Ekzém u mimča

jajjinkka
3. únor 2019

Ahoj holky, máme miminko 5,5 měsíce bohužel už 3 týdny se trápíme s nějakou vyrážkou malej měl že začátku pár pupínků na spánku později na celém tělíčku - jakoby měl husí kůži, pak mu zrudli tváře jako rajčátka. Dr doporučovala X krému vyhodila jsem za ty 3 týdny 2000,- za krémy a nic nepomáhá jsem už zoufalí na kožní jsme šli paní doktorka na něj od stolu koukla řekla atop ani na něj nesahla. Nyní domlouvám jiného kozniho ale co mu zatím pomůže? Slyšela. jsem že probiotika by mu měla pomoc ty dáváme už 14 dní a bez změny. 😔Za každou radu nebo zkušenost buud ráda děkuji.

cuuza
3. únor 2019

Hlavně promašťovat kůži, aby nebyla suchá, čím jednodušší složení krému, tím lépe. Kupuju v lékárně promašťujicí krém( míchají si ho sami) a nebo modrou indulonu. Někomu to zhoršuje růst zoubku, citrusy.... Možnosti je spousta...

terka555
3. únor 2019

@jajjinkka akorat jsme resili to same..maly ma taky 5,5m a ted nam po 3tydnech zabrala obycejna vodicka do koupele(nejsem si jista nazvem myslim ze linoa nebo nejak tak a masticka excipial dohromady me to vyslo asi na 140korun...

makronka222
3. únor 2019

Kdyz uz se rozhodnete pouzivat nejaky krem, chce to uzivat delsi dobu. Ten detsky organismus na tyhle veci nezareaguje hned. Takze mazat jednim kremem treba tyden a pul, zrusit prikrmy a davat opet jen mliko a kase, zkusit i jineho kozniho (tohle radila supr dr nam)

zrzeckas
3. únor 2019

Sudocrem je na ekzem fajn a jinak povarit konopi a potirat....... Segra resila ted to same, mazala kde cim a jedine, co pomohlo byl sudokrem a jeste lepsi to konopi (a to uz ma druhe dite s atopakem, jedno uz ma teda 17 let a druhe ted 4mesice)

knoflikarka
3. únor 2019

Pokud má pupínky s tekutinou, tak Sudocrem, pokud má ale spíš suchou kůži a šupinky, pak Sudocrem nepomůže, ten je akorát na vysušení. Doporučuju Carun baby, sama s ekzémem bojuju od narození a nejvíci zabírá Carun a čistá vazelína. Malá měla seboreu a nejdřív jsem vyhodila peníze za Excipial - k ničemu. Pak jsem koupila ten Carun a bylo hned vidět zlepšení. Za mě takové ty vodové krémy jsou k ničemu, lepší jsou obecně masti. Ale je pravda, že každému sedí něco jiného, musíte holt zkoušet...

diewcatqoo
3. únor 2019

Ahoj, tiez sme si presli ekzemom a viem, ake je to hrozne. Tiez som vyhodila kopu penazi za kremy a pomohlo nam az uplne najlacnejsie telove mlieko z dm drogerie, babylove sensitive. To sme pouzivali na premastovanie celeho tela a na cervene loziska som davala atopikderm od saloosu. Ak to maleho velmi svedi, tak ako prva pomoc pomaha ovesny kupel. Da sa zohnat v drogeriach a lekarnach, pripadne mozes sama do vody pri kupani pridat za hrst ovesnych vlociek. Na kupanie radsej nepouzivat ziadnu kozmetiku, aby ho nic nedrazdilo.
Na pranie sa odporuca pouzivat co najmenej chemie, cize ziadna avivaz a my sme pouzivali praci gel ecover sensitive. Oblecenie len z cistej bavlny a pokial je moznost, tak malo farebne, najlepsie biele.
Ak je to naozaj atopak, tak najcastejsia pricina atopickeho ekzemu u deti ma povod v strave. Kojis alebo davas um? Uz prikrmujete? Problem robia najcastejsie tieto potraviny: mlieko, vajicka, rajcata, citrusy, kvasnice, orechy, jahody, vsetko fermentovane... u nas bol problem mlieko a vajicka. Ak kojis, musis si davat pozor na to co jes. Ak davas um, skus sa poradit s lekarkou o tom, ci nie je vhodne dat malemu mlieko bez obsahu kravskej bielkoviny. A co sa tyka zavadzania prikrmov, tak tam treba byt velmi opatrny.
Nam pomohli vsetky tieto opatrenia, hlavne teda ta zmena stravy a mali sme moznost ist aj k moru, tak myslim, ze aj to dost pomohlo. V roku malemu ekzem takmer vymizol uplne a tvori sa mu len obcas, ked je zle pocasie a aj to len na mieste o velkosti 1cm. A to mal predtym naozaj strasne.

antoinet
3. únor 2019

Mazání je to poslední, to už jen hasí projevy, pátrej po příčině ekzému, je tu na to poradna i skvělá skupina, ve zkratce:
- zaměřit se na stravu, dítěte i kojící matky, neplechu dělá často mléko, cukr, vejce, lepek a další alergeny
- přidat probiotika
- vyměnit prací prášek, na tělo dítěti jen bavlnu bez umělých příměsí
- nekoupat, jen omýt to, co je potřeba, pod tekoucí vodou, my máme přírodní kostku mýdla pro děti
Já jsem najela na tato opatření, zlepšení bylo mírné a v momentu, kdy jsme vysadily mléko, ekzém byl za 3 dny pryč, bez mazání.

nikahavel
3. únor 2019

Ahoj já jsem starý vyléčený egzematik potlačovány 10 let kortikoidy, manžel taky a dcera s tím má taky problémy, ale u ní skvěle zabírá krém od Karla Hadka je to přírodní kosmetika https://eshop.karelhadek.eu/atopinal-atopicky-e...
Pokud je vodnatý mě vždy pomohlo uvařit silný čistý rojbosovy čaj sypaný samozřejmě a vlažní ho pomocí vatoveho tamponu poťupkávat na postižené místa, nechat kůži vysušit a přomazávat ideálně tím Atopinalem. Musíš ale vydržet je to běh na dlouhou trať. Toto ale zabírá nejrychleji a nejdéle. Jinák kojiš? Popřemýšlela bych nad tím proč ho má, musí to být spojené se stravou a nebo prostředím. Určitě bych se nebála navštívit i homeopata. Když je už projev na kůži znamená to hlubší problém uvnitř ...

jajjinkka
autor
3. únor 2019

@cuuza máme bambucké máslo 100% mastím jak šílená. Tvářičky má už světlejší přesto ta kůžička není práva "miminkovská" 😔

jajjinkka
autor
3. únor 2019

@diewcatqoo děkuju, kojím chci kojit do ukončeného šestého měsíce, bohužel jsem pitomá a poslední měsíc jsem se cpala sladkým 😔 to jsem už vysadila a držím protikvasinkovou dietu raději. Peru v lžíci octa, vše mu žehlíme a na koupání jsme používali pouze weledu měsíčkovou koupel teď už ani tu. 😔 Hrozně ho to svědí chudáka a už nevím jak mu pomoc mažu jak šílená aby nebyl tak suchý.

jajjinkka
autor
3. únor 2019

Holky ještě jsem zapomněla napsat, vydupala jsem si stěry že zadečku aby jsme měli jasno, doktorka sice nechtěla ale nakonec mu je udělala dávám probiotika biopron, bohužel jsem pitomá a jedla hodně sladké. 😔Teď bych sei nejraději nafackovala.

jannym
3. únor 2019

tak může to být reakce na kde co, mám děti se sklonem k atopii, a jediný mazání po kterém se to zkklidní sice to trvá dlouho a děti neřvou jak by je brali na nože (např. bioderma) je tělové mléko nebo krém od linoli, ke kožní se už moc neobtěžuji jediné co vždy vyfasuju jsou kortikosteroidy a přednášku jak jsem přecitlivělá matka, že je tím nechci mazat, bojujeme tedy z imunologem a zatím nám to jde spolu docela dobře, u nás jsem zjistila, že spouštěčem byli jahody a některé léky - jediné jahody, které může jsou od babičky ze zahrádky, po ostatních se dcera osype, používáme z lékárny mýdlovou kostku

diewcatqoo
3. únor 2019

@jajjinkka viem ako sa citis.. nas maly sa strasne skrabal, po nociach sme nespavali lebo plakal, vsetko bolo od krvi, niekolkokrat si do toho zaniesol stafylokoka.. bolo to hrozne obdobie. Skus proti svedeni ten ovesny kupel, nam to pomohlo.. a na noc, ked bolo najhorsie, tak sme davali fenistil kvapky. To tiez trochu pomohlo, aby si pospal aspon 3 hod vkuse.
Pokial kojis, nie som si ista, ci protikvasinkova dieta je dobry napad. Neviem, ako prisne to planujes dodrziavat, ale potrebujes aj sacharidy, lebo kojenie z teba ubera energiu.
Skus vyradit z jedalnicka mlieko a vsetko, co by mohlo obsahovat mliecne zlozky. Je to tazke, ja som na zaciatku myslela, ze umriem, ale po case si telo zvyklo 🙂 alergia na kravsku bielkovinu je jedna z najcastejsich u malych deti. Prejavuje sa ekzemom a zazivacimi tazkostami. U nas to bol najprv ten ekzem a potom sa pridala bolest bruska, prujem a pod. Odporuca sa eliminacna dieta aspon 2 tyzdne - pokial ekzem ustupi, je to alergia na bkm. Ak ekzem neustupi, treba hladat problem niekde inde

153lenka
3. únor 2019

Tak malá taky hodně trpěla na atopický ekzem, cca od 3 měsíců do 1 roku. Hlavně jsme ji promašťovali, buď olejíčkama (mandlový, měsíčkový,...) nebo když to měla horší, tak ji Dr. předepsala mast, kterou nám namíchali v lékárně. Ale když to měla nejhorší, tak jsme se nevyhnuli masti s kortikoidy. Přijde mi, že většina matek by se takové masti ani nedotkla, ale než abych nechala dítě trápit i několik dní/týdnů svěděním, tak jsem ji vždycky jednou max. dvakrát mázla a hned jsem viděla zlepšení. Pak jsem promazávala tou namíchanou mastí. Samozřejmě jsem se snažila v první řadě zjistit, co je spouštěčem, ale přišlo mi, že i když se blbě vyspala, tak se osypala. Nejlepší zlepšení bylo u nás cca v roce po týdnu plavání v moři, pak měla několik měsíců klid a teď už má jen sem tam malé flíčky. Těžko říct, jestli za to zlepšení mohlo moře nebo to odešlo samo...

sviva
3. únor 2019

Dceři bude 13ého 6 měsíců. Upřímně doufám, že to nejhorší má už za sebou. Atopické projevy, ale slabé měla brzy po narození. Během vánoc se jí to po hexe a viroze rozjelo šíleným způsobem. Došlo to do fáze, kdy má ložiska téměř po celém těle. Nejhorší jsou tváře, které si škrabe, Je dobré hasit i důsledky, ale důležitější hledat příčinu. Podnikly jsme doma hodně kroků, teď jsem na dietě a aplikujeme byliny TČM a lepší se, hlavně po těle. Obličej je jak na houpačce, protože si ho mydlí,. Rukavice nestačí, musíme zavinovat. Osvědčil se nám od La Roche-Posay Lipikar AP, ale teď hledám něco méně chemického. Promazávat je fajn rada, ale až na zaschlá ložiska. Do té doby naopak vysušovat. Na mokvavé nám funguje Rivanoli. Kdybys chtěla, můžeme si napsat. Malá na tom byla tak, že už jsem si zoufala. Zoufám si pořád, ale za ten posun, co proběhl, jsem vděčná. Teď alespoň spí.

martularas
22. únor 2019

nam take pomaha konopi. vyzkouseli jsme toho hodne, ale nedam dopustit na Dr.CBD krem Vitaskin Gold. Je jedinecnej. ted na zimu ho pouzivame vsichni pred mrazem. kupuju ho v lekarne