Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

sjuuzii83
4. zář 2022

@lenkahukelova
Odkaz jsem Vam poslala pres messenger.

zanet266
4. led 2023

@zdrcka ahojte prosím vás stretli ste sa niekto s touto diagnózou v staršom veku dieťaťa?

zanet266
4. led 2023

@zdrcka prosím

sulecka
5. led 2023

@zanet266 Ahoj, ja mam syna 8 ročného ale vedeli sme o tom už od 20 TT- branicna hernia je buď vrodena- alebo získaná. Tu píšu skôr mamičky ktoré majú skúsenosti s vrodenou- rieši sa to u malých bábätiek, nakoľko majú problém s dýchaním. U vás je to hernia/kyla vrodená alebo získaná(napr. úrazom..atd)? Možno keď budeš konkrétnejšia tak ti budeme vedieť viac poradiť, pomôcť) .

zanet266
5. led 2023

@sulecka ahoj.dcerka 2 a pol roka ma tuto diagnozu.tehotenstvo porod bezproblemov aj doteraz všetko ok, ale mala zapal pluc a na rtg vysetreni sa ukazalo ze ma diafragmaticku herniu...budu ju operovať,neviem kedy.velmi sa bojim čo bude preto hladam nejakú maminku co si týmto prešli.

zanet266
Autor odpověď smazal
Zobraz
terulka86
9. led 2023

@zanet266 dobry den,zrejme mame vsechny deti,kterym byla diagnostikovana hernie prenatalne nebo postnatalne.Predpokladam ale,ze operace bude mit podobny prubeh jako u novorozencu-ale jsem laik,nikoli lekar,jedna se jen o moji domnenku.
Urcite se zeptejte operatera-ten by mel byyt schopen vam vse dopodrobna vysvetlit a rict vam i pooperacni peci na JIPu.
Jedine relevantni informace o operaci novorozencu jsou zde: http://www.branicni-kyla.cz/
Kde ji budou operovat?

Preju hodne sil a energie-budete ji potrebovat!🙂Ale vse zvladnete!Drzim pesti🤞🏻

zanet266
11. led 2023

@sjuuzii83 prosim poslete aj mne odkaz na skupinu fb.dakujem

sjuuzii83
13. led 2023

@zanet266 jak jste prosim na fb? Prizvu Vas 😌

klarazora
2. srp 2023

Dobrý den maminky 🍀 rada bych oživila téma. Jsem maminka holčičky , nyní 3 roky. Ve 3,5 měsících pro neprospivani a dechové potíže hospitalizace a diagnostika pravostranné branicni kyly. A okamžitá operace v Motole, defekt velkého rozsahu s multiorganovym přesunem, takže použita Gore tex zaplata. To ze i přes všechna vyšetření v těhotenství. ale i následných vysetrenich se na vadu nepřišlo dřív už jsem s radosti překonala, neb bych s tímto rozsahem vady v prenatalnim období byla tlacena do přerušení a nemela bych nejuzasnejsi holčičku na světě 😂🍀😘🥰 Jsme v peci našeho úžasného doc. Pýchy a jsme prý opravdu zajímavý a to v dobrém slova smyslu 😂😂😂 dcerka netrpí na nemoci, ve vývoji jsme v psycho-sociální sféře nad prumerne a neurologicky zcela v poradku. Ale co do fyzického vývoje, potykame se velmi nízkou vahou a celkovým nechutenstvim, což je asi obvykle. Chtěla bych vědět jak jste na tom s růstem u starších děti, jestli mate jako my oslabenou celou pravou břišní stěnu od hrudnicku dolu, tedy pod řezem, kdy došlo k přerušení jak nervu, tak mezizebernich a břišních svalu, čímž vzniká vypouklá bříško, které při námaze, nebo rychlejší dechové frekvenci ještě nabyde, jestli s tím třeba někdo nemáte také zkušenost a jak se to u vás dal třeba vyvíjí 🙏🍀 A další věc co teď tedy řešíme aktuálně, je nástup do MŠ, šly vaše deticky do běžné MŠ bez omezení a jestli ano kdy? Nám nástup do MŠ zatím neschválili, dochází u nás v poslední době k potížím se zvladanim námahy. Proste malá nedokáže odhadnout, kdy už je třeba běhání s kamarády moc zadycha se a několikrát se nám složila s nízkou saturaci, po vysetrenich zjištěna mansi kapacita plic a vzhledem k velké gore tex zaplate omezena činnost bránice, což by se ale prý mělo s věkem spite zlepšovat.Rada bych tady balsa maminky a deticky, co by nám třeba řekli jak to u starších děti dal vypadá, jak se všechno lepší a jak vše bude dobre 😂🍀😘🥰

gvara
24. dub 2024

@obzivka Ahoj nevím zda tady ještě chodíš ale pročítala jsem si tuhle celou diskuzi a tvůj příspěvek je mi vlastně nejbližší máme taky těžkou formu a nabídky nám taky tu operaci s balonkem. Prosím tě můžu se zeptat jak jste tenkrát vy dopadly?