Bolesti bříška a neklid u 10týdenního miminka

zuzanaia
19. bře 2014

Dobry den, prosim o vase zkusenosti, jsem bezradna. Mam desetitydeni miminko, bohuzel nekojim. V posledni dobe ho porad boli brisko, je neustale neklidny, jiz to neni takove spokojene a usmevave miminko. Syn neustale zvracel a mel bolesti-krece v brisku, defakto cely den, jen u jidla je kludny, ale potom to zacne. Lekarka nas poslala do nemocnice, nasadila jsem AR mleko. Syn prestal zvracet ci minimalne, ale bolesti ma porad. V nemocnici to uzavreli tim, ze ma koliku a zvraceni je normalni. Stolici ma vetsinou bobek, neni nejak tuhy. Jiz v nemocnici mel ve stolici takove nacervenale ci cerne skvrnky. To mi rekli v nemocnici, ze je to normalni, telo se cisti pry po nove danem mleku. Nadhazovala jsem, zda syn nemuze byt alergicky na mleko, to hned zamitli s tim, ze ne, ze stolice tomu neodpovida. Nyny jsme doma a dnes se ve stolici objevilo vice hlenu a drobne cerne tecky. Prosim o radu, hrozne s nim trpim a jiz nevim jak mu pomoci.

zuzanaia
autor
19. bře 2014

Jeste chci dodat, ze stolice hrozne zapacha. Pres den mi skoro nespi, porad dokola breci a krci se. V spi lepe a vcelku dlouho, ale i ze spani se krouti.

lv
19. bře 2014

Vyměnit mliko, dávat probiotika, možná bych sama zkusila to Low lactose mliko.

zuzanaia
autor
19. bře 2014

Probiotika davam. Take zvazuju nejake specialni mleko. Jaky je rozdil mezi tim low lactose a alergy care? Dekuji

lucieandrlova
19. bře 2014

Já tedy nejsem doktor, ale dle toho co píšeš by to klidně mohla být viróza... To co píše @lv dávat probiotika a Nutrilon Low lactose... A pokud budou obtíže přetrvávat, otravovala bych doktory. Přece jenom to je malé miminko...

makuci
19. bře 2014

Ahojky, taky mi to pipadá ma virozu či tak...nechci tě strašit, ale kamarádka mi minulý týden povídala, že si z nemocnice dovezli domů rotaviry, zjistilo se to až při půlroční prohlídce!!!! Taky jí na všechno říkali, "v pořádku a klid, to tak může být". Zkus třeba taky jiného doktora? V Brně bych ti jednoho úžasnýho doporučila, ale tam od vás neznám nikoho... Držím pěsti, ať vše dobře dopadne!!!

katyxq
19. bře 2014

low lactose je se sníženým obsahem laktózy, ale to si nemyslím, že by mělo význam ... allergy care je s naštěpenýma bílkovinama a to bych na alespoň 2-3týdny zkusila, jestli pomůže ... a pokud chceš mit´ jistotu, jestli černé tečky nejsou krev, kup si v lékárné test na okultní krvácení a vyšetři s ním stolici ... a určitě bych nasadila probiotika (po jídle), případně i Hylak forte (asi půl hodiny před probiotikama) ... pokud bys z pediatra dokázala dostat źádanku na gastro, pak v Dětské nemocnici v Brně mám dobrou zkuśenost s doktorem Klusáčkem (hodně dal na moje slova a nedělal ze mě debila jak naše pediatra, naopak mě pochválil 🙂)