Kojenecké plavání a "častá" rýma, máte zkušenost?

anguly
31. srp 2015

Ahoj. Hrozně ráda bych s našim mrňousem chodila na kojenecké plavání. Je mu 8 měsíců a cvičíme vojtovku, protože má lehoučkou hypotonii. Na rehabilitaci mi řekli, že plavání by bylo fajn, že by to posílilo svaly...

Ale když jsem šla k pediatričce pro potvrzení, tam mi řekla že mi ho teda dá jen velmi nerada, protože mrňous často rýmu do toho ta chlórovaná voda...
No já nevim čemu říká často, ale byla jsem tam s ním že měl kašlík a rýmu jen 2x a to jen jednou užíval sirup na zklidnění jinak jsme to zvládli jen s mořskou vodou; a ještě jedenkrát před prvním očkováním jsem jako správná hysterka říkala doktorce, že jsem mu musela čistit nos, protože se mi zdálo, že bublá, ale nakonec z toho nic nebylo. A to mi fakt nepřijde jako často...

Jaký máte zkušenosti s plaváním? Všude píšou, že to pomáhá i k posílení imunity...

Jsem z toho hrozně smutná, protože jsem si myslela, že mu to pomůže jako doplněk rehabilitace.

andrrriiik
31. srp 2015

@anguly Ahoj,co to máš za dr?Je snad normální,že děti občas mívají rýmu,a to,co popisuješ není často podle mě.Takže já jsem pro plavání.Já s dcerou taky chodila,ale ta mívala rýmu právě z toho,tak jsem to musela ukončit.Ale to neznamená,že u vás to bude stejné 😉

cervenejablko
31. srp 2015

Na doktorku nedej, plavání bude moc fajn, pomůže se svaly a malý se otuží.
Určitě je ale nutné dodržet pár základních pravidel - nevím, v jak teplé vodě koupete, ale postupně mu snižovat teplotu, abyste se dostali na teplotu vody, která bude v bazénu. Bývá to kol. 30-33 - neřeknu přesně.
Po plavání je potřeba ještě chvíli zůstat v ohřívací místnosti nebo odpočívárně, alespoň půl hoďky, nevybíhat hned po osušení a oblečení ven - teď je ještě teplo, ale až bude chladněji...
Pak bude riziko nastydnutí malé.
Taky chodím s prťouskovou plavat je moc nás to obě baví, za sebe fakt doporučuji.

elu
31. srp 2015

naopak na rýmu je nejlepší plavání, doktorka je asi neplavec 🙂

japona
31. srp 2015

@anguly Musím se doktorky zastat. Chlorovana voda opravdu není pro male dítě nic moc, a zvlast pokud má sklony k respiračním onemocněním. Ja osobne bych s takhle malym ditetem do verejneho bazenu nevlezla. Nemate někde třeba bazen se slanou vodou?

andrrriiik
31. srp 2015

@japona Aha,takže když má mimčo 2x rýmu,tak už má sklony jo?A bazén se slanou vodou není veřejný? 😕

japona
31. srp 2015

Veřejným myslím běžný chlorovaný bazén. Bazén se slanou/mořskou vodou je většinou určen právě pro plavání kojenců a batolat. Ale samozřejmě může být i veřejný. Ale pak neni vhodné pro plavání mimin.. Pokud melo sedmiměsíční dítě dvakrát či třikrát kašlík a rýmu během teplé části roku, tak mi to přijde dost a opravdu mi nepřijde rozumne ho tahat na zimu do bazénu.. ale každý svého štěstí strůjcem..

lucinacka
31. srp 2015

My plavali brezen - cerven a bez rymy i nachlazeni. Ted na podzim mame plavani zase, podzim je co se tyce nachlazeni narocnejsi, ale snad to bude taky ok. Do chlorovaneho bazenu byczh ale nesla, u nas je slana voda (a jsou i jine zpusoby jak udrzet vodu cistou bez chloru)

andrrriiik
31. srp 2015

@japona Aha,no já už si u dcery nepamatuju,jestli byla voda chlorovaná nebo slaná.Ale bylo to kojenecké plavání,tak jsem to neřešila.Jinak se synem chodíme normálně na veřejné otevřené koupaliště 😀
A co se týče té rýmy,záleží,proč ji dítko dostalo.Třeba náš syn ji měl každou chvíli,protože jsme ji měli my,a tak se to točilo,a teď musím říct,že už několik měsíců rýmu neměl 😉

diniki
31. srp 2015

Já mám s plaváním jen samé pozitivní zkušenosti. Vůbec jsme nebyli více nemocní. Mají se dodržovat určité zásady. My plaveme v klubu, kde je nerezový bazén, takže ta voda není až tak moc chlórovaná, ale je to asi trochu dražší než jinde. Je dobré přijít 15 minut před plaváním, aby si dítě zvyklo na přechod teplot. U nás je super, že je před bazénem malá hernička. Po plavání jsme měli opět minimálně 20 minut zůstávat, čehož jsme využívali na svačiny a hraní. Rýma žádná. A když náhodou trochu byla, tak se pod vodou akorát hezky uvolní 🙂 Tím nechci říct, že bych s nemocnou dcerou chodila plavat, to rozhodně ne i kvůli ostatním dětem.

anguly
autor
2. zář 2015

No bez toho doporučení od doktorky nás na plavání ani nevezmou ☹

Lexík měl rýmu vždycky v těch největších vedrech, ale to bylo i proto, že byl v kontaktu s nemocnými dětmi (jednou v nemocnici a jednou byl u babičky bratranec s rýmou).

Možná to někomu přijde nezodpovědné, ale my už jsme 2x byli v tom bazénku, kde by mělo probíhat to plavání i když bylo otevřeno pro veřejnost (jsem sice na některé věci hysterka, ale zase mám švagrovou jako odstrašující případ pro přehnanou hygienu a starostlivost o děti, kterým svou péčí spíše uškodila a ty děti nemají žádnou imunitu) a žádný problém po plavání nebyl. Spíš naopak - nevím, jestli to bylo návštěvou bazénu nebo cvičením Votjovky, ale už při druhé návštěvě rehabilitace nám fyzioterapeutka řekla, že Lexík už zvládá vše tak jako ostatní děti bez zjevného opoždění... Ale samozdřejmě diagnóza tam je, tak cvičíme dál...

Já jsem prostě ujetá na jakoukoli terapii kde je voda 🙂

Díky za názory a zkušenosti... tak snad nám vyjde alespoň jarní kurz.

A mimochodem jak jste zjistili, jak v bazénu kam jste chodili plavčit s robátkama, upravují vodu? Za boha to nemůžu nikde najít...