Hnědá stolice u 6týdenního syna

rohatazizala
6. dub 2018

Ahoj maminy. Syn má 6 týdnú. Zhruba před dvěma týdny si prošel růstovým sprutem. Do té doby měl typickou stolici, jako hořčice. V té době mi začalo ubývát MM, protože nekojím, ale odstříkávám a dávám z láhve. Mám ploché bradavky a neforemné prsa, takže přikládám nepravidelně. Každopádně co chci říct. Nechtěla jsem se vzdát a začala brát homeopatika ricinum communis. Mléka mám dost, ale syn má od té doby tmavě hnědou stolici. Říká se, že to je hladová. Je pravda, že mi méně jí. Pije mezi 60-100 ml při jednom krmení, při růstovém sprutu pil mezi 100-120. Přibírá mi ale pěkně. Za 2 týdny nabral 600 gramů. Měla bych tu barvu tedy řešit s doktorkou? Krev ani hlen tam nemá.

ladyhacek
6. dub 2018

Jak dlouho to trvá? Nezačala jsi jíst něco jiného? Může to být i tvé potravy. Má bolení bříška? Zkus se zeptat v lékárně na laktobacili nevím od kolika měsíců jsou a pokud ti takto krásně přibívá spíše bych se zaměřila na tovjí stravu a zda mu třeba něco nevadí.
Kdysi sjem četla článek že hladová stolice je mýtus, ale nemůžu dohledat

priefi
6. dub 2018

@rohatazizala hladova stolice je stolice, kdy je ji hrozne malinko, je po x dnech (kojene deti casto nekakaji nekolik dni, to je v poradku) a hrozne zapacha (kojene deti nemaji pachnouci stolici, takze smrad je hlavni ukazatel). Dej mu probiotika. Pokud myslis, ze to je homeo, tak je vysad a zacni brat probiotika, pripadne probiotika Feminela, ty jsou fajn i na kojeni, jsou to probio pro podporu kojeni.

gorda
6. dub 2018

Ja brala jeden cas taky homeopatika a stolice byla normalni. Nicmene spatna je pry i zelena stolice, ale kdyz jsem to resila s doktorem, dceru prohlizel a nijak to neresil, pokud neni jiny problem. A ke kojeni, zkouselas kloboucky? Ja mam vpacene bradavky a celou dobu jsem pres kloboucky kojila. 🙂

rohatazizala
autor
7. dub 2018

Trvá to asi týden, ale ze začátku mě ani nenapadlo, že je něco špatně, až teď. Na bříško trpí prakticky už od porodnice, už tam mu dávali kapky na prdíky. Jinak dávám probiotika biogaia. Přes kloboučky to zkouším, ale je líný tahat, to si cucne třeba jen 30 ml a i tak musím dokrmovat. A jinak je fakt, že já té stravě moc nedám. Manžel má obědy v práci, takže přes týden nevařím a odbývám se. Nemůže to být alergie na mléko?

priefi
7. dub 2018

@rohatazizala nemela by ses odbyvat, mela bys jist poctive prave kvuli kojeni. Muze to byt abkm, ale casto ji doprovazi i ekzem, u tak maleho mimi nejcasteji na licku. Zkus vysadit mleko a vyrobky z nej a uvidis. Jinak hodne castym a silnym alergenem je i vejce.

rohatazizala
autor
7. dub 2018

@priefi No tak to by sedělo. Občas mu na líčku vyskočí pupínky. Zkusím vysadit mléko a uvidím.

priefi
7. dub 2018

@rohatazizala doporucuji vysadit mleko a vyrobky z nej a vejce a vyrobky z nej z Tve stravy a zaroven zaradit zelenou zeleninu, nejlepe ledovy salat, brokolici a cuketu. Jist probiotika, mimcu davat probiotika, vysledek nejdrive ocekavej za dva tydny, protoze zbytky alergenu po nejakou dobu muzou byt v Tvem mm, pak jeste telicko musi zareagovat a zacit se hojit.