Můžu mu dát dopít mlíko za 2 h ze stejné lahvičky?

tototo
1. zář 2017

Ahoj! Když mam odsaty mliko v lahvicce a dam z ni malymu pit ( jsou mu 3 tydny) a nedopije to, muzu mu to dat dopit za 2 hodiny? Nebo se to musi vylejt a lahvicka sterilizovat? Diky!

ladylass
1. zář 2017

Ne nemusíš to vylejvat, maximálně umej savičku, nebo prolej hornou vodou, hlavně dej mléko do ledničky

alcar
1. zář 2017

@tototo nejde o sterilizaci lahvicky, ale o to, ze mleko by se nemelo opakovane ohrivat.

tototo
autor
1. zář 2017

Diky za odpovedi! Ale jde mi o to, jestli kdyz pujdem s maly ven, vezmeme si jednu lahvicku s mlikem, jestli ho z ni muzem nakrmit treba dvakrat po hodine nebo tak, nebo jestli tim, jak to ozuzla, se mliko nejak zkazi. Na lahvicku mame termoobal, takze ohrejvat by se znova nemuselo. Diky!

lv
1. zář 2017

Nosila jsem teplou vodu v termosce, studenou v jedné lahvičce, druhou lahvičku, do té jsem to namíchala těsně před podáváním, na požadovanou teplotu s teplou a studenou. Další dávku i byť po hodině jsem udělala do druhé lahvičky. Hotové bych v termoobalu nedávala, má se vypít hned, možná tak půl hodinky, 3/4h.

lv
1. zář 2017

Nebo teplou vodu do termoobalu, ne mléko.

tototo
autor
1. zář 2017

@lv jo, ale kdyz je to vodsaty mliko, tak ho nenamicham ;)

vercik83
1. zář 2017

já dávala dopít - pokud jsem ho teda neohřávala 2x

misa357
1. zář 2017

"minimalizujte dobu, kdy mléko zůstane v pokojové teplotě. Zahraniční zdroje uvádějí, že při teplotě 27°C je tato doba 4 hodiny, při 21°C až 10 hodin" Řídila jsem se cca tímto.

luj89
1. zář 2017

@tototo LP mi rikala, ze muzu dat i pri dalsim kojeni, a to klidne pri pokojove teplote 🙂

lv
1. zář 2017

@tototo aha 🙂 no to je jiná, to vydrží jinak než um

alcar
1. zář 2017

@tototo jo, tak takhle muzes. 😉 Mleko se nezkazi, pokud s nim nebudes trajdat teda cely den. 😀