Chronický kašel u 5letého, máte zkušenost?

lady742
11. kvě 2017

Ahoj,5lety syn prodelal cca pred 2mesici virozu,kasel,ryma,ale zustal mu suchy,drazdivy kasel,na ktery nezabita nic,mudr delala kr.testy na alergie ,crp vse o.k,orl vysetreni taky norma,pouze zjisten streptokok,ktery prelecujeme atb,ale udajne to nebude pricina,nakonec mi mudr rekla,ze je to uz jen ze zvyku,protoze kasle pouze ve dne,v noci nic,mate nekdo zkusenost popr.radu kam jeste zajit?

annasmyckova
11. kvě 2017

může to být podrážděnou sliznicí (jak kašle tak se to rozdráždí a sliznice se v podstatě nezhojí) a pak je to pořád dokola -dráždí ta rozdrásaná sliznice...já na to dostala kodein, a za 3 dny jsem měla klid, když dorostla a zhojila se sliznice, ale co se dává malým dětem, nevím (možná prothazin, fenistil kapky na zlumení, možná by pomohly nějaké cucací bonbony na utlumení kašle)

lady742
autor
11. kvě 2017

Zkouseli jsme stoptusin fenistil i ty bonbony ,sirup na alergii,ale nic nepomaha,uz jsem z toho zoufala

ladylass
11. kvě 2017

a nemá velké nosní mandle? u nás to bylo obdobné a nakonec zjištěné velké nosní mandle, a tím pádem dýchá více pusou a pak má sucho a kašle a stále dokola

lady742
autor
11. kvě 2017

Nema,na orl vsechno o.k

annasmyckova
11. kvě 2017

na chlamydie dělali test?

sonia79
11. kvě 2017

Dcerka trpěla dloooouho na dráždivý kašel bez objektivní příčiny, bylo to na palici. Donutila jsem Mudr. aby ji vzala krev , vyšla pozitivní mykoplazmata. Prelecila se atb a byl klid. Mrkni na Google, zda to na vás sedí a případně požádej vaseho pediatra, aby test udělal. Držím palce, mám ještě půlroční mimino a tenkrát jsem z toho málem zešedivěla...

hojda
11. kvě 2017

Zkus Mišpulníkový sirup, je přírodní a na všechny druhy kašle. Zrovna na ten suchý se nám dost osvědčil.

lady742
autor
12. kvě 2017

Pokud by to bylo tou chlamydii nebo mykoplazmaty byva crp vysoke?protoze crp ma normal,takze udajne zadny zanet jinak poku se to nezlepsi necham test udelat uz jsem nad tim taky uvazovala dekuji

sonia79
12. kvě 2017

@lady742 to bohužel netuším , naše Mudr nevím proč CRP měření v ordinaci nepraktikuje. Je dost stará škola ,ale je důkladná a to se mi na ní líbí. Je to jeden odběr, šla bych do toho, minimálně to budete moc vyloučit 😉

zmrzlinka
12. kvě 2017

A na dětský alergologii ste nebyli?

annasmyckova
12. kvě 2017

@lady742 myslím, že chlamidie se z běžného odběru nepoznají, musí na to být odběr cíleně (myslím, že crp hodnotu to neukáže), ale nejsem zdravotník...ale zkuste se poptat. Bývá to dost často takhle dlohodobých kašlů (ještě bych pro klid nechala na plicním udělat rtg)

zmrzlinka
13. kvě 2017

@annasmyckova mate pravdu musí se to nabrat cilene