Atopický ekzém - co na něj zabere u dětí?

Ahoj holky, prosim o pomoc, uz jsem zoufala. Mala ma 4 mesice a aspon dva mesice ma zarudle fleky pod kolinky. Pravidelne jsem to mazala a uz to vypadalo, ze to zmizi, ale pred 3 tydny se to rozjelo znovu a navic to ted ma i v podpazi a pod krkem, tam teda silene a skrabe si to do krve. Uz jsem zkousela kremy co radila doktorka, ale nic nezabira.😞 Koupu ji v repiku a ted mam jeste zkusit vymenit UM. Nemate na to neco vazne osvedceneho?
kackacermautor
10. lis 2018
@kittyy17 Predtim mela jen dva flicky pod kolinkama. Tohle na krku ma 2 az 3 tydny. Posledni tyden fakt des.
pribylovapetra
10. lis 2018
@kackacerm dobry vecer,necetla jsem vsechno,ale tady na konikovi je skupina poradna pro atopicky ekzem, mrknete na to. spousta maminek resi podobne veci,urcite vam tam poradi. a mozna by nebylo spatne kontaktovat primo pani veru zikovou,je tam na ni odkaz. dost lidem pomohla.
kittyy17
10. lis 2018
@kackacerm mému synovi to začalo suchým flíčkem na vnitřní straně jednoho stehna, mazala jsem to vším možným a nic nezabralo, flíček byl čím dál větší. Dětská lékařka řekla, že je to kvasinková infekce, dala na to imazol, taky nezabral. Pak se objevil flíček pod koleny, za pár dní na břiše pod pupíkem, potom na hrudníku, na pažích. Pod plinkou vůbec nic. Rudé fleky, přímo mapy.
Hodně se to zlepšilo po excipial u lipolotio, ale definitivně zabral až kortikoid od kožní lékařky.
Fakt po třech dnech ani památka po exemu, krom pod kolínky, tam to trvalo déle.
Najdi si nějakou rozumnou kožní lékařku pro malé děti, nastuduj recenze, a jdi tam...
Teď když najdu nějaké hrubší suché místečko, ihned mazu krémem Lipobase, když nezabere do dvou dnů, dávám ten krém od kožní, a ten stačí použít jednou...
priefi
11. lis 2018
@kittyy17 tak to je blbost. Syn mel atop diky alergiim, jen a pouze diky alergiim. A kortykoidy? Pokud to je jen jednorazove podrazdeni, ok beru, ze 2 tydny mazes a zahoji se, ale pokud to je vysledek alergie, tak to potlacuje projev a jakmile prestanes mazat mas projev 2x tak horsi nez pred tim, protoze do ditka valis to, co mu vadi. Jako ano, vyrazka se projevi taky, ale to je spis reakce na histamin, kdezto atop je klasicky projev u vejce a mleka.
kackacermautor
Včera v 11:42
Ahoj holky, tak mala uz je jen na Nutrilonu AC, bez prikrmu a ma to uz podstatne lepsi, ale k veceru se to pokazde horsi. Necekam hned zazraky, ale za jak dlouho by to melo vymizet pokud to je bmk? I kdyz bych spis rekla ze ten krk byl zasluhou prikrmu. Pod kolinky to ma porad stejne. Nejhorsi je ze se porad skrabe, musi ji to hodne svedit, ale mazu o stosest a chudak ma skoro porad rukavice.
kackacermautor
Včera v 11:49
A muzu se zeptat jakou stolici meli vasi prckove po Nutrilonu AC? To co mela dneska byl fakt hnus, fotku se sem bojim dat.
priefi
Včera ve 12:07
@kackacerm pokud to je abkm, tak zalezi, jak je silna. Pokud se radi k nizsim alergenum, tak by se to melo zacit trochu zlepsovat po tydnu, vyrazneji do 2 tydnu. Pokud ovsem se jedna o stredni, nebo silnou alergii, tento nutrilon urcite nepomuze a bude treba prejit na neocate. Spise bych si uz vyzadala zadanku do gastro poradny, at malou preberou
kackacermautor
Včera v 15:07
@priefi Ok, dekuji. Na dalsi kontrole si kdyz tak reknu o zadanku.

Začni psát odpověď...

Odešli