Lupnutí ve 35+1 tt. Může to být hlenová zátka?

andrejsha
18. pro 2019

Ahoj, potřebuju poradit. Byla jsem na záchodě a najednou jsem slyšela takový lupnuti ale celkem nic že mě neteklo. Myslíte že by to mohla být hlenova zatka? Je to sice můj druhý porod ale tohle u první neznám. Jsem 35+1 tt.

sudylichozrout
18. pro 2019

@andrejsha no, lupnuti holky popisuji u praknuti plodovky. Hlenova zatka asi moc zvuku neudela. Neloupe ti v krizi? (pokus o vtip) 🙂

andrejsha
autor
18. pro 2019

@sudylichozrout 😄🤦‍♀️to neloupe. Právě že sem to taky četla ale zároveň z nich vytece voda což u mě tak nebylo. Nechci nijak plasit jednak jdu v pondělí na kontrolu a jednak mám nemocnici přes silnici takže kdyby bylo nejhůř jsem tam za vteřinu.😄 proto to zjišťuji nejdřív tady.

sudylichozrout
18. pro 2019

@andrejsha Jj, rozumim 🙂

lilian2111
18. pro 2019

Mým dětem v brisku takhle “loupalo” v kotníčkách, pak chvíli i když se narodili u oblékání 😊 a opravdu to šlo slyšet z břicha ven 🤭😀

suromana
18. pro 2019

Může to být i prasknutí plodového vaku, ale když dítě je už hodně dole v pánvi, tak tu dírku může ucpat hlavičkou a pak voda neodteče hned, může třeba i jen trošku ukapávat, dá se zjistit jednoduchým testem.

lilian2111
18. pro 2019

@suromana Jj to je taky možný 👍🏻

kristyn.g
18. pro 2019

No mě se z břicha ozyvalo lupani jako lusknuti. Docela často ke konci

andrejsha
autor
19. pro 2019

@kristyn.g asi si na to budu muset taky zvyknout 😉

daisymaminka
19. pro 2019

@andrejsha Mně teda v 38tt strašně luplo v břichu. Bylo to jak prasknutí balónku. Ještě jsem se ptala manžela, zda to taky slyšel. No a do pár minut už tekla plodovka a vzápětí začaly kontrakce.

zdravuska1989
19. pro 2019

Jak už tu bylo psáno můžou to být klouby miminka, mě začalo cca ve 30tt loupat a teď na konci 33tt co 3h si lupne, až je mi ho líto 😂

zdravuska1989
19. pro 2019

@suromana můžu se zeptat jakým? Já mám malého natlaceneho tak že jsem ráda že můžu chodit 😁 tak by mě to zajímalo, kdyby to byl můj případ 🤷‍♀️🤗

lilian2111
19. pro 2019

@zdravuska1989 u doktorky nebo v porodnici 🙂 kapnou takovou tekutinu na vlozku a buď se zbarvi a jw pozitivní a nebo ne.

alla007
19. pro 2019

Jen pro info, musí to být porodnická vložka. Z klasických menstruačních to nezjistí, jsou totiž parfémované apod.

karla2015
19. pro 2019

Me louplo u obou porodu, u prvniho ze me tekly snad vodopady a u druheho bylo lupnuti a malicko vody (fakt malo), poslali me domu, ze to byla jen zatka, druhy den na kontrole halo, museli mi vyvolat porod, protoze to byla plodovka (takze docela prusvih), nic ze me neteklo, jen vzdycky pri nejake cinnosti mi prislo, jak kdybych si trochu ucurla.

kikca88
19. pro 2019

@andrejsha u mě lupnuti bylo vždy prasknutí vody ale vždy do par minut ze mě valila proudem voda

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru