Červené "stěhující se" mapy po těle (ne vyrážka)

dooma84
9. dub 2016

Prosím o radu, pokud máte někdo zkušenosti...

Dcera (8 měs.), v týdnu před Velikonoci dva dny zvýšené teploty, rýma, do tří dnů se udělaly červené fleky (žádná vyrážka ani krupička, nebyly zapálené, pouze lehce vystouplé fleky) na zátylku a za ouškama, které byly nejvíce patrné po probuzení, odpoledne mizely. Za dva dny po flecích ani památky. Nyní po 14ti dnech se ve čtvrtek během dne objevily tyto fleky znovu, v pátek je měla všude možně po těle, byli jsme u pediatričky, závěr: přidružení k viróze, máme dávat Fenistil kapky (nezabírají). Žádné teploty, nesvědí jí to, malá je čilá jako obvykle, není průjem, chuť k jídlu má, prostě žádné jiné příznaky, pouze fleky, které do dnešního rána "vygradovaly" a malá je měla všude po těle ve velkém množství, navíc se fleky "stěhují", takže tam kde je měla včera není po mapě ani památka, za to se objevily na jiných místech, kde včera nebyly. Dopoledne jsme strávili na pohotovosti, kde si nás postupně přebrali na dětské pohot., infekčním a kožním odd. Tím, že nemá teploty, ani jiné příznaky a je normálně čilá, nenašli nic, co by mohli diagnostikovat. Max. se přiklonili k alergické reakci (ovšem neměla nic nového k jídlu, nepoužívám ani nový prací prášek). Tudíž máme hlídat jídlo a uvidí se. Odpoledne se mapy začaly lehce ztrácet (od středu), ale stále jsou patrné... Přikládám fotku pro představu. Prosím, pokud jste se s tím někdo setkal, víte co to je? A co s tím dělat?

mishast
9. dub 2016

Dobry večer,přesně tohle jsem řešila v lední. Náš malý dostal ve čtvrtek večer horečky,v pátek ráno takovéhle šílené fleky. Vyrazili jsme tedy k doktorce tekla že to má z těch teplot,ať se nebojím. V sobotu večer jsme skončili v nemocnici s akutní laryngitidou-na ti flíčky snad vliv neměly,ale i tam se objevovalily. Ukazovali jsme to tam lékařům,ty si to i vyfotili,MUDr mi řekla,že neví,co to je. Dávali malému fenistil a dva dny dithiaden a byl klid. Teď když se objeví teplota,jsme bez flicku,pěkně mě to vyděsilo,ale jestli je to to samé?vypadali jsme obdobne...

mishast
9. dub 2016

Omlouvám se za chyby,píšu z telefonu....a nečtu po sobě 🙂

mysicka_lb
9. dub 2016

Připadá mi to jako šestá nemoc, která se opět vrátila. Jako by holčička prodělala šestou nemoc s typickým průběhem, ale ještě v době, kdy měla oslabenou imunitu, se nakazila stejným virem znovu. Sice se říká, že touto nemocí dítě dvakrát onemocnět nemůže, ale v tomto případě bych řekla, že se tak klidně mohlo stát, že se znovu nakazila ještě v době, kdy neměla vytvořené dostatečné protilátky. Nemoc by podruhé klidně mohla probíhat už jen ve formě té vyrážky bez teplot. Podotýkám, že nejsem lékař, je to opravdu jen laický názor.

kamino
9. dub 2016

Já mám podobné fleky, tu a tam se udělají, jsou to kvasinky a pomáhá mi Micetal gel a sprej.. ale je to můj názor, nejsem lékař.

marc2
26. říj 2016

@dooma84
Dobrý den, synovi se včera udělaly ty samé červené fleky co má Vaše dcerka na fotce.
Byli jsme u doktorky a také vůbec netuší co by to mohlo být. Chtěla jsem se zeptat zda se Vám to ještě vracelo a jestli jste zjistili co to je. díky za odpověď

bonulinka
26. říj 2016

Třeba poradí v této skupince https://www.modrykonik.cz/group/6098/ .

bonulinka
26. říj 2016

@marc2 A určitě poradí tato paní https://www.modrykonik.cz/blog/kam.zyk/ .

dooma84
autor
26. říj 2016

@marc2 Dobrý večer, naštěstí pak už se jí to neobjevilo... jen v létě se ty samé skvrny objevily jeden večer u muže, do rána to opět bylo pryč a pak už to neměl. Asi opravdu nějaká reakce na jídlo, i když si vážně nejsem vědomá zavedení nové potraviny nebo podobně... prostě záhada... 😞

dooma84
autor
26. říj 2016

@bonulinka atopicky ekzem to urcite neni... resp to co mela dcera... byly to fleky jakoby zbarvene kuze, nic vystoupleho, zadne supinky, nic takoveho... za hodinu byly zase v jinych mistech a beze stop po tech puvodnich...

marc2
27. říj 2016

Děkuji za reakce. Atopický ekzém to určitě neni. Syna to nesvědí a přesně jak píše dooma84 neni to nic vystouplého. Dnes jsme byli v nemocnici a tam také nevědí. Že by potravinová alergie, ale syn nejedl nic neobvyklého. Nejdříve mu to začalo na nožičkách,na nártech,prstech. Byly mapovitě zarudlé,klouby na prstech a kotník byly oteklé, zapálené,rudé. Ráno to vypadalo lépe,ale už měl oteklé prstíky na rukách a fleky na zápěstí. Takže by to vypadalo na revmatoidní artritidu. Během dopoledne otoky a zarudnutí na kloubech mizelo,ale vyrážka se přesunula na zadní stranu lýtek,stehen a zadečku. Což k revmatoidní artritidě neni.
Fleky jsou mapovité, místy uprostřed světlé a nejsou ohraničené. Syn nebyl nemocen,teploty nemá . A nijak ho vyrážka neobtěžuje.
No v pondělí jdeme na krev a v úterý odpo budou výsledky. Tak uvidíme co se zjistí.
Fleky jsou stále patrné v místě kde byly,ale postupně ztrácejí na intenzitě barvy.

lajla
27. říj 2016

Dělali jaterní testy a utz jater?

valkyra222
27. říj 2016

Mě se takové fleky objevují taky ale mě svědí mám je ze stresu doktoři mi řekli že je to sluneční kopřivka ale asi mě tím jen odbyli... Ať jste brzo v pohodě ;)

sykop
31. říj 2016

@dooma84 dobrý den, uplně stejné fleky má syn také, jen ty teploty nemá. Za jak dlouho vám to prosím zmizelo? Mu to vždycky po spaní vyskáče mnohem víc, stěhuje se to, ale už to má dva dny a žádné zlepšení. Dr. samozřejmě neví...

dooma84
autor
31. říj 2016

@sykop Malá teploty také neměla... jen ty fleky... opravdu nic víc jí nebylo... Za dva-tři dny to bylo pryč... V těch dvou dnech to střídavě mizelo, objevovalo se opět jinde, "cestovalo"... po třech dnech po flecích ani památky...

sykop
31. říj 2016

@dooma84 moc děkujji. A dělali Vám nějaké testy nebo něco, na co to může být alergie? Malý to má po celém těle už dva dny, stěhuje se to,ale nijak nelepší. Oteklé oči, ale jinak je v pohodě 🙂

kacakkv
31. říj 2016

Myslím že jde o toxoalergickou reakci jako měl minulý týden můj syn,mrknete ke mně na profil

sykop
31. říj 2016

@kacakkv díky. Tak to jsem zvědavá na nás. V neděli řekli, že je to alergie na potraviny, nic se nelepší - spíš naopak, takže zítra vyrážíme k naší dr. Malému je rok, tak jsem zvědavá na případný odběr krve 😔

dooma84
autor
31. říj 2016

@sykop Nedělali nic... tím, že se jí to nevrátilo, tak s námi už nechtěli mít nic společného. Ve FN na pohotovosti si nás přehazovali z oddělení na oddělení, nikdo nevěděl... Nakonec ve finále na kožním doporučil doktor vyvarovat se jakkýchkoliv nových potravin a těch, které by mohli být alergenem (jahody, ...). Samotnou by mě zajímalo z čeho to bylo, protože to vypadalo opravdu děsivě. Ale to už se nejspíš nedozvíme, hlavně že je malá v pořádku. Kdyby u synka někdo na něco přišel, dejte vědět. Samozřejmě přeji, aby to brzo ustoupilo a jednalo se o banalitu.

marc2
1. lis 2016

@sykop
Dobrý den,zmizelo nám to za 4 dny. Teprve včera jsme byli na odběrech. Synovi jsou 4 roky, je strašný posera,všech doktorů se bojí a dal to úplně skvěle. Nebojte Váš synek to taky zvládne. Dnes budou první výsledky,ale moc si od nich neslibuji. Je to základní biochemie a krevní obraz. Další výsledky budou za 14 dní. Dnes si už myslím,že je to opravdu nějaká alergie na jídlo. A snad se nám to už nevrátí.

zzuzanka
5. únor 2017

Dobry den, mame stejny problem s dcerou (4 roky). Nejprve se osypala cca pred tydnem. Byly jsme u Mudr., dostaly Dithiaden a po 4 dnech vyrazka ustoupila. Nic malou nesvedelo, vlastne ji to vubec nevadilo. Pote byla tyden nemocna, kasel, ryma, i teploty..a vcera se znovu osypala a svedely ji dlane. Horsi se to na noc, behem rana to ustupuje. Vcera mi prislo, ze to mela horsi na nozickach a zadecku, dnes na prsou a rucickach. Tez mi prijde, ze ma netekle kloubiky na rucickach a nozickach. Prosim poradte, co by to mohlo byt. Dekuji

zzuzanka
7. únor 2017

@dooma84 dobry den, prosim pekne, prisla jste na to, z ceho to dcerka ma? Mame uplne to same..po 14 dnech se nam to vratilo..u doktorky jsme dostaly jen Dithiaden a Fenistil..uz jsem z toho zoufala..dekuji moc

sykop
7. únor 2017

@zzuzanka u nás to bylo z jídla, prvně z perníčků, potom z nějaké sušenky...takže tipuji reakci na nějaké koření nebo kypř. prášek a vyhýbám se tomu

dooma84
autor
7. únor 2017

@zzuzanka Přesně na to, z čeho to dcerka měla, jsme nepřišli... ale kdykoliv jsem narazila na někoho, kdo je ze zdravotnictví, tak jsem se ptala a ukazovala fotku, která je výše. Nakonec moje zákaznice, sestra u pediatra, mi řekla, že to je jasná alergie na jídlo. Když jsem jí řekla, že nic nového neměla, tak mi řekla, že to nemusí mít hned, že se to v těle kumuluje i delší dobu (třeba i měsíc - u nás to odpovídalo nejspíše jahodám?) a pak najednou to prostě vyvolá reakci, viz ty fleky apod. A pokud se to stěhovalo a nic jiného jí nebylo, tak je to jasná alergie. A že se to vícekrát opakovat nemusí. U nás se to naštětsí už neobjevilo... ale je pravdou, že v létě jsem jeden večer zpozorovala u přítele ty samé fleky a vyděsila jsem se, aby to opět neměla i malá. Ráno přítel bez fleků a malá neměla nic... taže asi opravdu reakce na cosi v jídle.
@zzuzanka

veronika1508
12. kvě 2017

Dobrý den.Už jste nekdo prosím zjistil,z čeho jste ty fleky meli?Synovi se objevili dnes ráno a vsude se mu to rozlejza.Na obliceji to nemel a ted uz i tam je má.Byly jsme u dr.a prý to má tu šestou nemoc.Jenze co mi zas rikali kamaradky a co jsem nasla na internetu,tak píší,ze se tahle nemoc projevuje nejdriv horeckami a pak naskacou tyto fleky,coz syn nemel.Az dnes vecer zvysenou...zde fotka

danny36
12. kvě 2017

@dooma84 my to měli jako reakci na paralenové čípky ve 3m od té doby jsme synovi dávali jen Nurofen. Takže může jít opravdu o alergickou reakci

veronika1508
12. kvě 2017

Tak to malej snáší nurofen v pohodě a paralen.cipky ty jsem nezkousela jeste ani jednou.Premyslela jsem z ceho by ta alerg.reakce mohla byt,ale nic noveho nejedl.Vse stejne co uz mel nekolikrat,tak uz fakt nevim..To je hrůza..člověk v dnešní době nemůže ani věřit doktorům.My jsme byly vcera na očkování,tak jsme mysleli,ze to ma reakci po něm,ale doktor nám rekl,ze ne.Nejhorší je že ty fleky má úplně horký.Má to i mezi trislama a postupuje mu to na stehna.Kdyz leze tak dava hrozne nohy od sebe a leze ne po kolinkach ale po spickach,jak mu to vadí..☹

danny36
12. kvě 2017

@veronika1508 a co prací prášek? máte třeba řádně vymáchané prádlo?

danny36
12. kvě 2017

@veronika1508 zvíře v domácnosti, kytky, z venku alergie. to opravdu může být cokoliv. Jenomže u dětí do 3 let se hodně mění imunita, takže tak malé děti málokdy vyšetřují alergologové.

danny36
12. kvě 2017

@veronika1508 žádná nemoc u dítěte nemá stejný průběh. Můj syn např. neměl vůbec žádné teploty, nic. Jen únavu a v noci a k ránu dávivý kašel. A vzešel z toho zánět průdušek. Jinak by do něj člověk neřekl, že je nemocný. Takže na to, že nemoci probíhají určitým způsobem, bych se rozhodně nespoléhala.

incognito
12. kvě 2017

syn to mel po jogurtu - bila Hollandia, pak se z krevnich testu zjistilo, ze ma intoleranci na bilkovinu kravskeho mleka....ta Hollandia je asi poctiva, tak mu to vyrazilo takhle hodne