4měsíční syn má atopický ekzém, poraďte

chemi2015
11. říj 2016

Ahoj...mám skoro 4 měsíčního syna a nejpravděpodobněji má atopický ekzém....jsem z toho nešťastná...ráda bych poznala nějaký maminky, které mají děti s atopickým ekzémem....za všechny rady budu vděčná

reinne
11. říj 2016

Na každé dítko zabírá něco jiného. U nás pomohla Bioderma Atoderm Intensive a do koupele Linola nebo Balneum Herbal. Pokud kojíte vyhnout se čokoládě, ořechům, opatrně s rybou. Některým dětem vadí i mléko. Chce to vyzkoušet. Nevěšte hlavu. Exem může vymizet. U nás se objevil po vakcinaci.

andryyysssek
11. říj 2016

Ahoj,syn měl atopák v roce nad horním rtem,nepomáhaly žádné mastičky,ani kortikoidy,nic.Nakonec jsme zjistili,že to má z dudlíku,tak jsme ho zrušili,a od té doby byl klid 🙂

chemi2015
autor
11. říj 2016

@reinne no mu se to objevilo po hexavakcine....jsem z toho nestastna...porad se objevuji nove a nove flicky

chemi2015
autor
11. říj 2016

@andryyysssek tak syn to ma po celem tele....tak hlavne,ze jste na to prisli

veritanas
11. říj 2016

Bohužel se to někdy stává po očkování.. Já sama mám atopický ekzém od narození a musíš najít co mu to zhoršuje, co zlepšuje.. může to být potravina, prášek na praní...atd. v čem perete? A má perinky z dutého vlákna? Čím topit? Samozřejmě žádné mýdlo a sprchové, vlažná voda, případně speciální mycí emulze... a jaký má ekzém? Suchý a nebo mokvavy? Případně co domácí mazlíčci?l

andryyysssek
11. říj 2016

@chemi2015 tak snad je to jen reakce na hexavakcinu,a brzy vymizí.Řešila jsi to s doktorkou?

kacenka1111
11. říj 2016

Náš malý taky, starší lehce a já též lehce, jsme alergici krom manžela všichni. Pyly, roztoči, potraviny, zvířata, léky, parfémy atd. Doporučuji wiki na MK, uzivatelky luthien a katyxq. Bez katyxq byli tenkrát byli namydleny. Na wiki je soupis kosmetiky, stravy atd.

chemi2015
autor
11. říj 2016

@veritanas pořád peru v tom stejným..... persilu sensitiv...na dětskej program v pračce, žehlím vše...koupila sem mu teď mýdlo pro atopiky...ekzém je suchý.....pořád kojím...teď sem přestala jíst mléčný výrobky....

chemi2015
autor
11. říj 2016

@andryyysssek no hexu dostal cca před měsícem....napsala nám H mast, promazávala sem, ale objevuje se to čím dál víc, tak nám dala novou mastičku polysan.....a teď jdem ve čtvrtek na kožní

andryyysssek
11. říj 2016

@chemi2015 aha,tak uvidíš,co ti tam řeknou.Držím palce,ať to přejde 😉

reinne
11. říj 2016

@chemi2015 U nás Pediacel. První dávka exem asi za dva dny. Zaléčení, druhá dávka exem zaléčení a třetí dávka to samé. Vždy zlepšení a po vakcinaci zhoršení. I když MUDr tvrdí, že jde o náhodu, nevěřím. Vše to navazuje. Údajně pomáhá detox organismu, ale to jsem ještě nezkušela. U nás skutečně zabrala Bioderma nebo i Dexeryl a paradoxně i obyčejná bazelína z DM za asi 40 Kč. Ale každému zabírá něco jiného. Bohužel univerzální rada neexistuje. Dle dermatoložky exem může ještě zmizet. Rozhodně nevěšte hlavu. Jinak co pomohlo mi tak ještě naskočilo prát jen v mýdových vločkách třikrát máchat a přidat ocet do praní. Žádná aviváž ani vlhčené ubrousky a pryč s papírovými plenami.

veritanas
11. říj 2016

@chemi2015 Zkus máchat v octu, to už ti tu radili..a když je tedy suchý, tak promazávat..kup mu něco v lékárně, nebo vám na kožní snad něco dají na promazávání...🙂) a zkus vydržet, někdy to odezní samo..

dagmar86
7. led 2017

Náš malej taky ve 4m AE, zkusili jsme spoustu.... :( DOPORUČUJI si namíchat krém u Mgr. Mazala ve Velkých Pavlovicích (dříve Mgr. Tomeček, zagoogli🙂 ), je to zázrak.... AE mizí ze dne na den, my tam byli včera, po 3. namazání o 200% lepší, kůže růžoví a ekzém rapidně mizí.... nevěřím tomu sama....

megaira
7. led 2017

Ano,také jsme k Mazalovi a opravdu je to hned lepsi už po tretim nátěru ale bohužel jen to uklidni ale nevyléčí....az vám dojde mast hned se to vrátí....je tam spousta kortikoidů proto se to tak zázračné ztraci ....ale ekzem nevyléčí a díky kortikoidum bude mít pak bile skvrnky potom

dagmar86
7. led 2017

Jakto, že jsou tam kortikoidy?? Nám tvrdil, že ne... ☹

dagmar86
8. led 2017

@megaira a jak to víte, že tam jsou?

megaira
8. led 2017

Varovala nas naše prakticka lékárka....a taky proto ze se to tak rychle ztraci ....dcera ma ekzem od narozeni a já cely život ....chvily to trvá než se preleci není to hned

alexmartin
8. led 2017

Zdravím. Naše holčička je naštěstí zdravá, ale mám bratra, kterému je skoro 30 a odmala měl atopický ekzém. Příčina je to, co se musí řešit. Vše, co se maže na kůži a cpou se léky, je jen odsouvani problémů do hlubších vrstev. Rozhodně co nejdříve se obrátit na zkušeného terapeuta, který preměří energetické hodnoty orgánů. Zabývá se tím Energy, Joalis.. Určitě je dobrá jako podpora homeopatie a Bachovky. A jakákoliv příčina vždy vzniká v emocich, byť nevědomě. Atopický ekzém jde ruku v ruce s astmatem. Každý má na výběr kudy půjde a jak s čím naloží. Všem pevné zdraví ☺