ABKM. Je možné, že by se takto projevila?

goovana
6. zář 2022

Dobrý den,
Zrovna řeším jestli syn( 1 rok) nemůže mít tuto alergii
Lekarce se nemůžu dovolat proto zkusím tady
Syn byl kojeny do 10 měsíců
Hospitalizace v nemocnici pro průjmy s hlenem, zvraceni, nechutenství, ve třech týdnech ,ve 3 měsících, v půl roce a naposledy v 11 měsících.
Pokaždé stejný průběh
Včera večer: uděláno mleko vypil sotva čtvrtku lahve a vše letělo ven
Přidal se prujem něco mezi kaši a vodovym prujmem s hlenem do toho se malej kroutil jak ho asi nejspíš bolelo bříško.
ráno snědl celou skleničku presnidavky to v něm normálně zůstalo nezvracel
Poté po 3 hodinách jsem mu dala jogurt snědl půlku kelímku opět letěl okamžitě ven...
Do toho mu teče z nosu plus má lehce ekzém na trupu a ručičkach a pokaslava
Je možné že by se takto projevila ABKM?

miia90
6. zář 2022

@goovana je zvláštní, že to řešíš, až teď. Byl 4x hospitalizovaný, možná už mu dělali testy, aby ABKM vyloučili. Já měla podezření kvůli hlenu ve stolici, ale dr mi na to řekla, že by musela mít i ekzém a další problémy. Takže je to klidně možné.

chris_n
6. zář 2022

Divim se, že už to nemáte dávno zdiagnostikovane.

A to tak reaguje jen nekdy?

chris_n
6. zář 2022

@miia90 to je kravina. Nemusí mít exem. Stačí jen ten hlen a problémy se strevy

kupcatko
6. zář 2022

@goovana Urcite to muzete mit. Taky mame, zjisteno v roce. Ale mame pozdni reakci, takze z krve v poradku, ale na alergologii zjisteno nalepovacimi testy.
My meli exem na trupu hlavne, a jednou jsme pak dali jogurt a zvracel neskutecne.
Takze bych urcite rekla dr at vas posle na alergologii, vysadila bych mleko, jogurty atd. Jestli davas umele tak bych take nedavala.

goovana
autor
6. zář 2022

@miia90 neřeším to až teď řeším to dlouhodobě
Napřed jsme vysadily mléčné Výrobky kvůli podezření na intoleranci laktózy...neprokazalo se.
Pokaždé k tomu byli ještě u nějaké střevní problémy ať už noroviry nebo covid Herpes angína atd...

goovana
autor
6. zář 2022

@chris_n chvíli je klid a pak to začne vše na novo

krtikkrtovaty
6. zář 2022

Pokud by tu alergii měl, tak by to určitě nebylo že třeba 14 dnů problém a pak měsíc nic, pokud byste nezměnili jídelníček. Ale konkrétně dcera na ABKM trpěla, naštěstí vymizelo dietou a věkem a i když už částečně mléčné jedla, tak při viroze apod. se to vždy na trávení podepisovalo a stravu jsem upravovala.
Ale ty příznaky by odpovídaly - malá ekzém taky neměla, jen citlivější pleť, ale to má stále, je náchylnější na zapaření apod., ale byla i buclík, takže ve faldících stačilo málo.

martulka88
6. zář 2022

ABKM má syn. Projevovalo se to u něj nejdříve nitkama krve, pak nakonec i více krve a hlenem ve stolici. Nejdříve jsem kojila, takže jsem jela striktní dietu a i tak měl nitky krve. Když jsme tedy po měsíci nasadili UM, rapidní zhoršení - to tam měl už dost krve (dost jsem se bála, aby neměl po mně crohna). Pak změna na Neocate Syneo a problémy byly pryč. Co jsem začala zavádět příkrmy, tak po asi 2 týdnech se mi začal osypávat po bramboře. Takže je objednaný na alergologii (termín má až na prosinec, což se nedá nic dělat a to jsme rádi, jinak objednávají na jaro 🤐 ). Já bych tebou nechala udělat rozbory a popřípadě alergologie.

chris_n
6. zář 2022

@goovana a vážně jsme vysadili úplně všechno? Bílkovina je ve strašné spoustě věcí, ne jen mléčných vyrobcich

kupcatko
6. zář 2022

@krtikkrtovaty klidne to tam muze byt, jen parkrat se pozvracel v noci po mliku, pak 1x po jogurtu a pak zase mesic nic...

goovana
autor
6. zář 2022

@chris_n ano opravdu všechno jsme vysadila

goovana
autor
6. zář 2022

@kupcatko stejně jak u nás