Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sebastian a Sofie. Přijde to teď zvláštní jen mně?

hladkamouka
21. črc 2021

Ahojte 😉 jen by mě zajímalo, jestli se v této době dávají jiná jména než Sebastian a Sofie (možná ještě Ema, Mia a Matyáš). Samozřejmě každého věc, ale už se musím smát, protože je skoro pravidlem, že pokud má teď někdo dítě, jmenuje se jedním z výše uvedených. Jak to bude vypadat ve škole, když se všichni budou jmenovat stejně? 😅 je mi jasný, že dřív se taky jména opakovala, ale tahle snaha po originalitě je tak strašně neoriginální, až je to legrační 😇 nebo to příjde zvláštní jen mně? 😲

adula000
21. črc 2021

No já nevím, my ve školce ani ve škole nemáme snad žádné jméno stejné. takže to je třeba jen náhoda.

palja
21. črc 2021

@hladkamouka já myslím že je to každého věc. U nás teď hodně frčí v okolí jméno Maxim. Já bych taková jména nedala. My máme Moniku a teď čekáme Simonu nebo Evu 🤷‍♀️ taky jsem se už setkala s názorem, že náš výběr jmen je nemoderní a sto let za opicemi 😄

michaelarousova
21. črc 2021

@hladkamouka sebika znam jednoho a sofii zadnou 🤷‍♀️ A hlavne to je kazdeho vec🤷‍♀️Jedno z nejvastnejsicj jmen v čr je Jan a to nikdo neresi ,ze jich treba bude vic ve skolce😂

radulka57
21. črc 2021

Mě to zvláštní moc nepřijde, já když chodila do školy, měli sme tam samý Veroniky,Petry a Markéty... Takže je to podle mě stejná situace, dřív to taky nikdo neřešil, ať si každej dá jaký jméno chce.

marimanta
21. črc 2021

Celorepublikové trendy nesleduji, v okolí pravda znám dva Sebastiany, ale Sofii žádnou. Ovšem v naší vsi bydlí asi dvě stě lidí, dvě jsme těhotné... Už léta máme vybrané starší české jméno a tuhle jsem zjistila, že ho plánuje i sousedka. Prostě náhody 🙂

barmo
21. črc 2021

Já mám syna Matyáše a v okolí je třeba jen jeden.😉

terezia10
21. črc 2021

Ano máš pravdu ty jména jsou oblíbená U nás hlavně Matyáš a Ema, Elen.

marimanta
21. črc 2021

A třeba dcera měla ve školce dvě stejnojmenné spolužačky, nejdřív odešla jedna, pak druhá a od té doby nikde nenarazila na nikoho téhož jména 🙃

lenka421
21. črc 2021

@hladkamouka U dcery ve skolce meli Sebastiany ve tride dva (Sebika a Bastika 🙂 ), jinak se jmena neopakovala, spis mi prislo zajimave kdyz jsem prochazela v zari seznam deti jak tam celkove prevladala takova ta drive netradicni jmena (Ema, Vanessa, Tadeas, Mikulas, Matyas)... Ale nevidim na tom nic spatneho, vkus se meni, tech modernich jmen je spoustu a nemyslim ze je za tim ted uz snaha po originalite, spis proste tolik lidi uz doma nechce mit Vojtika ale radsi maji Matyaska 🤷‍♀️

mamikry
21. črc 2021

@hladkamouka Mne to zvlastni neprijde. Jsou to krasna jmena. A nase generace je kolikrat ovlivnena tim, co frcelo za nasehi mladi. Sebastian mi treba evokuje Velmi nebezpecne znamosti. My mame treba Krystofa, to je ted taky kazdy druhy, kdyz jsme ho pred sesti lety davali, neznala jsem zadneho.

makovice88
21. črc 2021

Jeste jsi zapomnela na Nelu. 😂 Doted jsem zadnou neznala, nyni mam kolem sebe uz 4 a je to des.
Jinak myslim, ze ve skole to bude stejne jako za nas. My meli ve tride 3 Kateriny, 2 Petry atd. A ve skole nebudes preci vecne, to neni zadny argument.

neomenia
21. črc 2021

Jj, v okolí samý Sebík, Tobík, Samík, Beník, Vubec nic proti, rodičů věc, že se jejich dítě bude jmenovat jak xxx dalších z jeho generace. Ale vadí mi ty české zkomoleniny . Proč jim neříkají Sebastiane, Tobiáši, Samueli, Benjamine jako vsude jinde po světě...pokud chtějí mermomocí používat zdrobněliny, chápu, ale prijde mi lepší zvolit jméno, kde je zdrobnělina tak nějak přirozená.

marimanta
21. črc 2021

.. Jo, my meli tři Ondry, pět Kateřin a tři Barbory 🤪

jaja01k
21. črc 2021

Sofinky znám dvě, Sebastiana žádného.
V našem okolí je to zase samý Vojtěch a Julie.

odula
21. črc 2021

@palja no tak monika simona a Eva to jsou jasný osmdesátky. U nás ve škole kdo byl Simča Monča nebo Evca měl 50% popularity:D holt trendy. A vůbec - co je Sebik nebo Emik proti South, West, Peaches, Indigo, Paris, India.... :D

hanih
21. črc 2021

My teda v okoli zadneho Sebastiana ani Sofii nemame. A kdyz se kouknu na jmena deti u dcery ve skolce, tak se ani moc neopakuji. Jsou tam (v cele skolce, cca 70 deti) pokud vim dve Anicky, dve Marusky, dva Dominikove, dve Emicky a asi tri Honzikove. Jinak tam jsou ta jmena celkem hezky rozlozena, ze se neopakuji. Ja si naopak pamatuju, ze v nasi generaci to byla sama Jana, Petr nebo Hana. Od skolky, pres zakladku a gympl az po vysokou jsem nikdy nebyla jedina Hana ve tride, na tabore, v krouzku apod. Vzdycky tam byla nejaka dalsi 🙂 Ted mi to naopak prijde lepsi - je vetsi vyber jmen, nez byl treba za minuleho rezimu, kdy jen tak neco nepovolili.

pavelkamat
21. črc 2021

@hladkamouka na kurzu plavání [před 3 lety] z 10 holčiček byly 3 Sofie. Jinak ve školce ve třídě nemáme ani 1. Ale je fakt, že Sofinek a Sebíků teď potkávám hodně.
Jsou to holt módní vlny. Předtím mi přišlo, že byla vlna Natálek, předtím Elišek...

biciklissie
21. črc 2021

Myslím, že v každé dobe jsou nějaká jména oblíbená a dávají se víc. Nedomnívám se, že je to snaha o originalitu. Kdyby ano, tak se přece podívají na četnost zastoupení jmen v populaci a dají naopak jméno, co se moc nevyskytuje. Já spíš nechápu, že to někdo tak řeší. Pokud to vyloženě není ulet, tak každého věc.

kevi1
21. črc 2021

Samozrejme, ze sa davaju aj ine mena, pozri si statistiky za rok 2020 napriklad. V kazdej generacii su popularne ine mena a aj keby sa kazde druhe decko volalo Sebastian a Sofia, tak co, su to pekne mena a rozhodne mi nepride, ze ich ludia davaju ako snahu o originalitu, to som pocula ine vystrelky a uprimne, ti to moze byt jedno, nie? Niekto proste chce dat neobvykle meno, niekto radsej klasickejsie.

markii30
21. črc 2021

Mám Sáru a Sofii , a teda rozhodně mi nepřijde že by se každa druhá jmenovala Sofie ( v našem okolí jen dcera )a že těch malých deticek znám :D , stejně jako znám jen jednoho Sebika . Je to každého věc jaké si dává jméno 🙂. Už mě více trápí to že znám v okolí asi 3 psy co se jmenují Sara 🤣. Teď čekám chlapečka bude to Samuel toto jméno jsem neslyšela ještě snad v okolí nikdy 🙂
. Ať si každý dává jména jaká uznají za vhodné a hlavně jaká se jim líbí 😊

kevi1
21. črc 2021

@markii30 Samuel ho dost neobvykle v Cechach mi pride a na Slovensku je v TOP 5 uz snad 20 rokov. Je to sranda. Krasny vyber mien 🙂

darkwitch
21. črc 2021

A se jmény je to těžké. Mamka když vybírala jméno pro sestru chtela neco co nemají všichni, no ten rok si to u Kateřiny rekli zřejmě všichni. My jsme prvorozene dali jméno Zuzana, taky to skoro nebylo, v porodnici se divili, ze Zuzanu neměli snad dvacet let a od té doby se v našem okolí objevilo Zuzanek asi pět...

jeyre
21. črc 2021

Sebastiany znám dva, Sofii v okolí nemáme, zato snad tři Elišky. Dcera má ve školce ale dvě Amálky, dva Kristiany a dva Petry... takže těžko říct, rozhodně mi přijde, že je mezi dětmi víc jmen, než když za nás byly ve třídě snad jen Jany, Katky, Michaely a Lucie, z kluků Martin a Michal a Honza.
My s manželem máme oba velmi běžná jména, takže při výběru jmen pro děti jsme měli podmínku, že nesmí být v top 10 nejobvyklejších jmen v daném roce. Kvůli tomu jsem se musela vzdát vysněného jména pro syna, ale vím, že by mi prostě vadilo potkávat často děti se stejným jménem, tak jsme se zařídili jinak.

lidax
21. črc 2021

Já mám v okolí jen Elly a Emy. A hodně zvláštní jména, ale jsem už asi jiná generace

zoyee
21. črc 2021

V okolí žádné nemáme. Ale myslím, že generace Jiřina, Marie a Věra si tohle u Martiny, Kateřiny a Petry říkala úplně to samý, jako teď řešíš u zrovna těhle jmen. My třeba máme čtyřletou Valerii, nikde žádná holčička se stejným jménem široko daleko, když už, tak jsme potkaly Valentýnu. No a ve školce jsou ve třídě 2. Takže si myslím nevyberes. A teď čerstvě Vojtěcha, těch je víc, ale okolo taky žádný.

vladenkamaminka
21. črc 2021

Normální věc... za dob mých babiček byla každá Anna, Růžena atd, za mne každá Lucie, Monika, Lenka a ted zase frčí jiná jména... nechápu, co je na tom k nepochopení a k smíchu... ja mela ve třídě 3 Lenky a 2 Moniky...

pampeliska1313
21. črc 2021

Sebastiany znám tři, Sofii jednu. Přijde mi, že je teď hromada Emiček - sama jsem o ní snila od dvaceti, ale pak mi přišlo, že ji má každej, tak mě to přešlo. Ve škole jsme teď ale stejně měli hromadu Vašíků, Jakubů a Jonášů. Takže si myslím, že ty klasiky pořád drží.

ai30
21. črc 2021

@hladkamouka Nechces radeji zabrousit do jedne z miliardy debat na stejne tema, ktere uz tady na konikovi jsou? Nebo mas pocit, ze jsi stezovanim si na Sebastiany a Emicky nejak zurive originalni? 😂

bervidova
21. črc 2021

Tak Sofii mám v okolí jednu, Sebastiana žádného, tady jsou to samé Aničky a Adámkové, případně Emičky, Elišky. Za nás na základce 3 Kateřiny, 3 Moniky, 3 Petry, 2 Markové, 2 Martinové, 2 Jany. V ulici to byli jen Petr/Petra, Radek/Radka, Roman, Lenka, Martin/Martina. Tak holt nyní jsou oblíbená zase jiná jména.

antoinet
21. črc 2021

Já si nejvíc všímám -iasů a -ášů, u holčiček to ve školce válcovala ta Sofie (3 ve třídě), různé Elenky, taky se dává Stela, Rozárka, Ema, různé Lilinky.
Nejvíc mi přijde Tobíků.
Ale všechna to jsou krásná jména a rozhodně je z čeho vybírat. A když chce někdo super originální jméno, může sáhnout do těch předchozích generací, líbí se mi i ta Jiřina, Věra, Jarmila...to budou teď ta výjimečná jména a holt Sofinky budou ty běžné a časté, tak to s módními vlnami je