Bílé "cosi" v zadečku u dítěte. Co by to mohlo být?

rozitta
5. kvě 2020

Ahoj maminky, máte prosím někdo zkušenost? Syn 3,5 roku, má (všimla jsem si toho poprvé před 10ti dny) kolem řitního otvoru takové bílé nepravidelné milimetrové kousky čehosi, co spíš vypadá jako zbytek imazolu, který občas mažeme. I je to takové konzistence, spíš mazlavé. Myslela jsem, že je to zbytek toho krému, ale teď jsme asi 5 dní nemazali a stejně to teď zase měl. Svědí ho zadeček občas, škrábe se. Co by to mohlo být? Hned mě napadly roupy, vajíčka ale nemá to tvar vajíček. Co by to mohlo být?

amazonkajanik
5. kvě 2020

@rozitta roupy napadly správně. Dejte syrovou mrkev,tu paraziti nesnáší 😉 i syrový česnek,ale ten vám kluk asi nevezme 😊

arianka
5. kvě 2020

@rozitta : ano roupy 🙂 to svědění tomu napovídá také, ideálně klasicky třeba Vermophytem a bude mít klid 🙂

rozitta
autor
5. kvě 2020

Děkuji, ale neměly by být vidět i roupy ve stolici? A myslela jsem, že kolem zadečku by měl mít malinká vajíčka a ne jakoby bílé sraženinky.

rnika
5. kvě 2020

@rozitta To nejsou sraženinky , spíš to jsou ty červíci... jsou světloplaší, takže se pak rychle schovají, pokud nezkontrolujete stolici hned. Vajíčka podle mě vůbec vidět nejsou. Každopádně nejjednodušší je zajít lékaři. Napíše prášky na předpis... berou se 3 asi po 14dnech tuším ... a je po problému.

svija
5. kvě 2020

Jsou vidět jen červíci, vajíčka jsou moc malá. Nejlepší je nechat si napsat od lékaře Vermox, taky jsme měli roupy u syna.

kristyn.g
5. kvě 2020

Já nevím jestli to není blbost ale nemůže to být nějaká kvasinka

janablizka
5. kvě 2020

Řekla bych též že jsou to roupy zajdi k lékaři napíše léky.

andyskarsgard
5. kvě 2020

Teď by mě tak zajímalo z čeho to vlastně dítě dostane?

lennus
5. kvě 2020

@rozitta Řešili jsme nedávno, ze školky přišly i instrukce, samičky vylézají v noci, posvítit světlem ve spánku do zadečku, jde o bílé nitky. Chce to vysadit sladké, stříhat nehty a hodně dbát na hygienu, měnit denně pyžamko a často i ložní prádlo. Ty léky někdy nepomůžou, co jsem vyčetla, tak preventivně pak ještě křemelina a ještě jsem dostala tip na oreganový olej. Děti v kolektivu ve školce na roupy trpí, špatně se toho zbavuje, může to pak kolovat v rodině.

lennus
5. kvě 2020

@andyskarsgard Ze školky, jedno dítě je má, škrábe se, blbě umyje, vajíčka přežívají dlouho i na povrchu, třeba hraček, je to jako vší - školkovský kolektiv

lennus
5. kvě 2020

@rozitta Ještě babská rada, zabrala, ale chce to víc se zaměřit na prevenci - dítě posadit na nočník s teplou vodou a vymačkaným česnekem, ty potvory vylezou

amazonkajanik
5. kvě 2020

@andyskarsgard já to jako dítě prý chytla z těsta a stejně dodnes tu měchačku olíznu 😂
Jinak je to dle článku na googlu"nemoc špinavých rukou ",ale rozhodně ne jako žloutenka. Prostě špatně umyte ovoce,ruce po hře venku,atd