Atopický ekzém v souvislosti s očkováním

rituska88
20. říj 2014

Maminky dětí s atopickým ekzémem, kdy a po čem se u vašich dětí ekzém projevil úplně poprvé? Synkovi (5 měsíců) se začaly dělat suché flíčky po 2.očkování a den ode dne se to zhoršuje. Jsem si naprosto jistá, že je to po očkování, z jídla to mít nemůže, protože v době, kdy to začalo, byl ještě plně kojený, peru v Persilu Sensitive už od narození malého, máchám 2x, všechno žehlím, sama taky nejím žádné potraviny, které by alergii mohly vyvolat, oblečení máme všechno bavlněné, malého jsem mazala jen mastičkou z lékárny, kterou nám napsal doktor a je přímo pro miminka, koupu v hypoalergenní koupeli a někdy jen čistou vodou... Všechno to začalo pár dní po očkování a vidím v tom přímou souvislost - podotýkám, že jsem nikdy proti očkování žádné výhrady neměla a vždy jsem byla spíš pro a nechali jsme malého naočkovat i proti rotavirům i jsme dali Prevenar 13 - bezprostředně poté neměl žádnou reakci, neměl ani zvýšenou teplotu, nebyl nevrlý, prostě nic. Vím, že se to stát může, zvlášť, když k tomu má malej trošku i genetickou dispozici (já měla jako dítě také ekzém a úplně jsem se ho zbavila až v těhotenství, ale celkově to nebyla žádná hrůza, jen sem tam flíček), ale myslím si, že to očkování bylo spouštěčem. Ale proč když jsem volala na pediatrii a řekla sestře jak se věc má, tak mi okamžitě odpověděla: To není po očkování, to je obdobím, mezi 2. a 4.měsícem se ekzémy dělají... Já jsem taky zdr. sestra a připadá mi, že tady ze mě někdo dělá debila...Nejvíc mi vadí, jak to zlehčuje, přestože ho neviděla, jak chudák vypadá - den ode dne je to horší - nejdřív měl jenom sem tam flíček na tvářích a pod krkem, teď už má osypané obě tváře, celý krk, za ušima a už má fleky i na hrudníku a na ručičce. Přitom doteď měl tak pěknou pusinku, když se narodil, neměl ani pupínek a každej nám říkal, jak je pěkňoučkej, že většina miminek má nějaké potničky apod. a on nic. Zato teď je mi ho úplně líto. Od začátku, co se mu to začalo dělat, jsem mu kůži promazávala Infadolanem - bez efektu, tak jsem zkusila Sudocream a po něm to bylo snad ještě horší. A to má jít příští týden na další očkování a já mám strach, aby se to nerozjelo ještě víc. Dnes se mi v noci i často budil s nevysvětlitelným řevem a byl takový neklidný, nejdřív jsem nechápala co se děje, ale pak mi došlo, že ho to asi možná začalo svědit, tak už jsem na nic nečekala a volala doktorovi. Zítra ráno máme přijít, tak jsem zvědavá... Prosím, poraďte, co vašim dětem pomohlo a jak jste to měli v případě výskytu ekzému s dalším očkováním? Museli jste odložit nebo úplně přestat (ten Prevenar)? Díky moc!

treasurka
24. lis 2014
evule1982
24. lis 2014

@rituska88 Nám se taky před pár týdny objevil atopický exém. Nevím, jestli to tady zaznělo, ale je tady skupina věnující se atopickému exému a vypadá to, že rady tam uvedené zabírají. K radám doktorů jsem skeptická, tak zatím jedu podle návodu ve skupině. Na jedno ložisko jsem zkusila mastičku od doktorky a do rána to byl ten nejčervenější flek na tělíčku ☹ Jinak co se očkování týká, tak určitě nechci zpochybňovat, že může AE způsobit a zhoršovat. V našem případě to ale opravdu očkováním nebylo, protože malá je zatím neočkovaná. Jsem ráda, že jsem jí dala odklad, protože jinak bych si určitě myslela, že je to taky z očkování (exém se nám objevil cca ve třech měsících). Spíš teď řeším, jak s očkováním dál. Určitě ji nechci očkovat, když bude mít AE rozjetý, ale bojím se, že ikdyž to bude mít v klidu, že jí to očkování zase rozjede ☹

rituska88
autor
24. lis 2014

@treasurka Ale náš malej ho neměl vůbec. V době, kdy se mu ekzém objevil, byl pár dní po očkování, jinak se u nás nic neměnilo, přikrmovaný v té době ještě nebyl, takže jediný možný spouštěč mohlo být to očkování. Samozřejmě, máš pravdu, že by to v budoucnu mohlo vyvolat i něco jiného, ale mně jde o to, že na jednu stranu mi pak sestra tvrdí: No jo, když vy jste ho jako dítě měla taky... a na druhou stranu do malýho nacpali 3 vakcíny najednou a nikdo se na rodinnou anamnézu ani nezeptal. Takže místo co by se takovým věcem předcházelo a ty vakcíny mu třeba rozložili, naočkovali později nebo já nevím, tak nikdo nic takového neřešil. Tohle je jenom ekzém, ale je spousta dětí, které mají v rodinné anamnéze i jiná, vážnější onemocnění, ale lékaři se buď ani nezeptají nebo si to jen bezmyšlenkovitě zapíšou, ale pak už se tím neřídí. Když vím, že třeba jeden z rodičů na něco trpěl, zaměřím se na to a snažím se udělat všechno pro to, aby tím to dítě nemuselo trpět taky a ne, že potom jenom mávnu rukou a řeknu No jó, když to měli i rodiče... Pak se divíme, že existují stránky o nežádoucích účincích očkování a tam spousta rodičů píše i o tom, že dítě bylo narozené předčasně, mělo třeba nějaké neurologické problémy nebo třeba sourozenec nebo rodiče něčím trpěli a přesto to nikdo neřešil a bezhlavě očkoval.

treasurka
24. lis 2014

@rituska88 Jj, jak to popisuješ, tak to chování není v pořádku, asi bych uvažovala o změně pediatra. Já ale považuji za zodpovědnost rodiče zjišťovat, ptát se, upozorňovat... Přesto si myslím, že naprostá většina lékařů se naopak na anamnézu ptá, doporučuje rodičům, co dělat/nedělat, jak se chovat a pod. Bohužel, rodiče jsou často neukáznění a nedodržují poočkovací režim (např. dva dny po očkování do bazénu, na oslavu s dítětema pod.) a pak se diví, že mají dítě najednou nemocné, podrážděné, plačící, vztekající se - tím nemyslím tebe. My jsme např. z očkování zvolili jen povinnou a život zachraňující hexu a synflorix, nyní zvažujeme meningokoka. Očkovat jsem ho nechala poprvé až v 18 týdnu, na všem se lze domluvit...

rituska88
autor
24. lis 2014

@treasurka Kromě toho si nemyslím, že zuby nebo nachlazení by spustily něco až takového jako uvádí některé maminky - do IP mi psaly dvě a tady je někde odkaz na stránky přímo s fotkama... - to je prostě nabourání imunitního systému, který se vyloženě zbláznil... Podotýkám, že já nejsem proti očkování, ale pro důsledné hlášení nežádoucích účinků a řešení těchto věcí. Prostě aby se nad tím nezavíraly oči a nedělala se normální věc z toho, že dítě mělo nějakou reakci.

rituska88
autor
24. lis 2014

@treasurka Ale to jo, já jsem se s pediatrem taky radila a tak nějak jsme se snažili vybrat menší zlo. Jinak my jsme dodržovali po očkování fakt klid - žádné návštěvy, ani venku jsme nebyli, ani jsem malýho ten den nekoupala, prostě měl klid a nebyl ani protivnej, ani neměl teplotu, fakt nic. Až potom jak mu dali ty 3 vakcíny najednou, tak se objevil ten ekzém. Jinak my očkovali po poradě s doktorem Rotarix a Prevenar, nic víc dávat nebudeme. Ale myslela jsem, že se to nějak rozloží nebo něco, ale řekli mi, že je normální očkovat to takhle najednou, ale tomu moc nerozumím - potom když se náhodou vyskytne nějaká nežádoucí reakce, tak se vlastně ani neví, jestli to bylo z té nebo z oné vakcíny nebo jestli to způsobila jejich kombinace. I když jsem taky zdravotník, tak v pediatrii se moc neorientuji, celou dobu pracuji se seniory nebo s terminálně nemocnými, děti co se týče práce nejsou můj šálek čaje, takže jsem i doktorovi říkala, že dám na jeho rady, že mu prostě věřím. A taky chápu, že tohle se stát může a rozhodně mu to nemám za zlé. Spíš mi vadí, že když jsem pak přišla s tím, že se malýmu po očkování udělaly ošklivé fleky po celém těle a den ode dne je to horší, přestože se u nás jinak nic nezměnilo, tak mě sestra hned setřela, aniž by nás aspoň k tomu doktorovi pustila, a hned měla pohotovou odpověď, že to z očkování není. Jakoby to měla naučené. Zjišťovala jsem všude možně a je teda potom zajímavé, že je tolik maminek, které říkají, že jejim dětem se taky udělal ekzém po očkování. Takže asi nebudu ta blbá hysterická jediná. No uvidíme co nám příští týden řekne doktor. Třeba se to nakonec ztratí a bude to dobré, pořád v to doufám.

treasurka
24. lis 2014

@rituska88 Nic takového se také neděje, očkování je velmi přísně kontrolovaná a regulovaná záležitost, lékaři mají povinnost hlásit nežádoucí účinky na SÚKL, což také většina z nich činí. Je možné, že malá část je pohodlná a vykašle se na to, ale je tak malá, že se to ve statistice neprojeví. Naopak jsou zde zájmové skupiny, které dokáží zahrát na citlivou strunu každého rodiče a snaží se vyvolat paniku, což se jim bohužel někdy daří. Samozřejmě z toho potom finančně profitují. Pro podstatnou část těchto osob je odpor proti očkování významným zdrojem příjmů z prodeje služeb a produktů – např. „postvakcinační detoxikace“ a homeopatie u paní MUDr. Ludmily Elekové, účtující si 1.000 Kč za hodinu „poradenství“ nebo prodej potravinových doplňků a honoráře za publikační činnost u paní prof. Anny Strunecké. To mě tak strašně štve! Pokud máš jakékoliv pochybnosti, obrať se na SÚKL a PROSÍM trvej na tom, aby tvé podezření prošetřili, buď vytrvalá a neodbytná, i ty jako rodič máš právo nežádoucí účinky nahlásit a musejí ti odpovědět. Na druhou stranu je ale dobré mít hlavu otevřenou a i když jsi teď možná naštvaná na celé očkování a doktory, tak mít pořád na paměti, že je to něco, co s nejvyšší pravděpodobností dříve či později zachrání tvému dítěti život...

treasurka
24. lis 2014

@rituska88 Jo, je to blbý, taky bych neočkovala najednou, je to nápor pro ten organismus, proč ho zbytečně přetěžovat, když to není nutné... Já jsem se s doktorkou chytla hned na první prohlídce po propuštění z porodnice, říkala, jsem jí, že ještě nejsem ohledně očkování rozhodnutá a ona na mě vyjela s tím, ajk je to nezodpovědné, přitom úplně zbytečně, ani by mě nenapadlo neočkovat, jen jsem se chtěla poradit o tom kdy a co. Pak jsem jí později říkala, že jsem s tímhle přístupem nebyla úplně spokojená, a ona mi říkala, že je to pro ní taky náročný, když jí laici papouškují argumenty z internetu, které jsou z medicínského hlediska nesmysly, ona ví, jak je to doopravdy, jaké je nebezpečí např. ohledně černého kašle, a navíc u neočkovaných dětí nebo dětí s děleným očkováním vidí stejné "nežádoucí účinky" jako u dětí očkovaných běžným způsobem a to i AE. JInak ano, je to tak, že po očkování se může AE rozjet, bohužel...

treasurka
24. lis 2014

Jinak teda u nás naštěstí zatím po oščkování nic, i když manžel má odmala AE jako prase... Ale taky jsme odkládali začátek očkování, očkovala jsem odděleně. kojím, dávám strašně bacha, co jí, v čem peru a vůbec s čím příjde do styku... Těch vlivů je fakt spousta

rituska88
autor
24. lis 2014

@treasurka Máš pravdu v tom, že očkování může zachránit život a já taky proti němu opravdu nejsem, vždy jsem byla spíš zastáncem očkování. Ale jde mi to, že když vidím, že nežádoucí účinky jsou a to budou asi vždycky, aby se to nezametalo pod koberec, ale hlásilo, aby se ty vakcíny mohly podle toho správným směrem vyvíjet. V ordinaci pro dospělé, kde jsem pracovala, jsme např. proti tetanu za tu dobu co jsem tam byla naočkovali cca 500-600 lidí, 2 z nich měli poměrně silnou alergickou reakci, přestože nikdy dřív se jim nic takového nestalo. Nerada to říkám, ale doktor tehdy mávnul rukou a řekl, že se to stává a nic nehlásil. Kolik je takových doktorů? Nevím, někdo říká, že velká většina, někdo naopak věří, že jsou to jen vyjímky...pravda bude asi někde uprostřed. Jak píšeš o té panice a lidech z ní těžících tak to už je zas druhý extrém. Já se v homeopatii a ,,postvakcinační detoxikaci" neorientuji, vlastně jsem těmhle věcem nikdy nevěřila, na druhou stranu jedny homeopatika mi opravdu pomohly po operaci - ve srovnání s jinými, kteří na tom byli stejně jako já jsem byla mnohem dřív v pohodě a zahojená - těžko říct, jestli za to mohly ty homeopatika nebo moje momentální víra v ně a pozitivní přístup 🙂 Pak mi ale laktační poradkyně doporučila homeopatika na podporu laktace a ty na mě nefungovaly vůbec 🙂 Takže v tomhle fakt nevím. Ale jak se říká ,,tonoucí se stébla chytá" - těžko někomu zazlívat, že podobné služby vyhledává, když třeba nic jiného nepomohlo, a rodiče pro své děti jsou schopni obětovat fakt hodně, takže se určitě najdou i tací, kteří toho dokážou patřičně zneužít ☹ Příští týden jdeme k doktorovi, takže mu řeknu, jak se věc má, a že jsem si jistá, že to spustilo očkování, že se chci poradit jak s očkováním dál nebo vůbec jak třeba malýmu posilovat imunitu, a taky aby to nahlásil. Vím, že doktor za to nemůže, zas nejsem z těch, kteří by doktory vinili za všechny problémy světa, ale jde mi jen o to, aby se vědělo, že se tohle stává, a předem se s tím počítalo a aby se maminkám netvrdilo: tohle není možné...

eficenka
24. lis 2014

@treasurka
Život zachraňující hexu a synflorix???
ANo,tak si zachraňuj vlastní dítě,ale nechť stát nechá ať ochranim život svých dětí sama a to neockovanim...

treasurka
24. lis 2014

@eficenka Naopak, myslím, že stát musí v tomto případě zastoupit rodiče, pokud ten nemá dost rozumu... Souhlasím s tím, aby ohrožování dítěte tím, že ho rodič neoočkuje, bylo trestně postižitelné. Poslala bych tě na exkurzi do rozvojových zemí, kde mají "svobodu neočkovat" a viděla bys.

treasurka
24. lis 2014

@rituska88 Jinak zde je něco seriozního k autoimunitním onemocněním a očkování:
Bylo by velkou chybou tvrdit, že očkování je metodika nenesoucí vůbec žádná rizika. Možnost indukce autoimunitního procesu je jedním z nejčastěji diskutovaných možných nežádoucích účinků vakcín. Obecně jsou autoimunitní onemocnění způsobené poruchou tolerance struktur organismu vlastních. Následkem je potom autoreaktivita způsobující orgánová poškození. Přesné příčiny vzniku autoimunitních chorob nejsou dosud plně popsány, předpokládá se ale zásadní vliv genetiky (jako predisponující jsou uváděny hlavně některé varianty genů pro tzv. MHC komplex, účastnící se specifické imunitní odpovědi), samotný genetický základ však nestačí. Předpokládá se nutná přítomnost spouštěče, kterým může být např. poškození tkání, léky a asi nejčastěji infekční onemocnění, v jehož průběhu může dojít k disregulaci imunitního systému a následně prolomení autotolerance.
První prokázaná souvislost mezi očkováním a zvýšenou frekvencí autoimunitního onemocnění byla pozorována u vakcíny proti prasečí chřipce použité při národním vakcinačním programu v USA v roce 1976 (vakcína A/New Jersey/76 obsahující kmen chřipkového viru H1N1), kdy bylo pozorováno statisticky průkazné zvýšení výskytu syndromu Guillain-Barré. Vakcinační program byl zahájen v obavách před vznikem pandemie na základě zachyceného mezilidského přenosu pandemického kmene H1N1 na základnách americké armády (podobný kmen způsobil za podobných okolností pandemii v roce 1918 s odhadem až 50.000.000 úmrtí a stovkami milionů onemocnění). V opakovaných studiích bylo prokázáno zvýšení výskytu tohoto neurologického autoimunitního onemocnění o cca 0,95 případů na 100.000 obyvatel. Vakcinační program byl následně přerušen, očkováno mezitím bylo více než 40.000.000 obyvatel. (Schonberger et al., 1976)
Jak moc tento program přispěl k zabránění rozšíření infekce a vzniku pandemie lze už jen těžko určit, tehdejší sdělovací prostředky se ale už klasicky nevyhnuly použití výrazů jako katastrofa či fiasko. Otázkou také zůstává, kolika případům syndromu Guillain-Barré očkování proti chřipce pravidelně zabraňuje, infekce chřipkovým virem (např. u neočkovaných jedinců) patří totiž mezi jasně prokázané spouštěcí faktory v patogenezi této choroby. U následujících typů vakcín proti chřipce již zvýšený výskyt zmíněného syndromu nebyl zaznamenán, naopak případy vzniku choroby po prodělání chřipky se objevují stále (Greene et al., 2013).
U vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR) byla pozorována zvýšená frekvence výskytu idiopatické trombocytopenické purpury, tj. autoimunitní reakce proti krevním destičkám. Frekvence tohoto nežádoucího účinku je nízká (1:30.000–50.000) a většinou probíhá nekomplikovaně, ve studii zahrnující 1.800.000 dětí byla nutnost hospitalizace zaznamenána jen v 6 případech, jen v jednom případě byla nutná infúze, úmrtí se neobjevilo. Zde je opět vhodné uvést, že trombocytopenická purpura se objevuje jako komplikace přirozené infekce zarděnkami a spalničkami, je tak opět obtížné tvrdit, zda očkování ve výsledku vlastně zvyšuje nebo snižuje celkové riziko trombocytopenické purpury (O'Leary et al., 2012).

treasurka
24. lis 2014

@rituska88
Očkování oslabuje/vyčerpává imunitní systém
Názor svědčící o naprostém nepochopení fungování imunitního systému. Reagovat na celé spektrum antigenních podnětů je základní schopnost buněk účastnících se imunitních reakcí. Setkání s imunogenní látkou (většinou proteinem) vede ke specifické stimulaci imunitního systému spojené s aktivací celé řady imunitních mechanismů spojených s proliferací a diferenciací celého spektra buněčných typů a tvorbou specifických protilátek. Část takto aktivovaných buněk dlouhodobě přežívá ve formě tzv. paměťových buněk, které umožňují rychle reagovat na opakované setkání s cizorodou strukturou i po dlouhé době od posledního setkání. Tato reakce nastává po očkování stejně jako po přirozeném prodělání infekce (která sebou ale nese zjevná nebezpečí). Imunitní systém má kapacitu reagovat až na miliardy různých sekvenčních motivů, tzv. epitopů, přičemž vakcíny obsahují jen několik málo imunogenních proteinů. Jsou tak aktivovány jen některé buňky, specifické pro danou proteinovou strukturu, které se následně dále dělí. Většinu buněk imunitního systému tak vakcína nechává zcela klidnou. Stimulus poskytnutý očkováním tak není nijak výrazný ve srovnání se spektrem bakteriálních, virových a houbových druhů a kmenů, se kterými se imunitní systém v běžném životě každodenně setkává a se kterými se učí vytvářet dynamickou rovnováhu mezi reaktivitou a tolerancí. To platí zvlášť výrazně v raném dětství, kdy se organismus s vnějším prostředím a jeho mikroorganismu setkává poprvé. Naopak bylo prokázáno, že pokud se dítě v prvních letech nesetkává s dostatkem imunitních podnětů, dochází častěji k výskytu poruch imunitního systému, jako jsou alergické či autoimunitní onemocnění (tzv. hygienická hypotéza, viz Okada et al.). Stejně tak se složky imunitního systému každodenně setkávají s množstvím potencionálně imunogenních struktur v potravě a na povrchu vlastních buněk. Tvrdit tak, že očkování, tj. aplikace imunogenních látek, oslabuje/vyčerpává imunitu je podobné, jako tvrdit že dýchání oslabuje plíce, jídlo vyčerpává střeva nebo že myšlení poškozuje mozek.

eficenka
24. lis 2014

@treasurka
😀 proč srovnávat rozvojové země? Kde většina děti nemá dostatek živin,
HYgiena je tam na úrovni středověku.....
Očkování musí být dobrovolně tak jako v ostatních zemí evropské unie,teda alespoň většiny...
A ja sem zdravotník a také tě zvu k nám na dětskou léčebnu,kam jezdí děti poškozené očkováním
- ochrnuti ,guill-bare syndrom, upoutani na vozík,poruchy motoriky ,zastavení motorickeho vývoje (peníze.dítě ve 2letech se učí teprve otáčet a past koniky )
Ani jeden z mých kolegů -zdravotníků nemá očkováne děti.
Jistě víš,když uz se tady oháníš černým kašlem,ze hexa je proti němu neúčinná,vyvíjí se nová ale bude na trhu za 5-8let.
Koukni se na statistiky onemocnení ck - přes 80% jich bylo plně ockovanych 😉

treasurka
24. lis 2014

@eficenka Nesmysl, je jednoduché takhle vypustit nějaké děsivé skutečnosti údajně způsoběné očkováním, a děsit tím ostatní rodiče. Já zase neznám zdravotníka - a že jich znám hodně - který by vlastní děti nechránil očkováním. Nechceš srovnávat rozvojové země? Fajn, podívej se na srovnání se západem Evropy: http://www.szu.cz/uploads/Kampane_proti_ockovan..., tady jsou podložená fakta! Popravdě nevěřím ničemu z toho, co jsi zde uvedla, SÚKL nežádoucí účinky uvádí, z toho je jasně patrné, že je odborníci zkoumají, ty tu uvádíš černobílé informace, a nic není černobílé 😉 Prosím, zamysli se, použij kritické myšlení 😉

treasurka
24. lis 2014

@eficenka Jinak to co říkáš o černém kašli je buď neznalost nebo úmyslná lež. Vakcíny rozhodně nejsou neúčinné, ochrání skupinu nejohroženějších dětí, ale je potřeba počítat s tím, že ne všechny chrání dlouhodobě, ta, která se vyvíjí by měla dlouhodobě chránit. Nicméně čím starší organismus, tím se s tímto onemocněním lépe vyrovná a naopak, u novorozenců zejména, ale i u kojenců a batolat je pravděpodobnost, že následky budou fatální nebo bude následovat doživotní poškození zdraví. Ale to jistě jako zdravotník víš... 😉

eficenka
24. lis 2014

@treasurka

SÁM SUKL uvádí,ze je mu hlášeno jen 10%nežádoucích účinků...
A ja s tema děckama po očkování pracuji.
Víš on to někdy doktor jako nu nenahlasi ,neb by klesaly zisky.
Př. Preockovani v 5ti letech -4dny po něm kluk ochrnul na Dkk ,nyní obraz diparezy...
Do tě doby naprosto zdravý kluk a mohla bych pokračovat a pokračovat a házet fotky,asi to talk časem udělám...
Jsou děti které očkování zvládnou jen s narušenou imunitou, s rozvojem astmatu,atop. Ekzemu , ale jsou i děti které končí mnohem hůř ale nikdo to na papír nepotvrdí,jen ústně (lékaři) protože nemohou.... Farmaceutická lobby jw ohromná...

eficenka
24. lis 2014

@treasurka
nevím, proč píšeš o novorozencích - ti se neočkují
věř, že d cca 6 ti měsíců sem se čk bála, ale stejně tak, i kdyby byy děti očkovány.
z mého okol znám 3 případy čk - 2 očkované a jedno neočkované dítě Jedno roční očkované na tom bylo velmi bledě, to 1,5 neočkované to zvládlo i bez léků a to další 5ti leté očkované s atb doma....
ano, čím starší organismus, tím lépe zvádne čk i bez očkování.

treasurka
24. lis 2014

@eficenka Uveď prosím, kde to SÚKL uvádí.
K tomu příkladu o kt. píšeš - a který velmi pravděpodobně s očkováním nesouvisí - můžeš si vyhledat miliardy jiných příkladů, kterým očkování zachránilo život, mmch. i ty jsi dost možná jedním z nich 😲 Chceme se vracet k tomu, co Západní Evropa vyzkoušela a shledala jako špatné?! Snad ne!
JInak k té farm. lobby a klesání zisků... podle oficiálních statistik Všeobecné zdravotní pojišťovny byly v roce 2013 průměrné náklady na léčbu jednoho pojištěnce téměř 24.000 Kč, z toho náklady na léky cca 3.700 Kč. Náklady na očkovací látky přepočtené na jednoho pojištěnce činily ve stejné době 95 Kč. Ve srovnání s celkovými náklady na léky tvoří náklady na nákup očkovacích látek jen několik málo procent (cca 2,5%), z celkových nákladů na léčebnou péči dokonce jen cca 0,4%. Je tak zcela jasné, že pokud by farmaceutické firmy chtěly desinformační kampaní výrazně navýšit svoje zisky, logicky by se uchýlily do jiné oblasti. Už proto, že samotný vývoj a testování nové vakcíny si v současné době vyžádá náklady v řádech nejméně jednotek, spíše však desítek miliard korun (tím pádem je schopno jej financovat jen několik největších farmaceutických firem, podobná investice by byla těžko únosná i pro státní rozpočty většiny evropských zemí). K tomu je třeba započítat i poměrně nákladný výrobní proces, většinou za použití sofistikovaných biotechnologických procesů a za extrémních požadavků na čistotu produktu. Zde se trochu nabízí otázka, jakým způsobem je tvořena např. cena homeopatických přípravků, které testovány vůbec nejsou a jejichž výrobní proces spočívá pouze v ředění nepatrného množství suroviny ve vodě. Ve výsledku lze ve věci očkování spíše předpokládat finanční úspory za sníženou potřebu antimikrobiálních látek a úsporu nutnosti hospitalizace pro komplikace infekčních chorob. Takže opět, buď mluvíš o něčem čemu ani malilinko nerozumíš a nebo úmyslně lžeš 😎 Je to snadné, když si člověk může jen tak vymýšlet a každý argument smete dalším výmyslem nebo zmanipulovanou skutečností, viď. 😠

pajenka
24. lis 2014

@rituska88 Tak ten nežádoucí účinek nahlaš sama 😉 sám SÚKL prosí, aby byly hlášeny i nežádoucí účinky jen s podezřením, že by to mohlo být z vakcíny nebo z léku, nemusíš to mít potvrzené od dr
"Prosíme, hlaste všechno, co považujete za neobvyklé nebo odlišné. Při hlášení podezření na nežádoucí účinek nemusíte být přesvědčeni o tom, že nežádoucí účinek byl způsoben lékem."
http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

eficenka
24. lis 2014

@treasurka
nechápu, kde bereš takovou horlivost při psaní říspěvků
už vím ? - hlavní hygienik avizoval podporu očkování - pozitivní motivace na sociálních sítích..
momentálně sem na manželově ntb, ostatní odkazy mám ve svém - o víkendu klidně dohledám.
s pěnězi ohledně vakcinace a léků - farma průmysl je druhý - po zbrojařském nejvýdělečnější , stát za 1 dávku hexy platí kolem 1042 kč... a počítat umíme všichni, že....
já homeopatikům neholduji, mé děti neměly doposud žádné léky, chodíme jen na preventivní kontroly, plus cca 30 dětí se kterýma se párkrát do měsíce setkáme, sou neobyčejně zdravé a rozhodně pojištovny neždímou 🙂

a přijde mi docela úsměvné, že tu dle tvého " bojuješ" za "zdraví " dětí a přitom máš v inzerátu a prodáváš klokanku která dítěti dokáže poškodit zdraví stejně jako očkování..

treasurka
24. lis 2014

@eficenka 😀 😀 😀 ty se ptáš proč píšu o novorozencích? Neslyšelas o kolektivní imunitě? 😲 Jinak o pertusi (černém kašli) se dočteme, že čím menší je dítě, tím je větší riziko komplikací. Novorozenecká pertuse je závažnější než onemocnění v pozdějším věku, může být spojena s encefalopatií a je schopna zanechávat i po vyléčení neurologické komplikace (změny intelektu, epilepsie). To je v souladu se statistickými údaji, kdy se většina úmrtí v ČR za několik posledních desetiletí objevila u neočkovaných novorozenců (zde je třeba zamyslet se nad strategií odkládání očkování jak dlouho to jen lze). U starších dětí a dospělých nemoc mohou doprovázet zápaly plic, selhání krevního oběhu, centrálního nervového systému i těžká celková onemocnění, která někdy mívají smrtelné následky. Onemocnění způsobuje komplikace také u neočkovaných lidí trpícím astmatem nebo chronickou obstrukční plicní chorobou (CHOPN). Tito lidé totiž již mají poškozenou sliznici dýchacích cest, takže bývají vůči černému kašli náchylnější. Podle průzkumů každý třetí astmatik nebo pacient s CHOPN opravdu onemocní černým kašlem, který zároveň zhorší jeho základní nemoc. Pomocí antibiotik je naštěstí možné i u těžších pacientů dosáhnout toho, že přestanou být pro své okolí nakažliví, ale svých vlastních obtíží se hned tak nezbaví. Bakterie způsobující černý kašel je totiž záludná v tom, že vylučuje toxin, který v pacientově těle zůstává i poté, kdy už má antibiotickou léčbu za sebou. Tato jedovatá látka dokáže přitom nejen zlikvidovat povrchovou řasinkovou výstelku na sliznicích dýchacích cest, ale zároveň negativně ovlivňuje také čidla zodpovědná za kašel. Záchvaty kašle tak mohou pacienta pronásledovat třeba ještě dalšího půl roku, obzvlášť pokud je vystavený větší fyzické zátěži nebo zápolí se stresem. Takže asi tak 😉 Jinak to, co píšeš o lidech z tvého okolí je vzhledem k tvým ostatním komentářům pro mne nedůveryhodné. Spíše to na mne dělá dojem, že si vymýšlíš "fakta" na podporu vlastního tvrzení 😖

treasurka
24. lis 2014

@eficenka Ano, nemáš argumenty, uchyluješ se k osobním útokům, klasika 😉 Je to stejné, jako bych tvrdila, že ty jsi placena za to abys tvrdila opak, už vidš tu absurditu?
A žádné seriózní dokumenty nedodáš, možná dodáš tklivá videa dětí s tragickým osudem, které zneužili odpůrci očkování, to je odporné. Možná dodáš výmysly z Doby jedové a podobných záležotostí, ale seriózní důkaz o škodlivosti očkování jak ji popisuješ, nedodáš jelikož neexistuje, byťho mnozí hledali a hledají. 😠
Věřím, že každý si z toho, cos tu uvedla ty a co já udělá obrázek sám...

eficenka
24. lis 2014

@treasurka
tak nevím, jestli to jen odněkud kopíruješ a nebo dokážeš tak rychle psát.. já jako ověřený nick s fotkou a unavená matka 2 dětí to nezvládám.
kolektivní imunita ?
Podle Dr. Witta, vedoucího studie sledující výskyt černého kašle, ochrana očkování proti černému kašli klesá už po třech letech a více než 80 % z nakažených jsou plně naočkovaní jedinci. to bys chtěla ceou českou reubliku po pár letech přeočkovávat? kolektivní imunita je mýtus a kokon strategie také nebude vždy fungovat....

eficenka
24. lis 2014

@treasurka
jestli se chceš pobavit i s fakty, nechci si čísla vymýšlet !!! z hlavy si to vše opravdu nepamatuji. o ívkendu na to budu mít čas, sedět u svého notebooku a projet čísla, ukázat Ti fakta, která mám načtená já..

jinak ještě na toto téma se můžeme pobavit ve skupince tomu určené očkování / neočkování , tady toto má být diskuze pro rodiče kteří mají zkušenost - očkování a následném rozjetí atopického okzému...

treasurka
24. lis 2014

Nad fakty bych se bavila, ale ne nad těmi z knih pan Elekové, Srtunecké a jim podobných, tato "fakta" byla už na mnoha místech uvedena na pravou míru, nebaví mne to stále dohledávat. Pokud máš nějaké důkazy pro svá tvrzení, zde je jistě ocení http://personal.tucna.net/ockovani-vs-odpurci-a... Těší mě, že máš krásné a zdravé děti, pokud jsou neočkované, vděčí za to i té "mýtické" kolektivní imunitě, víš 😉 A nechci se bavit v žádné skupince, protože se vždycky naštvu. Ptala jste se, proč tu očkování tak hájím - proto, že si uvědomuji, jaký zázrak je, když se narodí zdravé dítě, když se vyvíjí, narostou mu zuby, začne lézt, stoupat si, jaký je to všechno zázrak a když si pak uvědomím, že se některé děti chudáci narodí rodičům, kteří nemají rozum a klidně dají tohle všechno v šanc, když je vystaví fatálním nemocem, proti kterým mohou být bez výraznějšího chráněni. Viz. např. http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/335661-n...

katyxq
25. lis 2014

@treasurka tak buď ráda za zdravé dítě a nebagatelizuj nežádoucí účinky ... zkus si to svoje "zaručeně správné informace" říct do očí maminkám dětí s dočasnými nebo trvalými následky po očkování. Dokážeš to? Zkus si představit ty měsíce, kd se snažíš dalt dítě dohromady, když ti doktoři nepomůžou a jen ti, ať už vědomě nebo nevědomě (co je horší?) lžou.

katyxq
25. lis 2014

@treasurka V této diskuzi jsi mimo mísu. Doporučuj ti skupinu Povinné očkování a jeho smysl. Tam svými názory a způsobem jejich vyjadřování dobře zapadneš.

pajenka
25. lis 2014

To, že je vysoká podhlášenost je všeobecně známá věc, cituji: „Je však známo, že je nahlášeno jen velmi málo případů. Podle údajů z epidemiologických studií o výskytu nežádoucích účinků léčiv a počtu skutečně nahlášených reakcí odhadujeme, že je hlášeno zhruba jen 1 % případů,“ hodnotí situaci SÚKL. Zdroj:http://www.vitalia.cz/clanky/podcenujeme-nezadouci-uci...
Tzn., že je 99% podhlášenost 😲 ale buďme optimisté a mysleme si, že je to "pouze" 50%.
V minulém roce bylo hlášeno 519 případů - http://www.sukl.cz/sukl/informacni-zpravodaj-ne...
519x5=2595 poškozených dětí! A pokud to spočítáme oficiálně, tak je to přes 5 tisíc dětí ročně ☹
Vážně se ještě najde někdo, kdo řekne, že nú po očkování jsou vzácné a výjimečné?