Blechy štípou syna - j Blechy štípou syna. Jak se jich zbavit?

igelitka
8. pro 2019

Ahoj,nevím,zda to sem uplně patří,ale zkusím.Už asi potřetí bojujeme s blechami.Máme tři psy a kocoura v baráčku .Kocour je vždy přitáhne (i když má obojek,pipetu) a jdou nám na psy (nejvíce teda na jednoho,ty dva je nemají skoro vůbec). Takže děláme klasiku,koupeme je v Arpalitu,mají obojky,pereme ,luxujeme ,stříkáme Biokilem.Už jsem v tom fakt znalec :D. O co ale jde!!!!! Štípají měho malého syna !!! Vždy,když už si myslíme ,že máme vyhráno,tak se ráno vzbudí a zase pupínky!!!Nemůžu ho takhle pustit ani do školky !!!Na mě ,manžela a miminko dceru nejdou vůbec. Moje otázka teda zní,existuje něco,co namažu přímo na syna,aby na něj nelezli???

pribylovapetra
10. pro 2019

@igelitka my jednou bojovali s blechama u našich a byly vlezle i v potahu matrace. Fakt jsme museli stěhovat nabytek,cely ho vysplichat nejakym sajrajtem. Uplne vsechno vyprat, koberce tepovat. Obojky na kocky uz nepůsobí, blechy jsou odolné. My meli od veterináře bravecto. Je varianta pro psy, ale da se použít i pro kočky. Ovsem tam je jiné dávkování, potřeba se zeptat veta. A to udělat několikrát, aby to zabilo i ty nove co se vylihnou.

igelitka
autor
10. pro 2019

A jaky druh dýmovnice jste použili ??

liana78
10. pro 2019

@igelitka : jojo, mám to před sebou, Vulcan Fumer max dýmovnice

leneee
10. pro 2019

@igelitka urcite davejte synovi vitamin B-dlouhodobe. Funguje jako prirodni repelent. Zkuste se poradit treba i v bxlinkarstvi Nadeje-pani Podhorna by mohla synovi namichat nejake kapky z bylin, mozna i kocourovi,aby na nej tak nelezly...

jane46
10. pro 2019

Necetla jsem diskuzi... Ale my ji doma taky jednou meli a nic nepomahalo. Koupili jsme deratizacni dymovnici. Je to takova plechovka, nalije se voda a vyvali se z ni dym. A bylo po problemu. Podle navodu jsme v pokoji vse nechali, otevreli supliky a skrine (nezanechava zadnou vuni). Za ty penize to stalo. Jo a hlavne strikat pelisky a okoli zvirete. Blecha se prijde jen najist a pak bydli jinde...

scratches
21. pro 2019

Ahoj, bojovali jsme s blechama v bytě asi před 5-ti lety.. Přestal nám fungovat obojek Scalibor, na který byl do té doby spoleh. Veterinář nám dal pro fenku tabletu Comfortis - když se blecha přijde napít, tak chcipne. Do teď stridame Comfortis a Bravecto a tuk, tuk jsme v pohodě. Ale taky nám doporučil "plyn" na zamorene prostředí - Beaphar Protecto Fogger a ten nas fakt zachránil. Tenkrát jsme odjeli na noc pryč a nechali ho působit 12 hodin.. Sice nám to neprezily nějaké kytky, ale blechy do 3 týdnu pochcipaly všechny😀 U nás to zkomplikovaly parkety, protože ty mrsky zalejzaly mezi ně..
Za to teď přišlo něco horšího, soused polotmavsi pleti přitáhl do baráku stenice, které už se začaly rozlezat do okolních bytu, takže jsme rovnou volali deratizatory.. Dnes jsem zrovna vzpomínala, že zlaté blechy tehdy - ty člověk aspoň viděl skákat a nas nestipaly. Stenice bohužel nevidíme, protože vylejzaji v noci, když se snažíme spát a stopou nas.
Přeji hodně štěstí při hubení😉