Co k Vánocům pro 8měsíční mimi?

bekyc
3. lis 2016

Ahoj, vím, že je ještě docela brzy, ale kamarádka na mě asi před týdnem vybalila, co mám k Vánocům pro mého nyní půlročního syna. Já jsem jí řekla, že ještě nic, do té doby jsem nad tím ani nepřemýšlela, a ona že už mají to, to a to (vyjmenovala asi 6 pro mě celkem zbytečně drahýcg věcí). No ale od té doby nad tím přemýšlím. Budou to jeho první Vánoce a ještě je nebude tak moc vnímat, proto z toho nechci dělat velkou vědu. Ale stejně, máte někdo nějaký tip, co dát k prvním Vánocům 8měsíčnímu děcku, aby ho to bavilo? Nebo to neřešíte a necháte kupování hraček na babičkách a rodině? 🙂 Díky za odpovědi

pidalka12
3. lis 2016

Řekla bych, ze Vánoce jsou hlavně o lásce, ssouznění, společné a klidné chvíle.Není to o darech přeci? Na víc si myslím, ze tak malé mimco z toho stejně nemá rozum... Takže buď v klidu, nutracej za zbytečné kraviny jako kamoska a užij si pohodove vánoce 🎄

konidana
3. lis 2016

Tak u dcerky jsme 1. vánoce vůbec neřešili.Byl jí skoro rok a užili jsme si svátkys kamarády na horách. Salát a kapr byl, dárky a stromek nikoli. Myslím že malému děcku jsou 1. vánoce úplně šumák 😉

bekyc
autor
3. lis 2016

Souhlasím a dík, uklidnili jste mě, že jsem snad normální, když to ještě nechci hrotit.

babanci
4. lis 2016

Máme taky půlroční vnučku a myslím, že to budeme hrotit jen my, prarodiče. 😀 Koupíme nějaké hračky...kostky a leporela. Oblečení jsem jí koupila, ale to jí bude bavit až tak za 12 let. Jestli to máte jako my, tak Vy rodiče, můžete být klidně v klidu, my to za Vás obstaráme. 😀 😀

addy7
4. lis 2016

Asi tak nějak,mam to obdobně,hlavní je pohodička a rozzářená líčka našich milovaných.Hezký pozdní večer Všem. 🙂

dulmich
4. lis 2016

Tak já mám stejně starého prcka a na Vánoce se moc těším. Pod stromkem budou blbinky, ale i když nemá rozum, jednou koukneme třeba na fotky. Asi to víc prožívám, fakt se těším!

klican
4. lis 2016

Tez bych to hrotit nebudeme 😉 Koupim par "nutnych" veci a pak nejakou potrebnou vec na zimu jako punčochy s kšandami, bryle slunecni (nejen na zimu), teplacky atd. aspon se spoji nutne s uzitecnym 😉

Ale jinak se moooooc tesim.

klican
4. lis 2016

par nutnych veci = nutne hracky 😀

leki
5. lis 2016

Taky myslim, ze prvni vánoce ce jsou mu jedno. Nasemu malymu bude 10 mesicu a dostane od nas novou autosedacku 😉 hracky dostane od prarodicku, ale jen proto, ze by je mrzelo, kdyby nemohli zadnou koupit. Ted mel malej svatek (8 mesicu) a nejvic ho zajimala krabice odhracky a balici papir (kterej chtel snist)

shine2015
5. lis 2016

Fisher price pejska....nase deti ho miluji....je to krasna hracka - osobne myslim,ze jedna vetsi pekna neni vubec na skodu ;)

svetlus_pepca
5. lis 2016

Jsem asi jiná. Ano, souhlasím, že Vánoce nejsou o darech a drahostech. Ale na druhou stranu vidět u stromečku tu dětskou radost z dárků je k nezaplacení! Pro mě k těm Vánocům patří to překvapení. Neříkám zavalit dítě haldou hraček. Taky jsme dali oblečení, nějakou tu knížku, ale i ty hračky. Malému bylo o první Vánoce půl roku. Nedovedu si představit, že bych to neřešila a nechala Vánoce bez steomku a dárků. Ale samozřejmě každého věc 😉

klican
5. lis 2016

To zase ano, ta atmosfera je nadherna a stromek, vyzdoba atd...to k nim proste patri..

dulmich
5. lis 2016

Babička s dědou pořídí koberec se silnicí do pokojíčku, to bude asi nejhodnotnější dárek, ale ta sedačka, to mě už taky napadlo. A jinak nějaký hadříky, a pak třeba ty pěnový skládačky s písmeny a čísly, jak jdou vytahovat, takové ty puzzle velké, malýmu se to líbí, vytáhnu písmenko a jak ho přestane bavit, dostane další a zkoumá dal, máme to u babičky a je to vděčné, na dlouho a multifunkční 🙂

lenka3p
5. lis 2016

My urcite neco budeme kupovat, i kdyz bude mit prcek 10 mesicu, kupovaly jsme i starsim. Jenom pro ten pocit, aby neco meli, ne kvuli hodnote 🙂 Ten nas dostane jedno auticko a vanolepky.

olga_
5. lis 2016

Zajímat ho asi bude hlavně vánoční papír... Náš syn měl na první Vánoce necelé tři měsíce. Koupili jsme mu plyšáka krtka (dá se do něho strčit ruka jako do maňáska) a na památku stříbrný řetízek. Krtek ho provází na všech našich cestách, řetízek má schovaný ve své "vzpomínkové" krabici. Symbolicky bych pod stromeček něco dala. Vždy se najde přece i hračka, která 8měsíční mimi rozvíjí a Vánoce jsou i takovou příležitostí mu něco pěkného pořídit (a nezáleží na hodnotě).

svetlus_pepca
5. lis 2016

@bekyc Jinak jsem přemýšlela, co malý v tom půl roce dostal. Byly to pěnové puzzle, takové ty skládací kroužky a co fakt byla dobrá investice - mluvící míček. Dodnes (2 r. a 4 m.) si s ním rád hraje. Nebylo období, kdy by si ho nevšímal. Je to myslím od půli roku a opravdu tak do těch tří let je tam pořád něco užitečného a nového. 😉

cagasova777
4. zář 2017

@svetlus_pepca mužů se zeptat na ten mluvící míček? Kde se da sehnat?dekuji