Prošlé jednorázové plenky - mohou uškodit?

petrusew
2. led 2015

Dnes jsem měla zajímavý rozhovor se švagrovou na téma prošlé jednorázové plenky, zda mohou nějak uškodit a zda je v nich něco, co by mohlo projít trvanlivostí...nějak jsme se nedopátraly výsledku. Jde o to, že její kamarádka našla nějaké prošlé pleny v akci a chce je koupit a ptala se jí, jestli si myslí, že je to OK. Švagrová je v očekávání 😀 takže jí neporadila, ale obě jsme se nějak pozastavili nad tím, že mohou mít nějakou omezenou trvanlivost, pokud jsou v uzavřeném obalu 🙂 A tak se ptám i vás, matky zkušené, co vy na to?

zuzkaa1
2. led 2015

tohle by mě tay zajímalo mám tu 4 balíky1 a přemýšlím jestli prodat nebo ne...ale hlavně jsem na nich žádný datum trvanlivosti nenašla

pavlapl
2. led 2015

Já jsem měla schované plenky po dceři 4,5 roku, pak jsem je dala synovi a úplně v pohodě.

tarra27
2. led 2015

@petrusew já bych je nekupovala, pokud je to pro čerstve nrzené miminko....pkud by decku byly dva roky, tak mžná, ale u novorozence....já bych neriskovala. Hlavně si myslím, že když jsou klasické pleny, tak se musí žehlit.....a tady u papírových co.....

pro novorozence bych neriskovala, nebyla bych klidná.

petrusew
autor
2. led 2015

@tarra27 taky jsem jí to říkala a shodly jsme se na tom.

lrg
2. led 2015

Řekla bych, že určitě ne, spíš už může být únava materiálu, nelepit lepidlo, trhat se a tak 🙂 Ale taky pro malé miminko bych to nebrala, pro sichr.

lucifereeek
2. led 2015

pro novorozence bych taky nebrala i kdyby mi to někdo dal zadarmo.

laska.nezna.hranic
2. led 2015

mě nikdy nenapadlo u takového typu zboží koumat trvanlivost. to bych neřešila. co by se na tom mělo kazit? teda pokud některou část nehodlá někdo konzumovat 😀

sara84
2. led 2015

Asi zalezi jak moc prosle, jestli je garancka 4 roky a je to prosle o mesic,tak bych vubec neresila.. A asi bych nedala novorozenci...

lv
3. led 2015

já dostala pytel plínek, různých velikostí, jak z toho 2 kamarádčiny dcerky vyrůstali, takže bez obal a taky možnosti zjistit, zda jsou prošlé, či ne..já v tom riziko nevidím.

evulina77
4. led 2015

@petrusew a co by se na tom mohlo zkazit? Úplně v pohodě bych je použila. To je jako by člověk řešil, že má doma třeba prošlou vatu, nebo uchošťoury...

pepap
9. led 2015

Otázkou je, jak dlouho jsou prošlé. Jestli jen pár měsíců, tak by neměl být problém. Prošlé víc jak půl roku bych pro novorozence osobně asi nekoupil. Sice říkájí, že se v přírodě budou rozkládat mnoho let, takže určitě něco vydrží. Jenom nevim, do jaké míry jsou zabezpečené proti různým bakteriim, který nejsou vidět...
Takže starší děti by to měli asi zvládat bez problémů, jen u těch novorozenců nevim nevim

125katulka125
Autor odpověď smazal
Zobraz
ondul
19. bře 2020

Tak vzhledem k te chemii a gelu a lepidlu bych prosle malymu mimcu urcite nedala!

skorinka423
24. bře 2020

jestli je tvoje dítě citlivé a plinku maš delší dobu tak si to akorát hlídej, já jsem jednou dávala taky starší plinku od bella happy ale nic se nestalo, tak uvidíš