Blechy štípou syna - j Blechy štípou syna. Jak se jich zbavit?

igelitka
8. pro 2019

Ahoj,nevím,zda to sem uplně patří,ale zkusím.Už asi potřetí bojujeme s blechami.Máme tři psy a kocoura v baráčku .Kocour je vždy přitáhne (i když má obojek,pipetu) a jdou nám na psy (nejvíce teda na jednoho,ty dva je nemají skoro vůbec). Takže děláme klasiku,koupeme je v Arpalitu,mají obojky,pereme ,luxujeme ,stříkáme Biokilem.Už jsem v tom fakt znalec :D. O co ale jde!!!!! Štípají měho malého syna !!! Vždy,když už si myslíme ,že máme vyhráno,tak se ráno vzbudí a zase pupínky!!!Nemůžu ho takhle pustit ani do školky !!!Na mě ,manžela a miminko dceru nejdou vůbec. Moje otázka teda zní,existuje něco,co namažu přímo na syna,aby na něj nelezli???

makovice88
8. pro 2019

Zbavit se kocoura 😀

nina004
8. pro 2019

Skuste dat psom tabletu bravecto u maciek asi bude nejaka alternativa, nemam skusenosti. Stale pokracovat s luxovanim a biokillom a vsetko, co sa da vyprat. Cca po mesiaci a zas po dvoch to zopakovat a zas vsetko nastriekat a vyprat. Malo by to pomoct. Tie tabletky su super. U nas to pomohlo. Pipeta ani obojok nezaberali a tak sa blchy opakovali. My sme ich nastastie mali len malo a boli len na psikovi.

nukyna
8. pro 2019

Dávej synovi vitamín B. Je to účinný repelent.

zelenaesmolda
8. pro 2019

@igelitka
asi blbost ale co treba dat ten naramek i synovi?bracha kdyz mel psa,ktery s nim spal v posteli tak pry klistata nelezly ani na nej protoze pes mel ten protiklisteci obojek 🙂

gryfis
8. pro 2019

@makovice88 a to je jako vtip nebo myšleno vážně?? jinak ty žvýkací tablety doporučuji taky a no náramek synovi.. to asi taky nebude úplně na hlavu ..

gryfis
8. pro 2019

@makovice88 ono je to vlastně jedno, jestli je to vtip, nebo myšleno vážně.. obě dvě varianty.. jsou...vypovídající o něčem tak jako tak

gingerbread
8. pro 2019

@igelitka Ahoj,my s blechami u nasich kocouří bojovali 2x a bylo to peklo já byla těhotná a úplně jsem říkal a,takže s tebou soucitim! Nám pomohlo něco jako to bravecto od veterináře to jsme dali asi 2x vydrží cca 3 mesice a potom obojky foresto a ťuk ťuk zatím nic nepritahli už rok...jinak blechy ti vydrží i ve vysavači,pokud máš sackovy, po luxovani vyhodit nebo dát do mrazáku...

gingerbread
8. pro 2019

@igelitka ještě mě napadlo - zkus syna namazat třeba levandulovym olejickem blechy prý tyhle vůně nemaji rady

gruyerre
8. pro 2019

@igelitka jakou značku obojku máte? My zkusili různé, nefungovaly, zabral nám až Frontline, ten jste zkusili?

ferdinanddeste
8. pro 2019

@igelitka tak vy musíte nejdřív odblešit byt! Ty blechy kladou všude taková malá bílá vajíčka. Takže musíte odblešovat tak jednou týdně po dobu dvou měsíců.
Bejt vámi tak než blech bych se bála spíš parazitů a různých jiných nemocí a alergie.

leus27
8. pro 2019

Přesně tak, je potřeba odblešit být. Jinak pro pejsky tablety u veterináře pořídit, nebo také existují pipety, dávají se za krk jak kočce tak pejskovi a prý to funguje. 🤔

amazonkajanik
8. pro 2019

@zelenaesmolda není to blbost, jsou lidské repelentni naramky

igelitka
autor
8. pro 2019

tak jsem koupila eterické olejíčky eukalyptus a tee tre (tím namažu přímo syna za uši) a psy prý postříkat jablečným octem s vodou..

janapetrvalska
8. pro 2019

za me doporucuju frontline pipety na kocky, mam dve a nikdy nic nedonesly. Kliste jj, ale blechy ne. a to mam kocky 17let

igelitka
autor
8. pro 2019

ja bych spíš potřebovala poradit,jak je odpudit od syna,než se jich zbavíme

marelle
8. pro 2019

@igelitka Dobrý den, zvolila bych antiparazitární přípravek, který nebude mít repelentní účinek, ale bude fungovat na základě toho, že se blecha nasaje a pak zahyne. Takové jsou třeba tablety comfortis pro psy a kočky, bravecto tablety a bravecto spot-on. Dále jak již bylo uvedeno výše důkladná asanace prostředí a to nejméně po dobu 3 měs. Nevýhodou blech je, že vajička nelepí na srst zvířete, ale opadávají do prostředí a také, že larvy se mohou zakuklit, proto je boj s nimi poměrně na dlouho. Na přípravky typu frontline, tzn obsahující účinnou látku fipronil,jsou blechy již často rezistentní. A pak antiparazitární terapie po celý rok. A také zvířata odčervovat, protože blechy jsou přenašeči tasemnic. Přeji ať se jich, co nejdříve zbavíte, aby měl syn klid. Pěkný den.

ellias
8. pro 2019

A poštípou ho vždy v noci? Tím pádem mu vyprat povlečení, peřiny a postel celou vzít biokillem. Taky mi pes přitáhl cca 3 týdny zpět blechu a kromě opravdu důkladného úklidu a potom i 10denním nevytíráni, abych nesetřela biokill máme pohodu 🙏🏻 Ale 3 dny jsem jen uklízela, prala a čistila 🤦🏼‍♀️
Jinak máme tablety pro psa Simparica, kvůli tomu, že je epileptik a Bravecto nesmí a venkovní kocour má pipetu fypryst kombo. Blechy jsou dost odolný, takže jim fakt jen tak něco nevadí no 😤

hojda
8. pro 2019

Bravecto na kočky pipeta vydrží až 3 měsíce, vyplatí se to víc než kupovat fronline, nebo může dát veterinář i nějakou tabletu.

janapetrvalska
8. pro 2019

Musite najednou vycidit cely byt i zver, odpudit fazove nema smysl. Vydezi klidne i 3mes bez “sve stravy” , tak se jich nikdy nezbavite. Vse vysprrkivat , vyprat, odblesit, dezinfikovat, a vratit vic penez na ochranu proti blecham. A nejlip se zbalit s celou rodinou, a vycudit to gam vsim moznym, jinak vzdy zistane nejaka larva ...

liana78
8. pro 2019

@igelitka : dam cerstvou zkusenost..., boj vic jak 3 mesice, ja dostipana silene, nezabralo NIC, fakt nic ! Babske i profi rady, proste nic. Jedine co ano tak: absolutni zakaz vsech zvirat dovnitr, mame je jiz jen venku + dymovnice v celem dome v ramci deratizace, my na 3 dny odjeli, nechali pusobit, za mesic opakovali a od te doby tuk tuk vse ok....

rebe
9. pro 2019

Pokud je poštípaný po ránu, problém není v kocourovi, ale v posteli. Komplet věechno povlečení vyvařit, celý pokoj vyčistit parním čističem a vystříkat biokillem. Blechy dokážou ve škvírách přežít celé měsíce. Je krásně možné, že vám je kocour netahá pořád znovu a znovu, ale jen se pokaždé vylíhne nová generace. Blecha má složitý životní cyklus, několik stádií a dokáže přežít celé měsíce, kdy o nich nevíš, třeba přes zimu, a pak se vylíhne nová generace. My bojovali celé měsíce, také v několika fázích, a to máme kočky čistě domácí. Už jsme uvažovali i profesionálech, nakonec vážně pomohl parní čistič a úklid páruo úplně všeho. Problém jsou třeba i spáry mezi prkny v podlaze... A vážně nepomůže zbavit se kocoura, blechy si domů můžeš přinést klidně na kalhotách.

makovice88
9. pro 2019

@gryfis A o čem přesně jsou vypovídající? 🙄

pasiba
9. pro 2019

Náramek nefunguje když má kocour třeba jen delší chlupy. Nám je pes přes naši kocku taky dotáhl domu. Zjišťovala jsem všechno možné a nemožné. Nejlepší je tableta od veterináře. Jde přímo do krve a je opravdu účinná. Dávat opakovaně. A doma Všechno vyfoukat párou. To neprežije jediná 😈 Já mám klid už. Myslím si, že malý bude mit blechy i v matraci. Tu budete muset vyměnit. Oni totiž blechy žijou mimo zvíře a na něj se jdou hlavně nažrat. Pára, pára, pára. Všechno ☺

not_blond
9. pro 2019

Ou, tak to je hnuj, chudáci děti, mít miminko v zablešeném baráku, to teda rozhodně nejste úzkostlivá maminka 🙂 Když máte barák, proč nenecháte zvířata venku, než přijdete na to, jak se jich zbavit? Nějaké pupínky vem čert, ale já bych se bála větších potíží:
http://www.protiblecham.cz/prenasena-onemocneni/

gryfis
9. pro 2019

@makovice88 ale.. jen že máš velmi trefný a odpovídající nick..

beatty
9. pro 2019

@igelitka pokud jdou blechy na syna, tak se vam doma premnozily a synova krev je pro ne atraktivni.
Taky mam zkusenost s pokousanim od blech. A partner nemel ani kousanec. Tehdy jsem zacala nosit na ruce zbytek obojku, co dostal pes.
Kazdopadne s tim vehementnim odblesovanim opatrne. Pokud budete stale dokola vystrikavat byt a osetrovat v neprimerenych intervalech zvirata, muzete jim zadelat na vazne zdravotni problemy.

Pri odblesovani domacnosti je potreba vysavat kazdy den, a to vsechny spary, za skrinemi, mezi matracemi.... Zkratka vsude.
A pak mit osetrena zvirata alespon po dobu 3 mesicu. Potom byste se meli postupne vsech blech zbavit.
Existuje i pripravek, ktery se pouziva v interierech a vyhubi vsechen hmyz. Funguje to na podobnem principu jako dymovnice. Jen vam nereknu nazev.
Ale mozna bych zvazila i deratizatora.
A nez se blech zbavite, zkuste treba zvirata nepoustet synovi do loznice a tu fakt peclive vycistit.
V tomhle pocasi to je s blechama bohuzel porad dokola.

liana78
9. pro 2019

@igelitka : mimochodem, pokud to je možné, vezmi si hluboký talíř, naplň ho vodou po okraj, kápni 1 kapku jaru nebo něčeho na nádobí a na noc dej doprostřed svíčku čajovou zapálenou a ráno uvidíš, co utopíš... babská rada, ale pár desítek (což bylo zanedbatelné množství, ale bylo) jsem jich takhle utopila.. Jinak fakt doporučuji ty dýmovnice .., my máme velký dům a deratizátor by stál opravdu několik desítek tisíc, tak jsme se radili přímo na hygien stanici, kde prodávají všechny možné driáky na hmyz a tohle zabralo, resp. předtím postřik (ale také až přípravkem přímo od odborníků, ne běžně dostupný z krámů, ty byly na nic), pak všechno oblečení a povlečení uzavřít do pytlů, celé místnosti vystříkat do metru výšky a pak dýmovnice.. ale nutno říct, že mi kočky chodily domů cca 9 let a nikdy, NIKDY se tohle nestalo, vždy očkované, odčervené, s obojky i pipetou nejlepší co mohla být a letos prvně se to úplně vymklo kontrole ☹ údajně jsou blechy čím dál víc rezistentní proti přípravkům ☹ tak hodně štěstí

makovice88
9. pro 2019

@gryfis Supr argument.

gryfis
9. pro 2019

@makovice88 ono, to co jsi napsala.. zbavit se kocoura.. totiz není ani vtipný a ani dobrá rada, kdyby to bylo myšleno vážně.. takže buď máš fakt prapodivný humor a nebo prapodivný vztah k živým tvorům.. což ono už nick prostě napoví.. pěkný den.

ferdinanddeste
10. pro 2019

@gryfis :D