Alergie dítěte na kukuřici. Může být?

natalia3
30. srp 2009

Ahoj holky, potrebuji poradit. A sice jde o to, ze muj syn trpni nejakou alergii,ale porad jeste nevim na co a lekar nechce jeste delat alergicke testy. Vcera jsme byli na pouti a koupila jsem synovi lizatko, hned kdyz ho snedl, naskakaly mu na tvari kolem pusinky takove vyrazky, myslim si, ze to byla alergie, asi po 2 hodinach byly ty vyrazky pryc. Doma jsem se hned podivala co to lizatko obsahovalo, a zjistila jsem, ze krome kukuricneho skrobu nic zvlastniho. Uz jste nektera slysela, ze je dite alergicke na kukuricny skrob???? Predem dik za odpovedi. Nat

kalo
30. srp 2009

A nebyly v něm nějaké stopy lesního ovoce? Maliny, ostružiny, borůvky....? To jsou nejsilnější alergeny, o kterých se moc nemluví.....

eva.85
30. srp 2009

Ahojky, nevím jestli to může být na ten kukuřičný škrob, ale možná by to mohlo být na ty barviva v lízátku, neobsahovalo i nějaký éčka?

blandik
30. srp 2009

Natalia - taky bych tipla, že tam mohlo být nějaké barvivo - a na ty je alergie častá. A na kukuřici může být samozřejmě reakce taky, stejně jako na jakoukoliv složku.

natalia3
autor
31. srp 2009

Ahoj, sice to lizatko obsahovala dve Ecka,ale divala jsem se na internet a tam psali, ze to jsou zivocisna ecka a ze nevyvolavaji zadnou alergii, tak nevim...CAU a dik Nat