Bolest kolene. Nevíte, čím by to mohlo být?

jana31990
10. črc 2020

Zdravím
Měla bych dotaz dcerka 2 a čtvrt roku si poslední dobou skoro každou chvíli stěžuje že ji bolí pravé koleno. Pořád říká au a bebí. Žádný úraz se jí nestal ani na něj nespadla. Když jsem to řešila s dětskou doktorkou tak ta mi na to jen řekla že tam nic není a holt že je to jen dětská fantazie že prostě blbne. Ale mě to prostě přijde divný že si stěžuje jen na to jedno. Nesetkal se s tím někdo? Nebo nemá někdo nějaký nápad čím by to mohlo být. Díky za tip

zelenaesmolda
10. črc 2020

@jana31990
ja byt tebou tak to resim,bude to sice znit blbe ale nedavno bylo neco takoveho v Ordinaci,kluka bolelo koleno a byla z toho rakovina.

sudylichozrout
10. črc 2020

@zelenaesmolda To, co je v Ordinaci, bych vubec nebrala v potaz. Tam jsou takovele picoviny, ze laik se divi a odbornik zasne. Tam se ti muze stat uplne cokoliv, nebot scenaristum fantazie meze neklade. 🤦 Kamaradova maminka je anesteziolozka a kdyz mi rikala, kolik uz by bylo v realu mrtvych pacosu, kdyby se pouzivaly leky tak, jak je pouzivaji herci, tak jsem se fakt jen horce pousmala.
@jana31990 muze to byt od rustu, ale muze to byt treba i nejaky problem v chrupavkach, vazech... Nenech se odbyt. Dneska uz nepotrebujes doporuceni praktika/pediatra. Takze vem ditko normalne na detskou ortopedii nekam na polikliniku.

zdenamol
10. črc 2020

Přesně tak, taky mě dotaz s Ordinací pobavil 🤣 ale k věci. Dcera 2 roky a měsíc a bolí ji také stále nožička, pak ukazuje na ruce a na prcinu a vlastně ji bolí celý člověk. Někdy to vypadá věrohodně, ale jelikož máme spousty odběrů krve a vyšetření ( z důvodu horeček), tak jsem řešila i tyhle stížnosti a nic ji není. Takže se také přikláním k období, kdy si to může vymýšlet. Ale zase musíš posoudit celkový stav, jestli když ji to pohladíš a pofoukáš, tak jestli to najednou nebolí atd ...

zdenamol
10. črc 2020

takže určitě bych ji vyšetřit nechala a i kdyby to trvalo i potom, tak už aspoň budeš vědět, že má jen takové období. Já se také strachovala a teď foukám pořád ručičky i nožičky 😃 dřív měla v oblibě, že ji bolí prcina - no to byl hned výtěr, poté gynekologie a když vše v pořádku, tak si časem našla nožičky🤷‍♀️

tervi
10. črc 2020

@jana31990 Dnes jsme byli na pohotovosti s naší 3,5 letou dcerou, od rána pajdala, říkala, že ji bolí koleno, stehno a kyčel. Nespadla, nic... Doktor řekl, že to je zánět kyčelního kloubu a dal nám antibiotika a Nurofen. Nesmí chodit, naprostý klid na lůžku. Před 14 dny měla střevní chřipku a prý je to od toho.

marcicek84
11. črc 2020

Sestrenice prestala skoro chodit a doktorum trvalo 14 dni nez prisli na to,ze ma v kosti zlateho stafylokoka...a to byla v nemocnici a byl za ni i detsky psycholog,nekolik pimaru,az nejaky ortoped na to prisel...
U maleho ditete spis rust,jsou i mozne NU po ockovani precti prribalovy letak

jana31990
autor
11. črc 2020

@zdenamol jako občas když ji to jak říkáš pofoukam a dám na to pusinku. Tak najednou ji to už nebolí ale už se taky stalo že si několikrát stále stěžovala že jito bolí. Ale je mi právě že divný že si neustále stěžuje jen na to koleno nic víc a ještě k tomu pořád to stejné

jana31990
autor
11. črc 2020

@sudylichozrout tak to díky za info jelikož mi porad všichni i dětská doktorka říkala že na nějaký podrobnější vyšetření musím mít zadanku. A nás právě taky napadlo jestli to nemůže souviset nějak s růstem. Jako ona není nějak na svůj věk vysoká ale stejně. Měří zhruba 94cm

jana31990
autor
11. črc 2020

@tervi chudák malá tak hlavně ať se brzo uzdraví. A asi nejspíš pro klid duše v pondělí zkusím dojed na tu pohotovost. Teď o víkendu se tam nemám jak bohužel dostat. A to se divím že takhle malý dítě může mít mít z průjmu takovýhle problém

jana31990
autor
11. črc 2020

@marcicek84 tak teď už hoodne dlouho žádný očkování neměla. Takže z toho to podle mě asi nebude. Ale spíš se přikláním k tomu růstu

zdenamol
11. črc 2020

@jana31990 Jako opravdu těžko říct, říkám u nás když se spletle, tak bolí i polštárek😀 ale samozřejmě na lehkou váhu neberu nějaké stížnosti na bolest a když už měla vyšetření, tak neříkám, že doktoři jsou někdy top, ale předpokládám, že třeba zrovna u nás už jim snad i věřím. Pokud bys chtěla nějaké vyšetření, tak to prostě dětskému doktorovi řekni narovinu, ať napíše žádanku. Vím, že je to někdy těžké a nechceš vypadat jako hysterka, ale já se už ponaučila a naše mudr též. Takže od doby kdy neudělala crp když jsem ho chtěla a poté za pár hodin byl větší problém, tak od té doby je milá jak andílek a já se rozhodně už nenechám odbýt. Raději ať jsem za hysterku než abych něco podcenila. A navíc, je to tvoje dítě a doktor má pracovat pro tebe a měl by i přistoupit někdy na tvé pochyby a i kdyby jen pro tvůj klid, tak by měl udělat maximum. Nemám ráda takové to nic není, raději chci názor i odborníka na daný problém.

zelenaesmolda
11. črc 2020

@sudylichozrout
tak je mi jasne,ze se na to neda spolihat a neda se tomu stopro verit ale na druhou stranu tam obcas poukazou na zajimave diagnozy,myslela jsem to spis z tohohle hlediska.Nekdy se tam resi pripady o kterych clovek v zivote neslysel pokud se s tim nesetkal.A ze bolest kolene muze znamenat cokoliv vcetne rakoviny to zase takovy blabol neni 🙂

amazonkajanik
11. črc 2020

@jana31990 jak už padlo,jít na ortopedii. Mě se vymstila návštěva chiru pohotovosti,kde nepoznali na rtg zlomenou clunkovou kost. Na orto mi řekli, že jak je podezření na kost,vazy,šlachy,tak rovnou k nim 😉

luciferkaklaris
11. črc 2020

@jana31990 Ahoj Jani, přidám naši zkušenost. Synovi budou 4 roky a zhruba od 2 let ho trápí bolest kolene či obou. Bolest přichází hlavně v noci, kdy ho to vzbudí a půl hodiny prořve. Zpočátku jsem nedávala nic, poslední dobou už mu dám Nurofen, který zabere - doporučil mi ho ortoped. O problémech s kolínky jsem nejdřív řekla obvoďačce, ta nás poslala na ortopedii (žádanka musela být) a ortoped nás poslal na rtg a utz kyčlí - prý dost často je bolest kolen způsobena díky změnám v kyčlích. Ale vše bylo OK, nikde nic nenašli. Kolínka syna trápí teď zhruba 1x týdně. Přisuzuju to růstu, oproti ostatním stejně starým dětem je o dost vyšší (113 cm). Držím pěsti, ať malou ta bolest brzy přejde, protože je to o nervy.

jelenice_zavodnice
11. črc 2020

@jana31990 Muze to byt rust nebo treba prave zminovane problemy nebo jen zmeny v kyclich. Nemela dcerka po narozeni nedovinute jadyrka nebo nejake ortopedicke problemy, resp. jen sledovani kvuli kyclim? Treba se ji neco pohlo, treba se ji malinko meni klenba, pada klenba a nemusi to byt jen spatnou obuvi, proste geneticky vic dane nez u jinych. Pak by tady mohl pomoct fyzio, jenom kouknout a pripadne dat jeden dva cviky, ktere ji budou bavit a doma procvicovat.

klea81
11. črc 2020

Za mě růst, namazte alpou, určitě bych s tím neletela na pohotovost 🙏

jana31990
autor
11. črc 2020

@luciferkaklaris tak ona jako nebřečí jen si občas najednou začne stěžovat au a bebí. Já ji to pofoukam a je zase klid. Ale toho ortopeda asi zkusím jak mi tady bylo řečeno. Raději asi že sebe udělám hysterickou matku než aby chudák měla pak nějaký problémy

jana31990
autor
11. črc 2020

@jelenice_zavodnice s kyčlema nikdy problém neměla. Vše bylo v pořádku. A co se týče obuvi tak tu kupujeme jedině v lékárně. Nikdo z rodiny žádný takovýhle problém neměl. A právě že je divný že normálně blbne, litá atd... A najednou přiběhne au a bebí ale během chvilky zase jako by o ničem nevěděla. Ale právě že pořád to je jen to jedno koleno

jana31990
autor
11. črc 2020

@klea81 tak problém je v tom že jakmile malá jen uciti alpu nebo uvidí. Tak jsem už pak bez šance abych ji to namazala. Protože pak následuje útěk a šílený řev

zelenaesmolda
11. črc 2020

@jana31990
co ibalgin gel?

klea81
11. črc 2020

@jana31990 tak nic, asi ji to zase tolik neboli, když nechce léčit 😉

plksv
11. črc 2020

Pokud jsou to růstové bolesti, u našeho kluka zabírá Alpa krém a Nurofen. Určitě bych nepodceňovala návštěvu ortopeda. Moje dcera (ale to už byla starší) skončila na operaci obou kolen. Taky žádný úraz ani zátěž, jen bolest.

jana31990
autor
11. črc 2020

@zelenaesmolda to jsem teda nezkoušela. A to se může už takhle malým dětem?

jana31990
autor
11. črc 2020

@klea81 no ona celkově alpu nesnáší. Kolikrát měla odřené ruce atd.. a nejbližší co jsem měla po ruce byla alpa a taky raději utekla než aby si to nechala vyčistit. A to že opravdu i brečela jak ji to bolelo

zelenaesmolda
11. črc 2020

@jana31990
netusim,jenom me to napadlo kdyz jsi psala,ze nesnasi Alpu,ze ten gel by snest mohla.

luciferkaklaris
12. črc 2020

@klea81 Tak teď jsem se pobavila 😀 Tak malému dítěti nevysvětlíte, že je to potřeba namazat, že to pak pomůže. Bojuju takhle se synem a to mu budou 4 roky....

luciferkaklaris
12. črc 2020

@jana31990 Držím pěsti, určitě s ní zajděte, pro klid duše 🙂

klea81
12. črc 2020

@luciferkaklaris tak vy nevysvetlite, já jo 😇

jana31990
autor
12. črc 2020

@klea81 holt ale bohužel každé dítě je jiné. Jednomu to vysvětlite a druhému ne

zelenaesmolda
12. črc 2020

@jana31990
a co namazat kdyz spi?