Jak čistíte pozvracené auto?

mariti
8. lis 2018

Omlouvám se za blbý dotaz, ale já to naštěstí nepotřebuji tak často, tak nemám zkušenosti. Syn to včera hodil v autě - autosedačka, dveře atd. Co používáte, Savo, ocet nebo nevím co. Sedačku vyperu, to je jasné, ale třeba pás. Smrdí to teda děsně... Předem děkuji za dobré rady, a prosím vynechte negativní komentáře (typu že to ví každý), takové věci teď fakt nepotřebuji číst.

kackakastanka
8. lis 2018

dala jsem do cistirny, tedy do mycky aut, i ty se nadreli, takze se obavam, ze je nejlepší to nechat na profikach...

mon_88017
8. lis 2018

Pachy docela vytáhne roztok jedlý sody (koncentrace "podle voka"), ale na blitíčko sem to teda eště nezkoušela (kočičí chc... čůránky to celkem eliminovalo).

mariti
autor
8. lis 2018

@kackakastanka urcite dobry napad ale momentalne mimo mé možnosti - časové, logistické a tak, jsem sama na 3 děti, potřebuji to vyřešit doma. každopádě moc díky .-)

mariti
autor
8. lis 2018

@mon_88017 promin, nechapu jak to myslis, můžeš upřesnit? jako potřít to tím roztokem nebo jen nechat roztok v misticce v aute-?

mandre
8. lis 2018

Taky se nám stalo. Odnesla to autosedačka, trochu koberec, takže ten koberec jsem čistila LOC od Amway, a přestalo to smrdět v podstatě hned. Sedačku jsem vyprala...

alcar
8. lis 2018

Ja takhle musela cistit na dovolene. Sedacku jsem preprala v ruce a sedadlo v aute jsem vzala jarovou vodou, ale fakt hodne namokro. Potom jeste vlhcenyma ubrouskama a v pohode...nesmrdelo.

kittyy17
8. lis 2018

Ihned to utřít ubrouskem na zadek, a potom šamponem na koberce, pro ruční čištění. Doporučuji Euronu, nastříkat, nechat uschnout a vysát...

mon_88017
8. lis 2018

@mariti vydrbat to tim roztokem. A potom můžeš klidně nechat někde i mističku se sypkou sodou, měla by to pohltit.

mariti
autor
8. lis 2018

nejlepší rada je ta, že ihned.... (to myslím vážně, nikoli ironicky). akorát že to jsem bohužel prokoučovala, fakt ve 3 ráno už absolutně nebyla síla. Ale zkusím ten LOC, myslím, že ho tu mám. Anebo jarem. Díky Vám všem holky.

j.a.n.i
8. lis 2018

@mariti Jo, to je, to pak zafunguje i obyc voda...

kackakastanka
8. lis 2018

tak to tedy nevím, no, já to myla sama hned po, drhla jarem a když to nepřestávalo páchnout ani dva dny na to, odvezla jsem do myčky, kde to dělali nějak speciálně a ještě říkali, že si mákli...

penelopaw
8. lis 2018

Ihned po nehodě, jak to bylo možné, jsem otřela mokrým hadrem a smrad se snažila dostat pryč octem. Nakonec jsme auto stejěn ale museli odvézt do servisu, kde to spešl vyčistili a smrad z toho dostali. Sice to byla drahá sranda, ale zase vyčistili sakumprásk všechno, protože dítko nazvracelo tak šikovně, že to zateklo někam dovnitř do konstrukce těch sedaček. A co se smradu týče, doma už jsme měli několikrát ohozený gauč nebo čalouněnou židli, a i když jsme na to lili savo, stříkali dettol a já nevím co ještě, smradu jsme se zbavili opravu za hodně dlouho 😞

linee
8. lis 2018

@mariti na pachy a jako dezinfekce poslouzi i octova voda.Smichat klidne ocet,jar a teplou vodu.Na pasy.pouzit treba hubku na nadobi,ale tu dranejsi stranu.Kdyz pouzijes tu jemnou,tak vse z pasu nedostanes,protoze to tam vleze do struktury

lucie_j
8. lis 2018

Čistila jsem Koralanem na ruční čištění koberců.

teckadvojtecka
9. lis 2018

Já používám Bio D - univerzální čistič s desinfekcí, hezky voní a je biologický. No a nebo ocet to taky vyřeší :D