, potřebuju se asi jen vykecat 🤷🏻‍♀️
S přítelem jsme spolu 6,5 roku a máme 7m mimčo, které má jeho příjmení. Na začátku vztahu jsme si ujasnili, že děti budeme mít po svatbě. Jde o to, že mi snad celou dobu, co spolu co chodíme říká, jak se vezmeme a že to potřebuje vymyslet (zásnuby) a tak musím počkat. Otěhotněla jsem neplánovaně, ale všichni jsme měli velkou radost a jeho rodiče nás popichovali, že kdy bude svatba. Přítel na to samozřejmě, že se vezmeme ale potřebuje čas. V tu dobu jsme spolu byli už docela dlouho, takže jsem se těšila, že budu nevěsta a samozřejmě se chlubila zvědavým kámoškám. No, jenže těhotenství plynulo a stále nic 🤷🏻‍♀️ Přicházely otázky, kdy se teda vezmeme a on, že prej si nebudeme přidělávat teď starosti. Už mi to přišlo podezřelé, tak jsem chtěla dát mimču moje příjmení (v domnění, že se bude chtít jmenovat stejně a vezme si mě). No zlatý voči. Přemlouval mě, že dáme příjmení jeho když se stejně vezmeme. Ale furt nic a nic a nic. Teď má výmluvy, že zlatnictví mají zavřeno, je korona, bla bla bla.... A mě všichni oslovují jeho příjmením a mě to štve. Když s ním o tom mluvím, vypadá to, že svatbu vůbec nechce.
Nejlepší je, že mě má jistou a už se ani nesnaží. Po porodu mi ani pitomé díky neřekl, na výročí zapomněl, na Valentýna taky. Takže je mi jasné, že brát si mě taky nebude. Hrozně mě to trápí a ponižuje, jak mi může furt takhle něco slibovat a pak se na to vykašlat? Ještě když ví jak je to pro mě důležité🙄

lgsk
17. čer 2021

@kesinka89 A nebylo by nejlepší si s ním o tom v klidu a narovinu promluvit? Říct mu, jak to cítíš? Ono to chlapům někdy nedochází, jak to na nás může působit.

mourovatakocka
17. čer 2021

@kesinka89 Proč má dítko jeho příjmení?

kajalka
17. čer 2021

Ono tě asi nejvíc pálí, že se do svatby nežene, ale v závěru tvého psaní to vypadá na mnohem hlubší problém. Možná nedostatek respektu, pozornosti, snad pohodlnost..

treasurka
17. čer 2021

To je těžká situace... Taky by mě štvalo se takhle ponižovat a v podstatě se doprošovat, aby si mě vzal :/ Možná se na něj vyprdni, né ve smyslu rozejít se, nebo tím vyhrožovat, ale žít si vedle něj svůj život, starat se o sebe, aby ti bylo dobře, bylas spokojená a co nejvíc nezávislá. Kdyby se ptal, řekni mu, že se cítíš ve vztahu nejistě, že vlastně nevíš, jestli se na něj můžeš spolehnout, když neplní sliby, a že se musíš soustředit na sebe a dítě, protože si nejsi jistá, jestli on je schopný nějaký závazek udržet. neskákej okolo něj, nic mu nevyčítej, nepros, prostě si žij a nech ho, co to s ním udělá...

amazonkajanik
17. čer 2021

@kesinka89 nedávno jsem řešila obdobné téma s tím rozdílem, že jsme spolu mnohem déle,syn má mé příjmení (po svatbě si ho měl brát i partner )o ruku jsem žádala já a jsme "zasnoubeni " už 8let 😟 z toho se svatba fakt plánovala cca 4roky. Měli jsme se brát na synovi 1.narozeniny a nic. Poslední dny o tom mluvím přímo,nebo v náznacích a nic, takže jsem to vzdala. Jsme spolu, máme krásného a zdravého syna a to mi zřejmě musí stačit ...

pinkyy
17. čer 2021

Taky jsem otehotnela a dite melo prijmeni po pritelovi s tim, ze jsem vedela, ze se vezmeme. Stale se nic nedelo a jelikoz jsem vedela, ze chce druhe dite, tak jsem zacla brat prasky, ze zadny druhy dite bez svatby nebude a kdyby nahodou bylo, tak bude mit moje prijmeni. Pak jsem to neresila a minuly rok jsme meli svatbu a jsem vdana ☺️ slib jsem dodrzela a cekame druhy 😀 nevim o co tem chlapum jde 🤷‍♀️

klokanka31
17. čer 2021

@kesinka89 A já tohle ale říkám pořád - nechceš svatbu? Tak dítě se bude jmenovat po mně. A nějaké sliby? V tomhle chlapům fakt nevěřit.

klokanka31
17. čer 2021

@amazonkajanik Teda já bych ho hnala 😮 máš svatou trpělivost.

blackfox
17. čer 2021

Já jsem s přítelem 7,5 roku. Zastávala jsem názor, že nejdřív svatba a pak děti, ale on svatbu nechtěl, tak jsem se rozhodla, že priorita je pro mě být máma (i pro můj vyšší vek). No teď máme 14 měsíční dceru. Dala jsem ji své příjmení, i když to vzal velmi nelibě. Ale neustoupila jsem ani při řečech, že se pak přece vzít můžeme. No dobře jsem udělala. Uplynula už dlouhá doba a ani náznak toho, že by si mě chtěl vzít, naopak svatby ještě víc kritizuje. Moc mě to mrzí, ale rozhodnutí bych nezměnila. Dcerka je pro mě důležitější a jsem šťastná, že má příjmení moje. Právě kvůli přečtení x diskuzi, kde se ženy trápily, že dítě má partnerovi příjmení a on se už ke svatbě ani trochu nemá, jsem věděla, že nesmím ustoupit, že by mě to hrozně trápilo...

blackfox
Autor odpověď smazal
Zobraz
loylii
17. čer 2021

@blackfox mám to stejne, chlap byl hrozne naštvaný proč maj deti příjmení po mě, ale na otazku proč se neožení neumí odpovědět. Nevím proč bych měla mít jiné příjmení než ostatní členové moji rodiny a ještě ke všemu, když za to vůbec nemůžu. Deti byli dost plánovaný, žádný omyl.

elizsebik
17. čer 2021

Holky, čao, já jsem tady s mým názorem budu sama, ale zajímalo by mě proč tu svatbu chcete? Proč je tak důležitá? Je to tradice nebo ještě něco?

My spolu 3, 5 roky máme 8m syna, a tu svatbu možná jednou jsme probírali, protože na tom trvali jeho rodiče, ale zabalili jsme to, a ani nechápu co to změní... Vztahy máme nádherné, promlemy vznikají, ale snažíme se najít kompromis. Syn má příjmení po přítelovi.

nagojka
17. čer 2021

Ja to mam zas asi trochu obracene...jsem s pritelem 7 let a hned od zacatku jsem vedela ze svatbu nechce..jasne ja sem zenska a kazda chceme byt ten jeden den princezna,taky bych chtela jeho prijmeni a bejt opravdova rodina protoze v cervenci mam termin porodu...Ale nikdy ani na vterinu me nenapadlo,ze by dite melo moje prijmeni,🤔🤔🤷🤷pro me asi neni svazba zas ta uplna priorita a verim tomu ze skvela rodina budeme i presto ze ja na budu mit stale svoje prijmeni..a kdo vi,treba se nekdy neco zlomi a jeste budu prekvapena🙂🍀💐tobe preju hodne stesti a at se ti podari dosahnout toho po cem tak touzis🍀💐🙂👍

pampeliska1313
17. čer 2021

My si řekli, že se vezmem a když už uplynula nějaká doba a tehdy ještě přítel pořád nic, nevědomky jsem už dělala nátlak. Třeba jsem měla mít narozeniny a byla přesvědčená, že se mě zeptá (protože je to fajn možnost, tak proč ne?) a když to tak nebylo, mrzelo mě to. Kolikrát jsem se ptala kde je teda problém, protože moje spontánní povaha viděla jen to, že se koupí prstýnek a zbytek se řeší potom. Manžel je zase takovej rozvážnej a rok trvalo vůbec prstýnek koupit. Pořád nějaká “výmluva” a zpětně se na to dívám tak, že měl pocit nátlaku. Když jsem s tím dala pokoj, nějak to přišlo. Takže bych řekla vykašlat se na to. Třeba je opravdu jeden z těch rozvážnějších, má na všechno dost času, pocit že nic neuteče. Nebo prostě papír nepotřebujete, protože spolu jste už dlouho, vztahem s Vámi si je jistý (v dobrým slova smyslu) a vyhovuje mu to. Ale teda ta zapomnětlivost trochu zavání.

hezz17
17. čer 2021

@elizsebik hele krom toho, ze bych mela pocit, ze ta rodina neni uplna... ze nekdo ma jine příjmení, jsou to i veci ryze prakticke. Danova sleva na manzelku. Vdovsky/vdovecky důchod. Pravni stranky, jalo manzelka mas vetsi pravomoci nez přítelkyně.

gracinka7
17. čer 2021

@kesinka89 chápu, že tě to trápí. Ale asi s tím moc neuděláš. Zkus si sním promluvit, ale nutit ho nemůžeš.
Měla jsi si stát za svým a pojmenovat dítě po sobě, když jste se nevzali. Z toho, co píšeš, si myslím, že on se prostě ženit nechce. Osobně by mi vadil chlap, co jen slibuje a skutek utekl.

lachtanice86
17. čer 2021

@kesinka89 tvůj problém, mela si na něj poradne netlacit a rozhodne nedat dítěti jeho příjmení. Blbost no

marcicek84
17. čer 2021

@kesinka89 hodne lidi ma nazor,ze svatba je jen papir,moje sestrenice s dvemi detmi a 47 letech doted vdana neni.S pritelem maji zrekonstruovany dum a asi se nevezmou,vyhovuje jim to tak jak to je.Co se me tyce,jsem rada,ze jsrm byla bez natlaku pozadana pred detmi a meli jsme svatbu ne ze musi,ne proto,ze uz jsou deti,ale proto,ze to bylo z lasky.Ano je to papir,ktery nikomu stesti nezaruci,ale poskytuje pravni ochranu detem a rodine jako takove - dedictvi,dan.ulevy,vyzivovaci povinnost apod. a hlavne to neni jen o tom,ze si kdykoli nekdo sbali fidlatka a pujde,uz to chce sepsat papiry k rozvodu,resit deti a jak muzou vidat oba rodice,majetek...
Za me bych slibum neverila,kdo chce,ten pozada a vezme si zenu dobrovolne,pokud chteji zit na psi knizku oba a maji shodu,tak je to cajk,ale pokud chce jeden svatbu a druhy ne,tak je to dost na prd.Ano pak je logicke mit prijmeni deti po matce,kdyz se choval chlap zbabele a nedokaze se k tomu postavit celem.
No a radu nam takovou,odtahnout se a starat se o sebe a dite a az bude resit co se deje,tak mu rict,ze on s vami nepocita a neplni sliby,tak co jineho ti zbyva ...

lachtanice86
17. čer 2021

@elizsebik daně, práva, výhody z toho plynoucí, pak navíc, mne se líbí fakt, ze mu na me záleží natolik ze věří ze je to napořád a chce mi dat jeho příjmení. Ten muj to udělal dobrovolně a pred detma. Bez nátlaku, protože chtěl a ne musel. Navíc nesnesla bych ze on a dite ma jedno příjmení a ja mam příjemní jiné, jako bych tam nepatřila.

mourovatakocka
17. čer 2021

Muž se ptal, co je nového na MK, popsala jsem mu tvůj problém a jeho spontánní reakce byla, že je přítel už dávno ženatý a nechce se rozvést, nebo se stydí to říct. Ti chlapi někdy přijdou s fakt kuriózními myšlenkami.

kesinka89
autor
17. čer 2021

Holky, moc vám děkuji za reakce. Jsem fakt husa pitomá, že jsem mu na to skočila 🤦 kéž by šel vrátit čas.. ale uvažuju, že ho donutím aspoň malé to příjmení změnit na moje 🙄 právě svatba je pro mě důležitá, beru to jako že bychom byli "úplná" rodina, se vším všudy. Všichni v naší rodině mají manželské děti. Tak mě mrzí i to, že je jako jediná nemanželská. Když volám s doktorkou, netuší kdo je moje dítě podle příjmení. Připadám si pak jako nevlastní máma 🙄 zkusím se starat víc jen o sebe, začít s líčením by ho znejistit mohlo 😀

elizsebik
17. čer 2021

@hezz17 @lachtanice86 slečny, ok, dík za odpovědi, chápu a přeji, ať všechno dopadne podle vašich představ🌷

hezz17
17. čer 2021

@elizsebik pani 😀

cherie24
17. čer 2021

@kesinka89 proč tě to ponižuje? Já tohle nějak nechápu. On se k tobě tvůj partner chová, tak jak si to necháš líbit. Když se necháš ponižovat a ještě si připadáš ponižována už jen tím, že nejsi vdaná, tak to z tebe partner cítí. Oni to lidi ani nedělají schválně. Prostě je to o tom, co z tebe vyzařuje a podle toho se k tobě chová okolí. Když budeš působit sebevědomě a budeš si sama sebou jistá, tak okolí ani nenapadne se k tobě chovat nevhodně. Pokud si ale případáš ponížená, bude k tobě tak chovat okolí i tvůj partner. Moc nechápu proč tě ponižuje, že tě lidí osloví jeho jménem. Já jsem na baráku, který se stále dodělává, takže se tu točí spousta lidí a vzhledem k tomu, že partner hodně pracuje a já jsem na rodičáku, dost často to tady s nimi řeším já. A úplně běžné mě oslovují jeho jménem, mluví o mě jako o manželce nebo říkají, že jsou domluvení s manželem a vůbec by mě nenapadlo si to někdy brát osobně, žé tomu tak není. Moje i jeho rodina se taky vyptávají každou chvíli, kdy se vememe, jeho mamka už mi navrhovala i místa, kde by to mohlo proběhnout 😄 Ale nijak to neřeším, ani mi to vnitřně neubližuje a rozhodně si nepřipadám méněcenná jen proto, že si mě ještě nikdo neokroužkoval.

elialen
17. čer 2021

@kesinka89 u nás to bylo stejné...a víš co? Stále svoji nejsme, syn má jeho příjmení a mlátím se do hlavy, že jsem mu nedala to své. Pro mě je to dosti ponižující...Podotýkám, že jsem nezávislá a po čase jsem zjistila, že ho vlastně už ani nepotřebuji a ani nechci. To jiné příjmení syna mě ale štve.

kesinka89
autor
17. čer 2021

@lachtanice86 tlačit na něj v žádném případě nechci, má to být jeho rozhodnutí a z lásky, bylo by to ještě horší

kesinka89
autor
17. čer 2021

@elialen to je mi moc líto ☹️ dopadla jsem úplně stejně

lachtanice86
17. čer 2021

@elizsebik diky, u mne uz to vše ok dopadlo. S chlapem jsem spoustu let, 6let manželé, jedna dcera a druha na cestě

kesinka89
autor
17. čer 2021

@mourovatakocka tak to mě pobavilo, jen doufám že to není pravda 😂děkuji 🌸

orisek56
17. čer 2021

A proč by si tě vzal, když mnohem větší a zavaznejsi závazek už jste si vyrobili...(asi i jeho přemýšlení anoha lidí) . Ja jako občas tomu nerozumím, nic proti tobě. Ale proč si lidi poridi mnohem větší a důležitější závazek jakým dítě je, jen lusknutim prstů, někdy bezmyslenkovite a se svatbou ala papír (davam to opravdu do velmi jednoduché roviny pro lepší porozumění, protože jako věřící vnímám svatbu, tedy spíše manželství jako něco velmi silného na vyšším životním směru) mají problém? Nějaký celý otočený ne? Protože i kdybyste se nevzali a rozešli se, tak to dítě vás bude pojit do vaší nejdelší smrti.