14měsíční mimi bolí nožička, je to z větší námahy?

miksheee
27. říj 2015

Moc prosím o radu/názor/vlastní zkušenost.

Mám 14ti měsíční holčičku. Cca měsíc chodí, dnes od rána neudělala ni krok, když jí vezmu za ručičku a pobídnu ji k chůzi, kulhá na levou nožičku. Nechce ji propnout, nechává ji stále pokrčenou. Snaha o chůzi je pro ni evidentně bolestivá. Po kolínkách se plazí bez problémů. Celkově je ale podrážděná. Žádný úraz nebyl. Jen jsme si včera všimli, že toho dost nachodila, ale jen tak po bytě si ťapala, žádné dlouhé vycházky. Je tedy možné, že se jedná o bolest z větší námahy? Daly byste nurofenový čípek, nebo rovnou na pohotovost?

Moc díky za všechny příspěvky!

Michala

madulinka
27. říj 2015

Naše zkušenost je taková, že jakmile naše malá nachodí víc, než ona sama uzná za vhodné (řekne si sama, kdy už nemůže), tak pak následně celou noc probrečí bolestí.. Má to bohužel ca od roku a půl.. na nic se nepřišlo, tvrdí mi, že jde o růstové bolesti. A musím říct, že je to peklo.. A ano, na úlevu ji občas dám na noc nurofen, aby si alespoň trochu odpočinula.. Zkoušeli jsme i mazání větrovými masti, ale teď jakmile ucítí větrovou vůni, popadne jí strašný histerie. Vůbec nevím co s tím, protože hořčíkové nebo kalciové tabletky mi nespolkne, máme i tabletky s výtažkem ze žraločích ploutví a já nevím co ještě, ale nic z toho mi nespolkne. Když jí to dám násilím, příští podávání je o to horší.. Doufám, že z toho vyroste a že nebude mít žádné potíže do budoucna..

miksheee
autor
27. říj 2015

@madulinka Já myslela, že růstové bolesti začínají okolo cca 3. roku.... Ale takhle brzy? Tak to je fakt síla. Dala jsem jí ten Nurofen, hned odpadla, byla po celé dni taková nesvá, tak ji to všechno zmohlo. Uvidím ráno, když to bude špatné asi zavolám na dětskou pohotovost a nechám si poradit.
Moc děkuji příspěvek!
M.

apacheee
AMBASADORKA
27. říj 2015

Nejste náhodou po nějakém očkování?

madulinka
27. říj 2015

@miksheee nemáš zač, ano, do 2,5 let se nepřišlo na to, co by to mohlo být (i měla doktorka problém, jestli si to nevymýšlím, alespoň takový jsem měla pocit) no a potom se to přikládalo těm růstovým bolestem.. vážně nevím, co to je a doufám, že to brzo skončí.. A jestli jsou to růstové bolesti, opravdu to moc nechápu, protože naše v téměř 4 letech má 92cm, to znamená že roste pomalinku 😅

miksheee
autor
27. říj 2015

@apacheee ne ne, nic. Kdyby byla po očkování, byla bych klidnější ☹ Právě že nás v úterý jedno čeká, to asi budeme muset odložit...

majkoz
27. říj 2015

@miksheee Ahoj. S naším nejstarším jsem v jeho asi dvou a kousek byla týden v nemocnici, kvůli bolestem kolínka...byl s našimi na výletě, druhý den bolest kolínka,třetí den už neušel ani krok,navíc měl ale koleno oteklé,tak jsme jeli na pohotovost.V nemocnici na nic nepřišli,akorát spousta vyšetření, odběrů a NIC.Zkrátka byl přetížený.Uvidíte zítra,snad už bude dobře, hlavně, pokud není otok(to se má jet vždycky),tak bych to asi zatím neřešila a nožičku šetřila a třeba trochu masírovala,třeba na ten pohyb ještě ty vazy a svaly a tak nejsou tak zvyklé.Tak ať to nic není přeji! 😉
P.S.- právě mi tu ten dnes už 9ti letý vejlupek kulhá kvůli koleni-natáhl si sval při lezení na stěně 😅 furt něco