Bouličky na krčku, máte zkušenost?

jess609
17. črc 2015

Zdravím všechny!Potřebuji uklidnit a poradit,jinak se asi zblázním!Asi před 3m jsem synovi (rok) našla bouličku na krku.Dr. Říkal,že to nic není a mám to hlídat.Udělala se ale další,tak jsem trvala na krevních testech.V nich se ukázalo,že má zvýšené jaterní hodnoty,lymfocity a (nevím jak přesně to říkal) ale nějaký kreatinin nebo nějak podobně.Víc mi neřekl!Prý máme přijít za týden a pošle nás na ultrazvuk.Já teď hledám na netu a začínám propadat panice,co to může být!Nemáte některá zkušenost,prosím?

yagga
18. črc 2015

@jess609 mám zkušenost. Taky synovi pro jistotu dělala krevní testy ty ale byly v pořádku prý se to objevuje po prodělané infekci např. Jen rýma. Ty zvýšené jaterní testy můžou být také po nějaké nemoci. Snaž se být v klidu bude to v pořádku

veruska007
18. črc 2015

@jess609 Syn to má také, máme to hlídat. Prý se to u dětí dělá po některých nemocech. Prodělal před 2 měsíci neštovice.

hancazivocich
18. črc 2015

Ki mívá i po obyč rýmě, alergii - naskakují jí i dost za ušima.. Po postípání komáry jí naskočily pinpongáče za ouškama.. Hlídat - zda mizí, zvětšují se, atd..

jess609
autor
19. črc 2015

Já bych bouličky ani tak neřešila,ale co mi řekl,že má špatné ty krevní testy,tak jsem sebou málem sekla.Nedělám nic jiného,než sedím na netu a hledám.Nevím,jestli ty hodnoty a bouličky jsou po nějaké nemoci,ale syn nic neprodělal!Neměl ani rýmu. 😢

hancazivocich
19. črc 2015

@jess609 - zvýšené hodnoty lymofocytů teoreticky znamenají průkaz zánětu.. Kreatinin je ledvinový - zvýšená KREA znamená horší funkci ledvin - zánět, atd...Jaterní hodnoty... asi vás čeká ultrazvuk ledvin a jater.. Odběr moči, atd.. Hledá se ložisko případného zánětu..

jess609
autor
19. črc 2015

@hancazivocich takže to vypadá na nějaký zánět v těle?Pokud by to byl "jen" zánět,tak bych byla o trošku klidnější.Ale synovi vážně nic není.Žádné známky ničeho!Půjdu hned zítra ať to víme vše co nejdříve.Jsem z toho tak nešťastná 😒 moc děkuji za odpověď

hancazivocich
19. črc 2015

@jess609 - zvětšené lymfocyty, pokud by bylo i vyšší CRP.. např.. i zvýšená teplota, kterou jste mohli přiklánět k růstu zoubků, atd... Může to být známka zánětu v těle.. Vzhledem k tomu, že nic nebolí, neteplotuje, atd.., tak ho proženou vyšetření - k vyloučení.... no.... k vyloučení jiného nálezu a potvrzení např.. zánětu na ledvině, nebo tak.. Pokud máte třeba v rodině onemocnění ledvin, atd...Budete asi dávat i moč, čekají vás další odběry? Si myslím..
Uzliny natečou i po poštípání, očkování!! Prostě vás proženou vyšetřeními, aby se vyloučila jiná dg...

jess609
autor
19. črc 2015

☹ ach jo!Bojím se už zase víc než před tím.Ale moc děkuji za odpovědi

terezapetrova
19. črc 2015

@jess609 nebuď nešťastná to dobre dopadne neboj 🙂

ratatooy
19. črc 2015

zvýšené jatrní testy a bouličky?nejsou to nateklé uzlinky?to by vypadalo na prodělanou mononukleozu

jess609
autor
19. črc 2015

@terezapetrova děkuji moc za uklidnění!Jsem z toho nešťastná!
@ratatooy uzlinky to podle dr. Jsou!Nechtěl s tím ani nic dělat,že to nic není.Pak jsem nechala vzít krev a našlo se toto ☹ Syna nic jinak netrápí.U mononukleózy by ho bolelo v krčku,třeba!Ne?

ratatooy
19. črc 2015

@jess609 no asi jo,většinou to začíná jako angína ale myslím si že odstup mezi nemocí jako třeba angínou a projevem mononukleozy muže byt i delší,ale jinak bych asi šla spíš někam kde mu doopravdy pomužou,naše zdravotnictví je katastrofa

sparky07
19. črc 2015

U mononukleozy v krku nemusí bolet ,nám nikomu nic nebylo ani slabost jen se nám pod ušním lalůčkem udělali bouličky ,vzali nám krev a že jsme prodělali mononukleozu ,ale už ani dietu jsme nemuseli držet

terezapetrova
19. črc 2015

@jess609 neni zac, ja psala z titulu, ze jsme se synem prožívali šílené veci ohledne zdravi a bohužel vim víc než dobre co to obnáší za stresy pro rodiče, vždycky jsme ale dopadli jakž takz, to pak člověk brečí štěstím z negativních výsledku, urcite to bude dobre a taky si bohužel myslim, ze čím vic toho budeš o tom kdekoliv číst tim to pro Tebe bude horsi, snáz se uz nepřemýšlel nad tim co to bude nebo ne, i kdyz vim, ze je to težké 😲 a uvidíš dobre to dopadne..