Dcera odmítá maso

juraskova11
30. kvě 2018

Zdravím!Dcera, necelé 3roky, odmítá jakékoliv maso. Když byla menší a měla mixovanou stravu, nebyl problém. Ale od té doby, co jí normálně, nechce žádné maso. Maximálně kousek šunky na večeři. Poradíte, jak nabízet maso, aby si jej aspoň trošku oblíbila? Jste na tom někdo podobně? Lenka

mku
30. kvě 2018

Ani rizek neda? Ja to mela s dcerou podobne, ale milovala aspon rizky, tak byl kazdou chvili 🙂 a pak jsem schovavala maso v jidlech ala spagety bolognese... mlela jsem si do toho sama maso, abych vedela ze ji davam kvalitni hovezi... tak se maso naucila jist... rybam prichazi na chut teprve ted, bude ji trinact...

jaja01k
30. kvě 2018

Nas triletak taky maso moc nechce, celkove s jidlem dost bojujeme. Tak do dvou let jsem do nej maso proste nedostala, pak vzal na milost aspon mlete, takze jsem porad dokola varila bolonske spagety a plnene papriky 😀 Posledni dobou se to zacalo zlepsovat, nekdy uz sni i rizek nebo pecene kure 🙂

baris
30. kvě 2018

@juraskova11 já jsem mým holkám tvrdila (a stále tvrdím), že z masa rostou vlasy 😅 Jsou taky frfně, většinu toho nesmí, a tím pádem jí řízek několikrát do týdne.

A pokud nejí maso vůbec, je dobré jo schovat do omáček ... - nakrájet na pidi kousky.

aluskan
30. kvě 2018

Mame to naprosto stejne. Vzdycky jen rekne maso nechci, maso nemam rad a tim to hasne... Tak to zkousime jako psala Mku. Mlety ve spagetach sni aspon trosku nebo treba karbanatek. Nabizim, nenutim, nehrotim ☺

maaaja12
30. kvě 2018

Naše malá byla jednu dobu taky skoro vegetarián. Poznala i malý namixovany kousíček v celé misce - trvalo to tak půl roku. Teď ma 2,5 a pojí ho většinou jen v omackach, guláši apod. Ovšem játra a ryby jedla vždy.

junkka
30. kvě 2018

Nase neji skoro nic, tocim par jidel furt dokola. Ale sni mi kureci rizek, pak lososa s brkasi a nebo lososa jako rizek a uz si parkrat kousla i do masove koule, pac ma ráda balony 😀 sunku mi sni jen ve sneku z listoveho těsta, kdyz na ni neprijde 🙂 jinak ji jen brkasi, těstoviny a obcas delam domaci hranolky plus z polevek vyvar a nebo kremove polevky ale musi byt s krutonky 😅

zelenaesmolda
30. kvě 2018

A proc ji ho vubec nutit kdyz ho nechce?Treba to casem prejde samo a kdyz ne tak se nic nestane,ono to maso dneska stejne neni nic zdraveho...

mythologist
30. kvě 2018

A co burgr? U nas se “za odmenu” jezdi “do okynkove restaurace”. Objednavam mu hranolky bez soli, vodu bez bublin a 2x burgr bez niceho jen s masem; doma k tomu nakrajim hafo zeleniny. Jako v alcronu 😀

juraskova11
autor
31. kvě 2018

Snažím se maso krájet aspoň na malé kousíčky, ale o to pozná. Taky většinou točím pár jídel pořád dokola, aby aspoň trošku toho snědla. Máme většinou domácí, ověřené maso, takže kvalitní. Naštěstí jí ryby. Budu muset asi zase mixovat 😟

barbara04
31. kvě 2018

a proc musi maso? syn da obcas rybu, obcas masové koule z ikea a jinak nic... jo jednou za pul roku si vzpomene ze chce kure a pak "sezere" flak masa a tim to na pul roku hasne... delam vývary a neresim. on teda žije většinu casu z minima, tak jsem uz hodne laxní. Ja bych se zaměřila na vyvary a nenutila.... at si neudělá blok a co potom?

kamste
31. kvě 2018

Moje prvorozená taky nechce jíst zvířátka. Jeden čas velmi striktně odmítala. Upravila jsem jídelníček tak, aby jí nechyběly živiny (vajíčka, masový vývar, mléčné výrobky, luštěniny... to jí).
To, že ostatní jedí maso, respektuje a sama si výjimečně kousek vezme.
Dětem říkám, že v průběhu života se chutě mění. Takže pokud něco jeden čas nejedli, tak ať ochutnají, že jim to třeba přijde k chuti. A funguje nám to tak.
Navíc u některých batolat maso způsobuje zácpu a tak ho začnou odmítat.
Podobný problém je i v diskusi https://www.modrykonik.cz/forum/predskolacek/dite-samo-vegetarianem/

normalnimatka
31. kvě 2018

maso není potřeba, dá se plně nahradit jinejma živočišnejma bílkovinama - především vejcema. nenutila bych, neochcávala bych. nabízet, ale když nechce, tak to neřešit. buď z toho vyroste, nebo ne.

juraskova11
autor
31. kvě 2018

@barbara04 Dekuji za odpověď. Pokud nechce, nenutím ji. Vím,že bych tím jen uškodila. Vždy se s ní dokážu domluvit. Jen jsem chtěla tipy, jak dál.

juraskova11
autor
31. kvě 2018

Jsem ráda, že nejsme jediní. Maso nahrazuji čím se dá. Maminky, hodně jste mi zvedli náladu 🤗 Děkuji za vaše postřehy

jitulien
31. kvě 2018

Děti totiž poznají, které jídlo je vyčerpává (maso se dlouho tráví), proto ho dost často odmítají jíst 🙂 zkuste ho dávat semtam večer, to už nebude potřebovat tolik energie na hraní ;)

zelenaesmolda
31. kvě 2018

@juraskova11 to je dobre ze ji nenutis.kamarada takhle ve skole nutili jist maso,on se pak nekdy i pozvracel a dodneska maso neji,je z nej vegan.

dc2015
31. kvě 2018

Syn ho taky nechce, sní ho málo. Dělám to tak, že maso mixuji do omáček. Jinak sní max. šunku. A třeba vejce taky nechce skoro vůbec :( Celkově je dost vybíravý, z ovoce a zeleniny sní máloco, tam to řeším tím, že mu dělám koktejly... Kdyby to bylo na něm, jí jen jogurty a svíčkovou s knedlíkem 🙂

bonavoxa
31. kvě 2018

Naše pětiletá s PAS taky odmítá maso. Jí polévky, vývary, mixované kupované skleničky, kde je masa hodně málo. Kdysi ochutnala uzenou makrelu, protože se jí líbila rybička a jednou kousek šunky. Jí masové omáčky. Víc do ní nikdo nedostane po dobrém ani po zlém a to jsme to zkoušeli všichni doma, babičky, ve školce i v nemocnici. Ale jinak nestrada. Je atletický typ, hodně vysoká a svalnata.

letadylkokane
31. kvě 2018

@juraskova11 nase dcerka taky obcas zlobila s masem. Nakonec nam pomohla tak trochu "prasarna". Maso jsme v takovych pripadech nakrajeli na male kousicky a zamichali do jahodoveho jogurtu, nebo do zakysane smetany. Zblajzla to vzdy vsechno. Ale zalezi, co je to za maso, takhle jsme do ni cpali vzdy jen kureci prsa, kdyz se nam nepovedla a byla prilis sucha.
Neni neni to rozhodne vrchol gastronomie, ale ucel to splnilo.

bayt
31. kvě 2018

@juraskova11 A nejí ani ryby? Já jsem maso nikdy ráda neměla a nejedla, ale ryby ano. Klidně může jíst bezmasou stravu, když je dobře upravená....

drakenn
31. kvě 2018

Já myslím, že ony ty děti ví, proč maso vesměs hromadně odmítají. Já bych nabízela, ale nenutila a hlavně dítě nešidila..

zelenaesmolda
31. kvě 2018

@drakenn jo taky nechapu tu hysterii ze dite neji maso a musime mu ho nejak tajne vnutit...

pajula123
31. kvě 2018

@jitulien večer bych po našich zkušenostech byla s masem hooodně opatrná, náš syn 2,5 roku když si dá večer maso, čeká nás pekelná noc, jak ho boli bříško a nemůže to strávit.

maaaja12
31. kvě 2018

@pajula123 to je jak kdo, u nás třeba maso večer nevadí, ale když ji dám před spaním mléko, tak se taky dost budí...

juraskova11
autor
1. čer 2018

@zelenaesmolda to bych právě nechtěla, proto se vždycky s ní snažím domluvit

juraskova11
autor
1. čer 2018

@bayt Ryby jí, vajíčka taky a ani s mléčnými výrobky nemá problém. Jen nechci ať je z ní vegetarián. Snad se to brzo poddá

normalnimatka
1. čer 2018

@juraskova11 a proč bys nechtěla, aby dcerka nejedla zvířátka?🙂))

jitulien
1. čer 2018

@normalnimatka taky zastávám názor, že je to osobní volba 🙂 spousta lidí to prostě odsuzuje jako “nenormální” 😉

zelenaesmolda
11. lis 2018

@juraskova11 a kdyz bude vegeterian tak co?zbori se svet?

dancamich
11. lis 2018

Třeba má zdroj potřebných živin z jiných jídel, které doma vaříte. Dcera taky maso skoro nejí a já ji nenutím. Jednou za čas má šnicl u tchýně a doma dostává cca 2x do týdne ryby. Podle mě to stačí. Děti nejsou blbé a hlady fakt neumřou. Zkuste luštěniny jako třeba červenou a černou čočku, cizrnu apod.