Dítě vegetarián. Co na to říkáte?

jankao2
31. bře 2008

co řikate nato když miminko nikdy nebude jist maso???je tady nějaka maminka vegetarianka??

bayt
14. čer 2019

@viki999 byla sem přesunutá

bayt
14. čer 2019

@hendrychovadeni člověk vykazuje všechny anatomické znaky všežravce.
https://www.prirodovedci.cz/zeptejte-se-prirodo...

Naši nejbližší příbuzní, šimpanzi, jsou také všežravci. Maso je u nich nepatrná, ale stabilní součást jídelníčku (odpovídá cca konzumaci masa 2x týdně u lidí). Tím nechci říct, že se člověk nemůže přizpůsobit plně rostlinné stravě.

mcellinka
14. čer 2019

@jankao2 u nás je to jiné. My s mužem maso jíme, ale naše děti ho nechtějí. Jedí tedy občas salám když dostanou chuť. Nenutím je ale maso jíst jen se musí hlídat jestli dostávají dostatek bílkovin atd.
Ono je to vlastně jedno. Moje máma mě jako malou zase cpala sladkými koláči, knedlíky atd. Zelenina nic . Domu se nekupovala jen ředkvičky a taky žiju 😂 takže je vlastně jedno co kdo dává jíst. Asi se to všechno moc řeší

tymothy
14. čer 2019

@bayt Trochu si motáš pojmy a dojmy. Vegetariáni se stále stravují jako všežravci. Už jsi viděla býložravce konzumovat vejce? Vegani už jsou jiná liga, ale vegetariánská strava, co se týká příjmu důležitých živin, rozhodně není nijak extrémní. 🙂

bayt
14. čer 2019

@tymothy tak v odkazu, který jsem sdílela, je všežravec definovaný jako někdo, kdo příležitostně jí maso (na konzumaci vajec asi speciální zuby potřeba nejsou, a s tvarohem si myslím evoluce taky hlavu nedělala)

xxx3d
14. čer 2019

Mně osobně se základní koncept - dítě nikdy nebude jíst, nejí maso - nelíbí.
Přijde mi to sobecké.
Vegetariánství není každopádně tak příšerné z pozice pestrosti a živin pro dítě, jako veganství, nicméně, i takoví rodiče jsou.
Ostatně nejvíce se na dětech podepíší jejich rodiče.

tymothy
14. čer 2019

@bayt No nevím...přečetla jsem si to ještě jednou a píší tam pouze o živočišných bílkovinách. Zbytek tvého příspěvku úplně nechápu....copak jediným znakem všežravce/býložravce/masožravce jsou jen zuby?

bayt
14. čer 2019

@tymothy Ne, nejsou, je jich víc, i třeba střevo a já nevím co. Ale myslím si, že primárně jde o uzpůsobení se masu, protože vajec zase tolik člověk jako druh nikdy nesnědl. Ale to je vcelku fuk, ne? Dítě by mělo ze základních potravin dostat cokoliv, na co má chuť. Třeba syn je vysloveně na maso a zeleninu. Ovoce, sladké...to nikdy moc nemusel. Syn kamarádky je přesný opak, ten je vegetarián od narození :D Dobrovolně.

nelunka2
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
2. pro 2020

@nelunka2
Proc nesmi buchty?
Jinak rict diteti,ze maso jsou vlastne zabite zviratka je dost drasticke.A hlavne je to takove “dam ti na vyber ale predem ti to znechutim at je po mem”.