Vakcíny při infekcích dých. cest bez vyšetření protilátek

kajjinka
6. lis 2012

Ahoj, syn, který je již skoro 2 roky v kolektivu (jesle+školka) a vždy se s infekcemi vyrovnával relativně dobře (atb doposud cca 3x za život) prodělal letos těžší infekci, ketrá začala jako viróza, pak slezla na průdušky (čili 2x atb, chemoterapeutikum...- přes dva měsíce mimo kolektiv). V současnosti, chce MUDr. nasadit vakcínu, ovšem bez vyšetření protilátek z krve. Nemělo by se "počkat" až jak se situace vyvine, zda se vše bude opakovat, zda je skutečně imunita oslabená...atd. Jak se na to díváte? Jaké máte zkušenosti s imunostimulátory? Díky

verbalinka
6. lis 2012

@kajjinka rozhodně doporučuji kompletní vyšetření krve u imunologa a alergologa. Jen tak dávat vakcíny je nezodpovědné. Syn kašlal několik měsíců, až u druhé alergo se přišlo na to, že má alergii na roztoče a bude brát vakcínu na vytvoření tolerance. V rámci toho dr vyšetřila i imunologii, ale zatím to na vakcínu na imunitu není.
Dávat vakcíny jen kvůli jedné, i když větší nemoci je, dle mě, zbytečné.

jaku
6. lis 2012

@kajjinka můj syn taky trpí na infekce dýchacích cest, pediatrička mu udělala základní imunologický rozbor ( imunitu neměl skoro žádnou ) , na imunologii nám dali vakcínu stock- což je sběr nejčastějších bacilů z okolí, pomohlo mu to, dřív hned z rýmy průdušky, pak určitě zvládnul i tu rýmu překonat. Letos dostal autovakcínu ze stěru z krku a nosu Já osobně ty vakcíny chválím, bereme pohodlně doma po kapičkách. Určitě vidím efekt. Akorát nechápu co za vakcínu vám chce dr. dát bez vyšetření.

eloana
6. lis 2012

@kajjinka ahoj ja byla na operaci dutin- stale se mi vracela viroza, tak mi lekar nechal udelat autovakcinu

kajjinka
autor
6. lis 2012

@verbalinka no, já požadovala alespoň protilátky, byl omi řečeno, že imunologie se dělá jen u "vážných případů", nevím, jak vážnější už to musí být...syn kvůli té viróze skončil v nemocnici s febr. křečemi a rekonvalescence pak trvala 2 měsíce s těmi záněty... je už dost velký, tak jsem myslela, že nás to už mine, navíc se doporučuje nepodávat běžné očkování půl roku po křečích, i když vím, jaký je rozdíl mezi klasickým očkováním a imunostimulátory v podobě vakcín, tak bych to raději odsunula...

kajjinka
autor
6. lis 2012

@jaku no právě, bez vyšetření, jen tak :(

dana3262
6. lis 2012

@eloana prosim te, jak je to dlouho, co ti ji doktor nechal udelat?? Chtela jsem ji loni v lete pro syna a bylo mi receno, ze to nejak upravuje zakon a uz se to nesmi delat nebo jsou s tim problemy. Myslim, ze je to super. Mela jsem 2x a dost mi to pomohlo. Vetsina doktoru se k tomu stavi opovržlivě.
@kajjinka to neni jako ockovani. To jsou maly davky mrtvych bakterii a kvuli jejich nasazeni je zbytecne delat hloubkovy krevni testy. My jsme na tom taky (muz, starsi syn) a nejmladsimu jsem nechala dat colinfant hned po narozeni (daval se driv nedonosenejm detem). Driv proste pribehl venkovskej pes, oliznul mimino a bylo, ted je to jine. Colinfant je napr.e-coli, osidli streva a tim zvysi obranyschopnost. Starsi syn uziva Ribomunyl, jsou tam streptokoky, hemofilus.. Tohodle se nemusis bat. Muze to synovi posilit imunitu do budoucna. Synovec to jako maly uzival, ted je mu 10 a prakticky neni nemocny. (ale buh vi, jestli mu pomohlo zrovna tohle, mozna jo, mozna ne). Logicky by to pomoct melo.
Kazdopadne bych mu nechala vysetrit moc, vytery, popr.sputum a podle toho by doktorka mela vybrat nejakou vakcinu.

dana3262
6. lis 2012

@kajjinka vakcina je snad cokoli, co navodi organismus proti dane chorobe, neznamena to, ze je to injekce.

eloana
6. lis 2012

@dana3262 ted v cervnu mi delali druhou...... ale jsem tehotna,takze ji brat nemuzu

jaku
6. lis 2012

@kajjinka právě si myslím, že stačí odběr krve, nepřijde mi, že je to nadstandartní vyšetření, asi pak odběry na imunologii třeba ano, ale základní imuno může udělat pediatr, ten se pak rozhodne co dál. Neb zdravé dítě se zdravou imunitou se dle mého z těch nemocí "vyhrabe", ale tam kde je problém, tam už pak patří do péče imunologa. Ten nechává dělat ty autovakcíny. Tedy alespoň my máme takovou zkušenost.

eloana
6. lis 2012

@kajjinka me delal imunologii alergolog....... z orl mi napsali zadanku na autovakcinu

dana3262
6. lis 2012

@eloana ty jo.. díky.. hm..tak ja to promyslim. Pujdu nekdy v prosinci na imunologii, tak se na to zeptam. Myslim, ze by mu to pomohlo urcite vic. Je to primo usite na miru narozdil od tech ostatnich. I kdyz je povazuji za dobre berlicky.

dana3262
6. lis 2012

@eloana jeste me napadlo-proc se nemuze v tehotenstvi? Teda jestli ti brali krev a moc pred tehotenstvim, tak bych to chapala. Jako, ze je to zatezujici asi, ze jo? Me se tenkrat hrozne zhorsil ekzem a taky jsem furt kaslala. Pak to prestalo.

eloana
6. lis 2012

@dana3262 nevim proc,ale gynekolog mi to nedoporucil...

dana3262
6. lis 2012

@eloana jo, no asi to bude zatez pro organismus. staci ted to tehotenstvi samo o sobe, ze jo?.. třetí..no klobouk dolu. 😅

jaku
6. lis 2012

@dana3262 ona se ta vakcína vysazuje i pře nemocech a pak se dává opět týden míň kapiček. Imunitní systém si musí najít na tu vakcínu protilátky a když bojuje s nemocí, tak je to zátěž. stejně tak se nedoporučuje u autoimunních onemocněních a v těhu, je to zkrátka zátěž na organizmus. Sama ze své zkušenosti vím, že zpočátku braní vakcíny se malinko zhorší příznaky.

eloana
6. lis 2012

@dana3262 🙂 bude to narez))

kajjinka
autor
7. lis 2012

@dana3262 ja jsem profesi mikrobiolog 🙂 u toho ribomunylu se jedna treba i jen o casti ribozomu...chapu o co jde, v klinickych studiich se ale pise ucinnost cca 30% a navic, ze kura by mela zacit spise pred vypuknutim hlavni infekcni sezony...tak proste chci znat vase zkusenosti a myslim, ze by se melo zjistit, zda je vubec treba tu imunitu stimulovat, treba jen otestovat Ig, neni treba delat komplexni imunologii...

kajjinka
autor
7. lis 2012

@jaku ano presne, nevim, zda je dobre, davat vakcinu hned po prodelane tezsi infekci...zkratka patram po tom, jak to indikuji jini lekari u deti 🙂

jaku
7. lis 2012

@kajjinka koukni se na http://www.porodnice.cz/poradna-Odb.-asistent-M..., najdeš tam dost často otázky a odpovědi na téma imunita. Je to zajímavé.

dana3262
7. lis 2012

@kajjinka no tak to tomu asi rozumis vic než my vsichni dohromady 😀 se tady snažíme 🙂

kajjinka
autor
8. lis 2012

@dana3262 to ani ne, nejsem mikrobiolog-lekarskych profesi 🙂 takze prave chci vedet, kdy a jak se to indikuje, takze diky za snahu a postrehy 🙂

dana3262
8. lis 2012

@kajjinka a co si myslis o ty autovakcine? Z takoveho toho teoretickeho pohledu, s temi znalostmi, co mas?

kajjinka
autor
9. lis 2012

@dana3262 z meho neodborneho nelekarskeho pohledu 🙂 urcite dobra vec, pokud se indikuje po predchozim vysetreni a dlouhodobejsich problemech, vubec je super, ze nekdo udela vakcinu presne podle typu bacila, co v tele najde...pokud je nemoc zpusobena opakovane podobnym typem...