Bolení, pálení při čůrání

natysnovec
18. únor 2018

Ahoj maminy poteebuju radu prosim.Dcerka 2,5 roku stezuje si uz druhy den kdyz jde na nocnik,ze ji boli,pali pri curani.Pipi ma vevnitr uplne cervenou.Ale v noci se mi nebudi.Mazu imazolem a davam brusinko-citronovej caj.Jak ji mohu pomoct....jo a jeste breci mi tu ze chce bobovat...co delat?Predem dekuju za odpovedi.

ivuska1986
18. únor 2018

Ahojky, ma teplotu? To vypada mozna na zánět mocovych cest, zdali nekde neprochladla.

natysnovec
autor
18. únor 2018

@ivuska1986 teplotu nema....dneska dojedem do lekarny koupit skumavku a rano asi k dr.

ssandy
18. únor 2018

Chtelo by to jit k doktorovi, udelat rozbor moci, jestli se ji rozjel zanet mocaku, tak imazol a brusinky nezaberou, chce to prelecit. Neotalela bych a sla hned rano, neleceny zanet se muze dostat do ledvin a to je teprve bolest. Bobovani bych vynechala, hezky zustat doma a v teple. Chapu, ze kdyz se citi jen trochu lip, ze chce ven za detma, ale jeden den bych ozelela, nez bude jasne, co to je.

ssandy
18. únor 2018

Ten ovocny caj radsi nedavej, brusinky jsou sice na zanat dobre, ale ovocne caje obsahuji trisloviny, ktere pri moceni jeste vic drazdi a pali. Stejne jako dzusy nebo citron v caji. Lepsi je urologicky, klidne osladit nebo normalni cerny.

natysnovec
autor
18. únor 2018

@ssandy Ja ted volala na pohotovost...boby zakazany takze nejdem nikam.Ted sla spat....odpoledne mame ject do kulturaku u nas na maskarni....to dr na pohotovosti schvalil pokud pry nema teplotu a tu nema.No a pri te prilezitosti koupime skumavku a rano brzo k dr...

ssandy
18. únor 2018

Tak at to zitra dobre dopadne.

natysnovec
autor
18. únor 2018

@ssandy Dekujem....🙂☹️

maaaja12
18. únor 2018

Na lehce nachlazený močák hodně pomáhá koupel v heřmánku. Do lavoru dám několik pytlíků heřmánkového čaje zaliju horkou vodou 15 min. vyluhovat a doplnit vodou na příjemnou teplotu 🙂 15 min posedět a je to 🙂

hojda
18. únor 2018

Taky to může mít jen zapařené.

eloise02
18. únor 2018

Vážně se někdo doktora na pohotovosti ptá i na to, jestli děcko může jít bobovat, nebo na maškarnÍ? No tvl...😵

kafr
18. únor 2018

@natysnovec Ty sis asi zánětem močáků neprošla viď? To by ses takhle neptala, bolí to fakt strašně! Hodně pít teplý čaj a hlavně držet v teple. Dohlédni aby na tom maškarním neseděla někde na zemi, na studené židli, raději polstrovanou, když už tam musíte.

natysnovec
autor
18. únor 2018

@eloise02 A co mam delat?Ja sem nikdy tohle nemela!!!Radsi se zeptam a udelam ze sebe debila nez abych nejak vic ohrozila svoje dite!!Tak si nech ty keci!Ja se ptala co a jak a ne na to kdo se koho na co pta...to ti muze byt uplne u prd...!!!!Tak se do me neser

natysnovec
autor
18. únor 2018

@kafr Ja sem nikdy zanet moc.nemela.Vubec si to nedokazu predstavit.Ne sedela na polstarku.Davala sem na ni pozor.Ale zda se mi to zarudnuti lepsi..Uvidime rano.Skumavku mam tak rano zajedem k dr..abych mela jistotu co ty moji berusce opravdu je

natysnovec
autor
18. únor 2018

@maaaja12 pomuze i hermanek....ja to ted vecer udelala hermankem...

natysnovec
autor
18. únor 2018

Holky moc si vazim pomoci....dekuju za vase rady!!!:-*

jaanicce
18. únor 2018

Zánět močových cest je humus a jak už holky říkaly, teplo, klid a hodně pít. K doktorce bych šla 100%, nejspíš dostane antibiotika. Trpívala jsem na to strašně. Pamatuji se, že jsem jako malá měla sedací koupele. Jinak osobní zkušenost- až na ty sedací koupele, nekoupat a spíš sprchovat. Ono to chce spíš suché teplo. Měla jsem několikrát ledvinovou koliku a to fakt nechceš. Držím pěsti.

natysnovec
autor
18. únor 2018

@jaanicce Snazim se ji co nejvice drzet v suchu....nechci aby se ji pritizilo..lasce moji:'(:'(pojedem tam hned rano...Dekuji

jaanicce
18. únor 2018

@natysnovec Jasně hlavně, ať se jí uleví. Jen s tím urologickým čajem to moc nepřeháněj. Ono by se takhle malým dětem neměl dávat ve velkých dávkách a mně také říkaly na urologii, že není dobré ho pít kotle. Spíš jí udělej třeba ten heřmánkový, šípkový atp. Spíš ty neutrálnější čaje, jde o to, aby hodně proplachovala a nejsem si jistá jestli složení bylin u urologického čaje, je úplně nejvhodnější na prolívání, Černý bych taky pro tak malou holčičku moc nevolila, ale to je spíš názor než zkušenost. 🍀

natysnovec
autor
18. únor 2018

@jaanicce ja Jsem ji udelala(preddelala do termosky)brusinky s ananasem...Ja tomu prave nerozumym nikdy sem to nemela ani se s tim nesetkala...takze pro me zanet mocaku,vse co se tyka mocaku a celkove spodku je pro me tabu...Radsi se zeptam a udelam ze sebe debila nez abych nejak ohrozila malickou...a ne jak me tady narkla pani a hrozne se divila tomu ze sem se vubec na neco takoveho mohla zeptat lekare.....Dekuju vam vsem mamimkam za rady

jaanicce
18. únor 2018

@natysnovec Tak já s tím mám 10 let zkušeností na vlastní kůži a mívala jsem to už jako malá. Ono jde spíš o to, aby hodně pila- a tím pádem hodně čůrala a proplachovala to. Na urologii mi vysvětlovala doktorka, že urologického čaje (dospělý) max 2x hrnky denně, protože to pak zbytečně nutí člověka čurat a dráždí to močovou trubici. Nejlepší je prostě pít slabší čajíčky a vodu. Tak jasný, že žádný učený z nebe nespadl, jen bych si dávala pozor, aby se jí to nevracelo. Mně trvalo několik let než jsem rozklíčovala co dělat, aby se mi to nevracelo. Doufám, že vás se to týkat nebude a je to jen jednorázová záležitost. Chápu, že má člověk prostě strach a příště budete chytřejší.

fykyska
18. únor 2018

Omejt pipulku a zachytit stredni proud moce nejlepe sterilni 🙂 jit k dr..Pipulku umejt vodou a namazat klidne damskym canestenem, nebo odvarem z hermanku ci repiku 🙂 imazolem...vetrat.. pit vodu - Ne caje ne dzusy slazene..... napoje.... muze i d manosu.... kdyby to bylo vazne tak detska gynda a stery ....

natysnovec
autor
18. únor 2018

@jaanicce dekuju!!!!!

natysnovec
autor
18. únor 2018

@fykyska to ne tu gyndu....nestrasit.Bojim se o ni...jsem na ni hrozne hejsava🙂🙂🙂boze hlavne aby to mela poprve a naposled....😢😢☹️

fykyska
18. únor 2018

@natysnovec ja nestrasim ja mam todle s detma za sebou 🙂 a neni treba propadat panice 🙂 lepsi obejit dva tri lekare a mit klid nez aby se to opakovalo

natysnovec
autor
18. únor 2018

@fykyska to urcite ano....