3letá dcera zadržuje stolici, máte podobný problém?

sofle
15. dub 2014

Potřebuji poradit, už jsem v koncích a nevím si rady. Moje holčička (3 roky) má problem se stolicí. Zatlačuje ji do sebe, teď mi nekakala týden, tak už jsem to nevydržela, protože pořád pofňukává že ji bolí zadeček, a dala jsem jí glycerinový čípek, ale i přesto, zalezla za křeslo a snažila se to držet v sobě. Já už nevím co je špatně, změnila jsem stravu, dávám hodně zeleniny, vločky, švestky + šťávu, kompoty. Párkrát jsem jí i dala dětske projímadlo Lactulosa, ale po něm dostala šílený křeče v bříšku že jsme málem jeli na pohotovost, takže tohle už ne. Má někdo podobne problemy?? ☹ 😒

kittyy17
14. dub 2019

@sofle chce to trpělivost. Pokud ji kakání bolí, zadržuje to v sobě, a pak to bolí víc.
Dcera mé kamarádky se nevykadila ani po laktuloze. Pomohla pořádná střevní chřipka, kdy týden seděla na nočníku téměř pořád. Zjistila že to není tak hrozný, že to jde samo 😉
Chlapeček jiné kamarádky si vždycky natrhl ritku. Pomohly mu homeopatika...

80akras
2. srp 2019

@kasyma Ahoj! My mame s dcerou uplne stejny problem. Akorat dcera mela 3 roky ted v cervnu. Kakala vzdy do pliny pred odpolednim spani. Potom na ni babicka "houkla", ze takhle teda ne, ze uz je to velka holka a dcera se uplne zablokovala a prestala kakat uplne. Zacpu nema, ovoce, zeleniny, jogurtu ji dost, takze hovinko chce ven a jsou dny, kdy si 10x za den "uprdne" do kalhotek, takze porad peru a prevlikam. Vykaka se jen kdyz lita nahata a ve chvili, kdy na ni kakani prijde, ji posadim na nocnik. Mam na to jen asi 3 sekundy, potom uz je pozde, ona stahne pulky a hovinko zatlaci zpatky. Uz jsem z toho nestastna. Zkousela jsem vse. Vysvetlovani, jak to v brisku funguje, jak to delaji ostatni deti, zvirata, jak se brisku ulevi a pak ma na cely den pokoj, nazornou ukazkou se mnou na zachode... Ale porad nic. Ona tu teorii zna perfektne, sama mi rekne, jak by to melo byt, ale v praxi ji to nejde. Zkousely jsme i cipky a nepomohly. Ted nam pediatricka predepsala Forlax 4g na uvolneni strev, ale po 2 tydnech uzivani zatim jen 3x kakala a to jeste, ze jsem to vcas vychytala a posadila ji na nocnik. Porad si rikam, ze to chce trpelivost, ale desim se skolky, kam dcera za mesic nastoupi...

kittyy17
2. srp 2019

@80akras vrať jí plinku na odpolední spaní