6týdenní syn kašle a chraptí. Má alergii na psa?

Holky poraďte. Mám doma 6tydenniho syna, co od příchodu domu kýchal a před týdnem začal jakoby chraptit a teď se to až zvrhlo v suchý skoro dusivý kašel. Kašle převážně v obýváku, v ložnici v noci minimálně. Může být alergický? Máme psa.
Zatím dostal na ten kašel atb, doufám, že zabere.
luthien.k
27. zář 2011
@mami29 , inhalační alergie u kojence je dost nepravděpodobná. Máte v rodině jiné alergie/astma/ekzémy? Je kojený? Nemá nějaké problémy kožního nebo trávicího charakteru?
mami29autor
27. zář 2011
@luthien.k plne kojim, alergie v rodine nejsou ale dumam zda by tohle nemohlo byt vysvetleni jeho zdrav. stavu. je bez teploty ale ten kasel. 😞
luthien.k
27. zář 2011
@mami29 , na alergie v rodině se ptám nejen v souvislosti se psem, ale hlavně v souvislosti s alergií na bílkovinu kravského mléka (BKM) - ta je totiž u dětí dosti častá a postihuje i plně kojené děti - pokud maminka kravské mléko a výrobky z něj konzumuje, tak BKM do mléka přechází a kašel je jedním z příznaků. Pokud atb. nepomohou a jiná příčina nebyla odhalena, tak doporučuju na 14 dní vše mléčné ze stravy vysadit a pozorovat situaci. To je nespolehlivěší metoda, jak to ověřit.
mami29autor
27. zář 2011
@luthien.k moc dekuji zkusim to

Začni psát odpověď...

Odešli