Alergie na lepek. Máte s tím zkušenost?

janaulehlova22
15. črc 2020

Zdravím Vás prosím o radu... Máme roční dcerku váží 6880g.... Přijde mi to hrozně málo... Dr. Jí dělala odběry krve, vše je v pořádku jen má zřejmě alergii na lepek, není ještě potvrzena ale ani vyvrácena... Doktorka mi k tomu nic neřekla jen že uděláme za měsíc znova odběry...
A tak se chci obrátit na vás kdo s tím má zkušenosti když mi doktorka nepomohla...
Chtěla bych se zeptat jaký je jídelníček co dítě smí a nesmí.
A máte doma taky takové drobečky?
Děkuji vám.

goovana
15. črc 2020

@janaulehlova22 7 kilo v roce?? 😲

zuzita15
15. črc 2020

@janaulehlova22 dcerka mela v roce presne 7kg, alergii na nic nema, jen je proste drobna. Doktorka nic nerikala. Synovec mel v roce neco lehce pres 8kg, chodi ke stejne doktorce, tak rikala, ze to asi mame v rode. Ne kazde dite musi byt vyzrany mastodont. Pokud jinak prospiva, po jidle nema zazivaci problemy apod, tak bych to neresila. Ani bych se nutne neupinala k celiakii... je kojena?

janaulehlova22
autor
15. črc 2020

@zuzita15 kojena je, já v roce měla 7460g. Tak jsme si říkali že to bude mít po mně.. pak si přítel vzpomněl že když byl malý měl štítnou žlázu, tak proto doktorka udělala odběry krve. Tam zjistila že má hodně na hraně alergii na lepek. Ale nic mi k tomu neřekla tak já nevím jestli plašit...

zuzita15
15. črc 2020

@janaulehlova22 kvuli vaze bych urcite neplasila. Celiakie je sice opruz, ale v dnesni dobe uz se da sehnat hodne bezlepkovych potravin, a to i v beznem supermarketu. Nekdo drzi bezlepkovou dietu dobrovolne, dite se muze bezlepkove stravovat celkem v pohode - maso a zelenina, nepotrebuje knedlik, testoviny se daji koupit napr. kukuricne,pohankove, zahustovat se da pohankovou moukou, pect se da z pohankove, mandlove, ryzove nebo kukuricne mouky, fakt je toho spoustu. Ja treba krome kousku peciva rano (ja neumim zit bez peciva a dcerka mi ho krade 😉) a testovin mimo domov v restauraci dcerce lepek moc nedavam a zijeme 😎 Drzim palce, aby se to nepotvrdilo.

janaulehlova22
autor
16. črc 2020

@zuzita15 děkujeme