PCOS. Co můžu a nemůžu jíst?

kristy28798
15. črc 2020

Zdravím, nemáte někdo prosím seznam co mužů a nemůžu jist při PCOS snažím se rok hubnout a skoro nic jsem nezhubla a dnes brouzdam po internetu a docetla jsem se ze se má držet dá se říct speciální dieta ale na každé stránce píšou trochu jiný seznam nemá někdo zkušenost ? Dekuju

uzivatelkapetra
15. črc 2020

V maximální míře omezit cukry, tělo se chová jakoby při cukrovce

alcar
15. črc 2020

Ja jsem mela PCOS a hubla jsem klasicky (male porce, pohyb), zadne spesl diety jsem nedrzela. Ale zalezi, v jakem stavu ten PCOS mas. Jestli mas zvysenou glykemii, zmeny v hormonalnim profilu apod. ja mela vse v poradku, jen na utz zadne dominantni folikuly.

kristy28798
autor
15. črc 2020

No ja mám právě vyšší hladinu mužských hormonu a dat dolu blby dvě kila mě trvá třeba půl roku a stačí jeden víkend kdy se nehlidam a mám je zase nahoře teď se budu objednávat na endokrinologii tam by mě snad mohli poradit

debinka
15. črc 2020

@kristy28798 taky s tim mam potiz zhubnout :(

katkatomaskova
15. črc 2020

Já teda zhubla radikální změnou jídelníčku - vysadit sladké jídlo, sladké pití, slazení. Začala jsem jíst celozrnné pečivo, hodně zeleniny, malé porce. Sport oben - plavání, inline, kolo, cvičení, každý den několika kilometrové procházky. Bylo za tím hrozně moc práce, dřiny, odříkání, a za půl roku jsem dala dolů 15 kilo.
Jakmile se s tím přestane, kila jdou zase bleskem nahoru, takže metabolismus při polycystických vaječnících je prostě katastrofa.

kristy28798
autor
15. črc 2020

No ja zkoušela brichace toma nebo jsem měla jídelníček i od vyzivove poradkyně cvičila jsem každý den a opravdu jsem si makla a nic proste žádný výsledek a dneska hledám na internetu a doctu se ze bych měla omezit cukr protože dieta jak při cukrovce a vynechat lepek

uzivatelkapetra
15. črc 2020

@kristy28798 já třeba dokonce užívám metformin a dost pomáhá i s regulací cukru a dokonce i s MS, kterou jsem jinak nikdy bez medikace neměla

kristy28798
autor
15. črc 2020

No o to léku jsem také četla ale ten je asi na předpis ze ?

uzivatelkapetra
15. črc 2020

@kristy28798 ano, napsali mi ho v CARu a teď i moje gynekoložka

veunka17
15. črc 2020

Já vlastně držím nizkosacharidovou stravu (LowCarb) a během asi 7 měsíců jsem zhubla 13kg... Jen jsme si občas dala nějakou přílohu k jídlu ale to jen tak jednou týdně.

kristy28798
autor
16. črc 2020

Ja ani nevěděla ze je na to určeny nějaký jídelníček tak proto mě to asi neslo dolu

veunka17
17. črc 2020

@kristy28798 mě doktorka, když mi řekla diagnózu, tak hned říkala, že se musí vynechat jednoduché cukry a z toho mi vyšlo nejlépe se držet té nizkosacharidove stravy 😉

martaskaaa
17. črc 2020

@kristy28798 také jsem měla vyšší hladinu mužských hormonů, vůbec jsem nebyla nejak tlustá. Ale pak jsem po pár letech začala chodit do fitka, kolo, jedla jsem zdraveji a omezila přílohy a nahradila zeleninou, sem tam nějaká prasárna a zhubla jsem... No a rok na to jsem nečekaně otěhotněla (po 6letech) 😁 ale zhubla jsem asi jen 5kilo, v těhotenství zase rovných 20 nabrala 😁😁 se teď vážím o 5kg min ještě než před otěhotněním a řekla bych, že se mi tělo dalo docela dokupy, neberu žádnou antikoncepci od r.2012 a do otěhotnění jsem v podstatě vůbec neměla ovulaci, cykly hrozně dlouhý anovulacni,.ovulace byla jen díky lékům, takže fakt nechápu, jak jsem otěhotněla bez toho, fakt zázrak.

kristy28798
autor
18. črc 2020

Ja chodila k vyzivove poradkyní a za 9 měsíců dole 3 kila a pak jsem šla na operaci s pruchodnenim vaječníku a donesla jsem ji lékařskou zprávu a řekla mě ze hubnutí budu mít těžký nic víc mě neřekla a na gynde jsem to nikdy neřekla tak proto to semnou nikdy neřešila a je fakt ze pečivo blbe trávim a tak se teď budu objednávat na endokrinologii tak jsem zvědavá co mě reknou

misisfilip
10. srp 2020

Zrovna jsem chtela psat stejny prispevek.. dnes jsem se uz opravdu rozbrecela.. temer nejim prolohy, pecivo, sladke, piju jen v neslazenou vodu, nedelam pravudelne sport, ale pohybu mam rekla bych dost a porad jen.nabiram.. mam take pcos,na endokrinologii vse v poradku.. uz nevim co.jist.. :( chapu, ze ze mne hubenour nikdy.nebude, ale porad jen.pribiram a pribiram :(