Často nemocné větší dítě (následek boreliózy). Jak z toho ven?

kikina9
5. čer 2023

Syn ( 10 let) prodělal před 2 roky boreliózu, přeléčen byl 3 týdny antibiotiky. I když nebyl úplně v pořádku a borelióza se mu "vrazila" do očí (měl uveitidu, ktera nereagovala na léčbu) a byl neskutečně unavený, další léčbu nám dětská lékařka nedala a dle ní byl vyléčený. Jenže od té doby začaly další problémy, neurčité bolesti svalů, kloubů, pořád přetrvávala únava a hlavně častá nemocnost. Do doby, než měl syn boreliózu, byl zdravý, od té doby je pořád nahromadě. Je 2 až tři týdny ve škole, poté týden až dva doma. A pořád dokola. Dle naší doktorky je to normální, prý je to kvůli Covidu a izolaci děti z kolektivu po Covidu. Ale popravdě neznám žádné děti, které by v jeho věku tak často marodily. Teď jsem si "vydupala" krevní testy, kde mu vyšly docela vysoké hodnoty protilátek proti různým druhům borelii, v IGM i IGG. Lékařka nás teda posílá na infekční, ale prý nám tam stejně nic neřeknou. Holky, setkala jste se některá s podobným problémem? Jak z toho ven? Jsem přesvědčená, že za synovy problémy může borelióza, ale dětská lékařka to bagatelizuje, a mám obavy, že teď už to má chronické a bude mít problémy celý život.

sarihy
5. čer 2023

@evaviki Ty bys k tomu mohla něco napsat, Evi, že?

dominge
5. čer 2023

@kikina9 když jsem dostala borelióza já, tak jsem na tom byla stejně. Bylo mi hrozně, dle doktorky v pořádku. Jak šel čas, tak se to postupně zlepšovalo. Teď mě to chytne 1-2 do roka. Je to 15 let. Držím palce 🍀🍀🍀

aarriel
5. čer 2023

@kikina9 na to si pockam. U nas borelioza celkem cerstve tema. Dceri po vanocich zniceho nic nateklo koleno. Zjisteny pametove protilatky na boreliozu, pry ji nekdy v minulosti, pred lety prodelala a telo se s tim vyrovnalo samo, takze nejsou antibiotika potreba. Byli jsme i na kontrolnim odberu, ktery byl stejny, zadny aktivni, jen pametovy. Ale bojim se, kdyz to vlastne neni prelecene, aby se to jejak nerozjelo. A to koleno s tim pry nesouvisi, pry nejasny duvod...

kikina9
autor
5. čer 2023

@dominge a užívala jste nějaké léky, vitamíny, nebo doplňky? Nebo se to zlepšilo samo?

kikina9
autor
5. čer 2023

@aarriel mě přijde , že podle doktorů žádné problémy s boreliózou nesouvisí, i když jiné vysvětlení není 🙁 Já jsem opravdu zvědavá, co nám řeknou na infekčním, jdeme ve čtvrtek 🤔

aarriel
5. čer 2023

@kikina9 no prave se bojim. Mam za sebou neuroboreliozu 🙈 takze kdyz mi rekli, ze borelioza, tak pro me docela psycho 🙈

barulina
5. čer 2023

@kikina9 mám taky boreliózu. Co ti mám říct k přístupu ve zdravotnictví. Poprvé v životě jsem opravdu zklamaná. Takže jen čekám, kdy co zas přijde. Jinak šílená únava, mám bolesti velkých kloubů a neurologické potíže. Pochybuju pokud má chronickou, že s ním někdo něco udělá. Jedinne se zkusit obrátit na Dr. klubala, ale je to šílená darda antibiotik, a šílená cena. Hodně pomáhají byliny. Prodej se na fb do skupiny Borelióza.

evaviki
5. čer 2023

@kikina9 byla jsem 5 mesicu na atb, u sebe mam myslim clanek, kde jsem popisovala, co mi vsechno bylo. Ale bolesti kloubu, svalu, tres celeho tela, z niceho nic bez energie tak, ze jsem nedokazala ujit par metru. Byla jsem na infekcnim v bulovce, je tam specializovana ambulance, tam mi nejdriv doktorka tvrdila, ze si vymyslim, pak mi rekla, ze to testy potvrdily, ale lecit me nebudou. Jezdila jsem na Slovensko do soukrome ambulance, protoze Klubal mel plno. https://borelioza.sk/ Za me ta lecba mela smysl, i kdyz jsem ji ukoncila driv, nez jsem mela.. A taky doporucim skupinu Borelioza a jine koinfekce na fb.

dominge
6. čer 2023

@kikina9 pouze ty antibiotika a pak už nic. Zlepšilo se to samo.