3 měsíce noční kašel. Co myslíte, že to může být?

saruleparule
25. bře 2024

Dobrý den, zaregistrovala jsem se zde kvůli našemu problému. Třeba někdo zažil něco podobného a poradí. Už začínám být zoufalá. Syn 2r začal v lednu po nocích kaslat. Kašle třeba hodinu, že chvíli zavře oči už myslím že spí a začne znovu. Dříve se potom většinou poblinkal, teď už tak jednou týdně po kašli zvrací. Většinou to začne tak že slysim že se mu ucpal nos a pak se to rozjede. Když mu nos procistim tak to pak většinou po nějaké době přejde. Když se náhodou stane že nekasle v noci tak kasle alespoň ráno. Ráno mívá potom žluté zaschlé kolem nosu. Navíc nedokážu už ani určit jaký druh kašle to je - chvíli se mi zdá suchý dráždivý, pak slysim ze mu tam něco chrci. Dr. na prudskach nic neslyšela. Od toho ledna už jsme vyzkoušeli 7 různých sirupu (momentálně Aerius od Dr., ale vůbec nepomaha jako ostatni), za mořské vody jsem už v lékárně nechala plno peněz. Koupili jsme zvlhčovač vzduchu. Prostě už nevím co víc udělat. Teď v týdnu s ním půjdu na výter ale prý podle druhu kašle buď z nosu nebo z krku a já ani nevím jaký ten kašel je tak ani nevím co říct? Navíc s naším štěstím tam stejně nic nebude. Začínám mít strach že má syn třeba astma, ale to by asi zabral ten aerius? Nebo reflux když to provází to zvracení? Ale to by zas přece potom neměl v noci ucpaný nos? Ještě nám Dr dala homeopatické kapky do nosu ale po třech dnech se mi nezdá že by měly nějaký efekt. Prosím o jakoukoliv radu, napadlo udělat případně zkušenost a co vám pomohlo. Děkuji.

saruleparule
autor
29. bře 2024

@normalnimatka Já mluvila jen se sestrou po telefonu, říkala že pošlou mail s výsledkem a furt celý den nic, tak jsem zavolala a tohle mi řekla. Že kdyztak máme přijít za 10 dnů teda znovu. O černém kašli jsem před ní nic nezmiňovala.
@marge_s aha děkuji za odpověď a co je myšleno tím že kaslat může kor po očku? On to ockovani kvůli kašle právě nedostal a tu hexu už dostal dřív.

saruleparule
autor
29. bře 2024

@pilzzee děkuji za tip, my už ale máme zvlhčovač vzduchu, každou noc to tam vypustí litr a půl vody takže tohle by u nás nepomohlo.

saruleparule
autor
29. bře 2024

@normalnimatka Teď jsem ještě mrkla na mail a teda Dr. Napsala že se nejspíš jedna o RS viry

marge_s
29. bře 2024

@saruleparule ja myslela, ze ten kasel nemusi vypadat typicky, protoze po ocku muze mit netypicky prubeh. Coz muzes samo mit i normalne. Kazdy jsme jiny.

@normalnimatka zkusim znova- ma to smysl prelecit, protoze MUZES byt infekcni celou dobu. Ten dlouhy kasel je zpusobeny tim toxinem a poskozenim sliznice, tedy ty budes kaslat dal i po atb nez se to spravi, ale nebudes rozprasovat po okoli pripadne zbytky 🤷🏾‍♂️
Toliko zpravy z me zachodove univerzity, resili jsme uz 2x

normalnimatka
29. bře 2024

@marge_s promiň, přehlídla jsem, vlastně jsi to psala už prve...

marge_s
29. bře 2024

@normalnimatka jj to je hnedle 🙂 ja myslela zenjaem to napsala zase nesrozumitelne, nekdy clovek specha…