Cucání mobilního telefonu. Múže se otrávit?

anke
9. led 2009

Ahoj,

chtela jsem se zeptat, jestli tu je nekdo, kdo nechal nekdy prcka cucat mobil. Ja jsem to dneska parkrat udelala, protoze ho moc chtel a MM me strasi, ze se mohl mrnous predavkovat medi nebo otravit medenkou, pokud by ty kontakty byly zkorodovane ... udelal jste to nekdy nekdo? A stalo se nekomu neco?
Diky za info, jsem vydesena.

martinka79
13. led 2009

tak u nás mobil i ovladače jous tam kde normálně byly ve stojánku prdelín má prostě zákaz. Naučila se to dcera umí to i on. výchova, výchova. 🙂 dítě se naučí brzy co smí a co ne.nějak nevidím důvod proč by toto mělo bát jeho hračkou. ač je to lákadlo.

mywiel
13. led 2009

Tak to pocujem prvy krat ved kontakty su vo vnutri, a otvor kde sa nabija by som jej do ust nedala aby tam natiekli sliny... 😕 To uz aby sme sa bali vsetkého, nic dietatu nedovolili a zili v sterilite. Ved kazdy vie, ze mobily a ovladace na tv deti najviac miluju... 😀 😉 Tak kup trebars mobil hracku. 🙂

beruska2x
13. led 2009

sliny ti protecou i mezi klavesama, myslim ze hracek je dnes dost a neni potreba aby cucali vsechno, nemusi mit vse na co si ukaze a disciplina jim jen prospeje, jdi pak nekam se spratken co se neumi chovat a neposlechne, na navstevu, uz te nikdo nepozve 😝

anke
autor
13. led 2009

myslite, ze dite do jednoho roku se da "vychovavat" prikazy a zakazy? mi pripada,ze absolutne nevi, co se po nem chce, nema z toho pojem ... a mrnousove prece jsou v obdobi, kdy chteji zkoumat a zkoumat, kdyz jim nepujcite nikdy mobil do ruky ani ovladac, nebude se po nem sapat vzdycky?
nas mrnous dostal treba do ruky ovladac od TV mockrat a ted uz po nem nikterak netouzi, pze ho ma zmakly a uz mu zkoumani nic neprinasi ... ted se mu libi vysavac, kt. teda necuca, bo je ucpan dudlikem ....

akejka
13. led 2009

anke:

presne tak. Deti do 1 roka potrebujú jednoducho skúmať. To neznamená, že keď im občas požiačiame niečo "dospelácke", že budú rozmaznané. nehcem sa tu chváliť, ale všetci moji známi hovoria, že vychovanejšie dieťa, ako je moja 7 ročná dcéra nepoznajú !!! a to hovoria aj všetky kamošky, čo majú väčšie deti. A takisto pred 7 rokmi som jej dala do ruky mobil, ovládače... Nie je ani rozmaznaná, ani mi neskáče po hlave. Je naopak veľmi poslušná a rozumná. Výchova totiž spočíva v niečom inom a nie v zákazoch u niekoľkomesačného bábätka.

beruska2x
13. led 2009

to teda presne vi co smi a co ne.... to zjisti veeelmi brzo... ne vychovavat zakazy ale proste vysvetlit ze neco jsou jen´ho veci a s temi at si hraje jak chce a neco dete do ruky porste nepatri... kdyz bude chtit porcelanovej servis po babicce, tak mu ho das????

kacka.va
13. led 2009

anke: u nás funguje, že když malou napomeneme, tak od věcí, ke kterým nesmí odleze pryč a myslím, že už si to dost dobře uvědomuje, že něco nesmí, např. když leze a strká prsty do zásuvky.
Jinak ovladač na televizi je u nás velice oblíbený a mobil jí na chvíli taky do ruky dáváme, ona ho ochňape a za chvíli jde zkoumat něco jiného 🙂
A rozhodně si teda nemyslím, že když budu nechávat, aby dítě zkoumalo věci (což je v tomhle věku přirozená věc), tak budeme mít doma nevychovaného spratka. Ale některý věci mu na hraní automaticky nedám, že jo, nevím proč bych jí měla dávat ke hraní porcelánovej servis po babičce.

kacka.va
13. led 2009

beruska: sorry, ale chci tě vidět, jak budeš brát dítěti všechno a nechávat mu jen hračky 😉, o tom to není, ale to možná poznáš, až budeš mít Šimonka staršího, že děti potřebují nejen hračky, ale zkoumají všemožné materiály a tvary. A jak jsem psala, neznamená to, že když něco chce, tak mu to dám, ale když si sama sáhne na stůl a je tam ovladač, tak chce prozkoumat, co to je, a na ovladači mi teda nic špatného nepřijde, občas přehodí na jiný program a tím to hasne. Pro mě je důležité, aby nesahala do zásuvek, neshazovala kytky a podobné věci a co jí neublíží, to ať si klidně prohlídne.

kacka.va
13. led 2009

beruska: a ty už vysvětluješ Šimonkovi co je jeho a co mu nepatří a nebo co mu nepatří mu jednoduše vezmeš. protože v jeho věku si to vysvětlování fakt nedovedu představit 😉 nic ve zlém. 🙂

kubaka
13. led 2009

Náš malej je vůči zákazům imunní a domluva a vysvětlování ho zdaleka obcházejí. 😀 Nechápu, jak mohu mít tak rozdílné děti - první syn reagoval jen na zvednuté obočí a vše stačilo říct jednou a provždy.
Nejlepší hračky jsou ovladače a mobily. Naštěstí je necucá, ale telefonuje. Cíleně mu ho nedávám, ale vždy se mu podaří ho někde uzmout. Otrava si myslím nehrozí, spíš otrava telefonu slinami 😅

spíše trpí ty přístroje - digitální foťák jeho zásah nepřežil. Jakmile ho ale dostal rozbitý na hraní, už ho nezajímá. Proč? protože vidí, že mámu taky nezajímá - je rozbitý, nebliká, tak co taky s ním, že.. 😅 😅 Jak je ignorantský, tak je chytrý. Ovladače zase už dávno nemají kryty na baterkách.

Trpělivě vysvětlovat, korigovat - oni z toho vyrostou. Záleží na nátuře dítěte..

kristi
13. led 2009

no, u nas bylo obdobi, kdy to cucala, ted uz cilene prepina nebo telefonuje. Fotak mi taky rozbila....ale my jsme nebyli jini, je potreba dat detem i trosku svobody

lu24
13. led 2009

Zdravím Vás, mi ovladače a mobilní telefony opravdu malému nedáváme a nenecháváme ho je cucat, ani zkoumat..... Nechci brzdit jeho zvědavost 😉 , ale četla jsem studii o tom, že na dálkovém ovladači a mobilním telefonu je více bakterií než na záchodovém prkénku a jsou v podstatě nevyčistitelné (tím myslím,, že saponátem je nevydesinfikuju 🙂 ) ............... záchodové prkénko ho taky cucat nenechám, takže ovladače a mobily jsou u nás dost vysoko, aby na ně brouček nedosáhl........ 😀

kacka.va
13. led 2009

Lu: tak pak bacha na nákupní košík, na rukojeti je údajně nejvíc bakteríi ze všech zkoumaných míst a ještě pak v houbičce na nádobí. takže taky nevozit děti v nákupních košících 😉.

beruska2x
13. led 2009

lu24.. tak to mame stejne... 😉 zatim nema potrebu vse brat ale az bude tak mu to vysvetlim, znam takovy deti a nemaji problem, to je o prvni duslednosti, pak uz to ani nezkousi a nemusim se bat nekde neco nechat..

cat
13. led 2009

liaah, absolutny suhlas, maloco je tak spinave ako mobil, neviem si predstavit dat toto svojmu decku oblizovat 😝

kristi
13. led 2009

beruska, no ja ti nevim, myslim,ze to beres az moc kategoricky a v 5 meisich jsem ji taky vysvetlila, co ma a co nema delat 😀 😀 😀 povime si za rok

kacka.va
13. led 2009

souhlas s Kristi 🙂

lu24
13. led 2009

kacka.va: tak to se nás zatím netýká 😉 vozíme se buď v kočárku, nebo ve vajíčku v autosedačce, ale dík za info, až bude jezdit v košíku, tak už mu to snad půjde vysvětlit 🙂 že je to EE

Faktem, ale podle mě je, že mobily a ovládače jdou prostě jednoduše odstranit z dosahu prťousků, takže nevim pro jim něco takového dávat cucat 😝

fifinna
13. led 2009

Ked sa zacalo hovorit, ze na klavesnici je viac bakterii ako na WC, tak sa mi zda , ze ten prieskum robili na verejnych miestach, kde je vela ludi. Ked pridem domov, tak prve co spravim umyjem sebe a malemu ruky a potom chytam potraviny , klavesnice, dialkove a vsetko co je v byte, takze vsade mame rovnake bakterie, ktore aj konzumujeme. A mobil , ako aj ostatne sa da bakterii zbavit , staci namocit handricku do cistiaceho prostriedku. Ja to tak cistim a zatial mi vsetko funguje. Som zvedava , co spravite , ked vam dieta spadne vonku na ihrysku s otvorenymi ustami do piesku. 😲 Tym netvrdim, ze mi maly olizuje mobil apod. Ja len , ze nech robim co robim, nikdy nezabranim tomu, aby sa maly nestretol s bakteriami.

anke
autor
13. led 2009

jo jeste jsem chtela dodat, ze asi vsechny matky, co tu pujcujeme diteti mobil nebo ovladac, ze to nedelame proto, aby ho cucal - jako pooojd broucku mnam mnam mnam mobilek .. ale spis mu ho pujcime do ruky a prvni, co s tim udela je, ze to ozuzla, nebo se tvari, ze si bude hrat a pak to v nepozorovane chvili strci do papuly ... nerikam, ze je to dobre jim to davat, ale ani to nevidim jako tak strasny problem ...
a to s tim wc prkenkem - tam mozna je stejne bakterii, ale asi uplne jine bakterie ne? na wc jsou hlavne nebezpecne zbytky fekalii, ktere ac chceme ci nechceme se mikrorozptylem muzou dostat samozrejme mimo misu ... takze pokud si nestrkate mobil do trenek, tak to asi bude trochu jine ...

ja jsem poprve taky silela, kdyz prcek vzal u doktorky za kliku a pak si tu ruku strcil do pusy, ale co uz, to se proste stava a stavat bude ...

a s tema vlnama u mobilu ... ja teda nejsu technik, ale vzdycky jsem si myslela, ze ty vlny proste ve vzduchu jsou, a vetsi dardu dostane clovek, kdyz v tu chvili telefonuje, cili pokud to necpeme prckum v hlave v dobe telefonatu, tak to az takove pecky oproti tomu, co je ve vzduchu, asi nebudou ... si myslim ja

ale hlavne to neberte prosim tak, ze rikam, ze kdo nedava decku ocucavat humusiky, tak to dela spatne a ja dobre ,,, kazdy to proste delame jinak a me hlavne na zacatku zajimalo, jestli to nekdo udelal taky a jestli se prckum nic nestalo 🙂

mywiel
13. led 2009

Anke presne tak to by si nemohla normalne zit len by si panikarila vsade, jasné, ze ruky si aj mi doma umyvame. 😉

mywiel
13. led 2009

Hladam video ak ho najdem hodim sem link, kde dali kukuricu a okolo mobily smerom ku kukurici, potom na ne zatelefonovali a z kukurice sa stali pukance. 😨

lienka79
13. led 2009

nie..nenechavala, v izadnom pripade..ved to kadekde padne, chyta to viac ludi...Ani nie koli otrave,to sa mi zda nezmysel,ale koli bacilom

ilduska14
13. led 2009

beruska,lu prikláňam sa k vásmu názoru,aj keď si myslím že baktérie sú dnes už všade. 😉 Moja malá ide po ovládači a mobile ako drak. 😀 Ale nedávame jej to,povieme no,no nesmieš a je kľud.Na to podľa mňa vymysleli hračkárke mobily,ktorý sa jej zrovna zajtra chystám kúpiť. 😀 A baby nemyslím si že deti v 7,8,9 mesiacoch sa nemajú vychovávať.Čudovali by ste sa čomu všetkému chápu.Áno je to ich čas na skúmanie,ale aj čas kedy sa im majú začínať určovať hranice.Jemne a nie krikom tak človek nikam nezájde.Moja malá má 6,5 mes.a straaašne radá ťahá za vlasy. 😉 Ale sme ju naučili že keď chytí,tak jej povieme no,no nesmieš a pustí.Je jasné že sa nenaučí v jej veku že to robiť nesmie a urobí to znovu.Niekedy je strašne zlatá,povieme jej no,no a ona sa škerí akoby ju fotili. 😀 Nemá sa ani tak v tom veku vychovávať ale viesť.Touto cestou áno,touto moc nie.Ale to že sa do 1 roku vôbec nemá dieťa napomínať a nech si robí čo "chce" s tým nesúhlasím.Moja svokra má taký názor že dieťaťu do 2 rokov sa môže všetko dovoliť.A tak to aj vyzerá.Keď príde už má malá ovládač v ruke,aj napriek tomu že sme povedali nie.Malej sa nedá dať hračka keď je pri stole v sedačke,lebo za 2 sekundy ich pohádže na zem.A svokra jej ich tam podávala za škatulu a potom každú jednu 10 krát umyla lebo to malá rozhadzovala.A povedzte úprimne,nerobí si to dieťa z nás potom debilkov? Oni veľmi dobre vedia čo robia a skúšajú hranice.A už aj vo veku 1 roka.Na to pozor.Určite že jej dám do ruky varechu ak ju bude chcieť skúmať,ale nôž určite nie,len pre to že to chce.A do tejto kategórie ako nôž u nás platí aj ovládač a mobil.Každý si ale sám musí uvážiť čo dovolí a čo nie. 😉 A závisí to aj od detí,nie všetky rovnako chápu,počúvajú a majú rovnaké povahy.My proste chceme od malička dávať malej na javo že ju ľúbime,ale to nie je dôvod aby mohla všetko.Na hranie má hlavne hračky,aj keď aj u našej je to tak že po čase ju už nebavia. 😉

ilduska14
13. led 2009

a ešte volačo,nedávno sme mali návštevu,prišli známy aj so svojim synčekom ktorý mal približne 1,5 roka.Krásavec mi v kychyni povyťahoval zásuvky a všetko z nich povyhadzoval a rodičia nič.Tak to by som svojej malej nikdy nedovolila.Tak som pri svojej pol ročnej malej mala čo robiť aby som všetko umyla a odložila.A takto to potom vyzerá ak dieťa môže všetko. 😉 😔

anke
autor
13. led 2009

mywiel: to je fake, stejne jako to, ze mobilama usmazis vajicko 😀

je fakt, ze i my mame hranice - kdyz se malej zacal vylozene vztekat jako vztekat a vriskat, kdyz jsme mu nechteli dat na hrani spinavou pet flasku, co predtim stala venku na zemi, tak ji proste nedostal, protoze to uz bylo regulerni vynucovani a tak dostal najevo, ze takhle ne, ze po zlem niceho nedosahne ... od te doby se uz nevzteka ... ale zase respektuju, ze kdyz ho zvednu a nesu nekam jinam, kdyz mel neco rozdelane a ja si nevsimla, tak ho tam vratim s tim, ze ja taky si chci veci dodelat ... trochu jim asi naznacit jde, ale naucit je, ze nesmis cucat, kdyz je to ted forma jejich poznavani a rikat mu to 20x dokola, to mi pripada jako blbina ... ja to mam tak, ze chci vychovavat prave v momentech, kdy dela neco vedome a naschval - jako to vztekani ...

souhlasim s akejka, ze to, ze jim ted pujcime veci na hrani neznamena, ze z nich budou rozmazlenci, jen je asi potreba hlidat, aby nam to neprerostlo pres hlavu aniz bychom si vsimli 🙂

anke
autor
13. led 2009

jo ale jak uz jsem myslim psala, nechci tvrdit, ze to nektera dela dobre a nektera spatne ... kazda to dela tak, jak si mysli, ze je to nejlepsi, takze asi nema cenu se dohadovat, kdo to dela lip 😎

ilduska14
13. led 2009

anke,to máš na 100% pravdu.tuto to nie je o dohadovaní kto to robí dobre a kto nie.môžeme si napísať ktorá má na to aký názor a ako čo robíme,alebo považujeme za správne,ale to neznamená že to má robiť tak každá,alebo že práve ten môj názor je ten naj. 😉

beruska2x
13. led 2009

ilduska...dekuji 😉 mluvis mi z duse 😀

ilduska14
13. led 2009

😀 😉