Můžu nahradit normální mléko Alpro rýžovým mlékem?

ossis
18. dub 2018

Prosím o radu. Muzu nahradit normalni mléko alpro ryzovym mlékem? Mléčné výrobky vysazeny kvůli atopickemu ekzemu miminka. Kojim.Je to rýžove mléko hypoalergeni?Dekuji

kajalka
19. dub 2018

@sahrazad1 A také bylo mléko především sezonní potravina, lide ho konzumovali téměř výlučně na jaře, kdy se rodily mláďata.

priefi
19. dub 2018

@ossis casto byva i kombinace. Muj chlapecek ma alergii na mleko, vejce, brambory a banan. Casto byva i lepek. Dalsi veci jsou histaminove veci, kdyz nakombinujes vice, rovnez se muze dostavit reakce

priefi
19. dub 2018

@kajalka a je treba zdrave mleko od mistniho farmare, nebo i to neni ok?

kajalka
19. dub 2018

@priefi Beru to tak, pokud je to kráva, co zná slunce a čerstvou trávu, mliko je neupravený, tak jako zpestření, proč ne. Ale stavět na prefabrikovanym mlice, kdo ví, jakej je to zázrak, mi přijde fakt zcestné. Hlavně ty krávy jsou ve tmě, na masokostni moucce, zijou tak 4-5 let, než padnou vyčerpáním a traktorem ji ještě živou radlicí odtlacej někam na rampu, odkud pofrci na jatka..

sharka88
19. dub 2018

Urcite bych nevolila Alpro. Jsou znacky, ktere jsou slozenim mnohem lepsi. Vyrabi se i ryzova mleka obohacena vapnikem.
Osobne mi ryzove mleko nechutna. U nas doma pouzivame makove mleko, vyrabim si ho. Dale kupuji kokosove. Ale samozrejme nejsou hypoalergenni.
Pokud ti jde o vapnik, tak z hypoalergennich potravin predevsim brokolice. Jinak je moznost doplnovat vapnik umele, pokud by ses obavala nedostatku.

tymothy
19. dub 2018

@kassandra1 Na vaření se použít dají. Ale každé mléko má svou specifikuje a chova se trochu jinak. Treba z toho ryzove ho neuvaris pudink (respektive uvaris, ale po pár hodinách zridne a je z něj voda) Ale třeba kaši z něj uděláš bez potíží. Nebo do moucniku take v podode.Kdybys chtěla nějakou "mlecnou" polévku typu kulajda, tam se zas hodi spíše ovesne. Připadne mě ještě napadají omáčky a zeleninového kremove polévky se smetanou - tam se mrkni po rostlinných smetanach, mléko je do nich slabe.

bbubble
19. dub 2018

K tomu vyuzitiu - ja hodne pouzivam hlavne do pecenia domace ovesne mlieko. 100g ovesnych vlociek namocis do litra vody, pak to rozmixujes a precedis (ja cedim cez stvorcovu plienku s riedkou vazbou, z pepca 😃 ). Ked ten tuhy zvysok v plienke este poriadne vymackas tak je krasne smotanove. Do kolacov idealne 🙂 a do kasi atd kludne tiez, len v kave teda za mna nic moc, tam stale davam kupovane sojove 😃 Nehovoriac o tom ze je to v porovnani s kupovanymi (aj s kravskym) skoro zadarmo. akurat sa zvykne usadit na vrstvy, tak ho treba vzdy pred nalievanim pretrepat 🙂

baris
20. dub 2018

Starší dcera má atopický ekzém a když pominu spouštěče jako je stres, nemoc, chlorovaný bazén 🙂, tak největší paseku nám dělá exotické ovoce, rajče, paprika. Mléko kupodivu nic.

U mladší jsme si mysleli, že má taky AE, ale její tělo neumí zpracovat histamin, takže musíme dodržovat histaminovou dietu (starší dceři to zjistili taky) a teď Dr., díky tomu že jsem trvala na dalších testech, přišel na to, že musíme dodržovat i bezlepkovou dietu ☹ Nám už zbylo jen to mléko 😝

Bez mléka se dá samozřejmě žít, jen je těžké zpočátku přijít na to, čím ho nahradit, aby vám to vyhovovalo a chutnalo.

ossis
autor
20. dub 2018

@baris ty jo tak to je hodně omezení.🙈😢