Rotaviry, máte zkušenost?

lucka99999
17. dub 2017

Dobrý den
Zrovna jsme s malým v nemocnici nejspíše s rotavirami.
Od stredy nehorázny průjem ve čtvrtek ráno jsme navštívili dětskou do doktorku, ta nás poslala na chirurgii protože ho hodně i bolelo břicho. Z chirurgie nás poslali zpátky na dětský ze má prostě být ns dietě, a hlavně pít, v pátek jsme jeli na pohotovost protože měl ve stolici krev na víc začal i zvracet, na pohotovosti nám řekli že máme dávat nějaký probiotika, a ten roztok. Zdálo se to být v sobotu lepší ale v noci to opět začalo, minimálně desetkrát zvracel, křeče do břicha hlavně to co vypil šlo hned ven, v neděli ráno jsme jeli na pohotovost a hned si nás tady nechali, kapacky apod... Je to strašný, porad ho bolí bříško a porad pláče :( naštěstí nemá horečky..
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Za jak dlouho se to alespoň zlepší? Nebo jak dlouho nechávají tak v nemocnici? Děkuji za odpověď

dolda
17. dub 2017

@lucka99999 a výsledek stěru už máte? Ty křeče a krev ve stolici by mohla být salmoneloza. Pokud ano, tak ty křeče budou ještě pár dní trvat a může to doprovázet i bolest hlavy.

margarithka
17. dub 2017

Neter rotaviry mela ted. Ve ctvrtek rano zacalo, nejprve zvraceni, pak i prujem, patek do nemocnice, kapacky, tri dny nejedla, v nedeli ji poslali z nemocnice domu. V utery to zacalo byt lepsi, ted uz...po tydnu...ok. ovsem oba byla oslabena. Prinesla si rotaviry z nemocnice, kde lezela se zapalem plic...

Doktor pry rikal, ze nejhorsich je prvnich 5 dni. Snad jsem Vam pomohla.

lv
17. dub 2017

Týden, nejhorší 4 dny, pomalu zlepšení, já taky a holky byly v pořádku týden po, já snad 3týdny.

terezap5
27. dub 2017

Holky a jak dlouhá ta dieta po rotavirech je? Se synem jsem se vrátila z nemocnice včera,k doktorce má jít zítra. Je mi jasné,že smažené ani mastné ne ale kdy mu mohu udělat třeba omáčku, normální vývar? Dnes jsem udělala z kuřecího prsa jen s nudlemi,mrkví a trochou soli a vůbec to nechtěl. Je drobný,jídlo fláká normálně..nejvíc se mi nají právě omáček a normálního vývaru s kořením atd. Dnes ráno měl už i tuhý boban. Začal v pátek

lucka99999
autor
17. kvě 2017

Ahoj tak to nejsou rotaviri ale hemolyticko uremicky syndrom..v Benešově to doktori léčili jakože na rotaviri a až v Praze v Motole zjistili že malýmu nefungují ledviny a ze se vlastně jedná o ten syndrom hus. Máte někdo nějaké zkušenosti?