Chodíte na cvičení Vojtovy metody bez doporučení doktora?

krmv
12. říj 2013

Chodite nekdo s prckem na cviceni vojtovy metody aniz by vam to doporucil doktor? Je to vhodne na tyto cviky chodit preventivne pro dobro ditete. A jake mate zkusenosti a rady. Doporuceni popripade na nekoho v Brne kam chodit.dekujeme

lv
12. říj 2013

Já jsem chodila na doporučení lékaře, preventivně dle mého názoru není třeba. Každopádně dobří jsou v dětské nemocnici, v bílém domě..

elana
12. říj 2013

@krmv taky si myslím, že chodit čistě preventivně je naprostá zbytečnost, ať si kdo chce co chce říká, tak to cvičení je skutečně účinné, žádný šolich, takže je to jako dávat zdravému člověku léky proti horečce. Navíc to není žádná velká příjmnost pro dítě ani maminku a jestliže máte to štěstí, že se dítě vyvíjí v rámci normy, tak bych si pogratulovala a věnovala se jeho rozvoji radši jiným směrem, než ho mordit 4x denně na stole. Můj názor.

gable
12. říj 2013

@krmv Preventivne bych urcite necvicila. Mam nedonoseneho syna,cvicili jsme 8,5 mesice, z toho necelych 8 ctyrikrat denne. Neni o co stat,vse jsme museli prizpusobovat rezimu cviceni. Dalsich 6 mesicu jsme meli Bobath metodu,jde o motivacni cviky,ktjsou mnohem prijemnejsi. Zkus spis sehnat cviceni pro deti,zaplatit si konzultace na rehabilitacnim. Ale pokud nema prcek zadne problemy,poohledla bych se po nejake knize cviceni s miminkem. Spravnym pristupem a podporovanim zdraveho motorickeho vy mu pomuzes mnohem vic nez stresujici Vojtovkou. 🙂

betelgeuzz
12. říj 2013

@krmv s první dcerou jsem vojtovku cvičila, s druhou to hrozilo, ale nakonec se rozhýbala i bez toho. Když jsem cvičila s první dcerou a už byla celkem OK, tak neuroložka počet cvičení snižovala, říkala, že je to pro dítě hodně náročné a pokud nemá problém, může ho to naopak ve vývoji brzdit. I spousta cvičících matek má zkušenost, že při pauze ve cvičení, např. kvůli nemoci, udělá dítě velký pokrok. Takže preventivně určitě nemá smysl cvičit, jestli máš pocit, že chceš dítě podpořit ve vývoji, bu´d choď na nějaké cvičení, které vedou zkušení lektoři, nebo mně se moc líbila knížka Rozvíjej se, děťátko, kde je rozepsaný vývoj dítěte v prvním roce i různé cviky, jak ho ve správném vývoji podpořit.

lucieandrlova
12. říj 2013

Preventivně bych určitě nechodila a doktor by to taky nedoporučil. Jedná se o lékařskou metodu a jde o to, že v organismu se "něco" nespustilo a cvičením (např. Mačkáním bodů) se spustí... Proč tedy spouštět něco, co zvládne organismus sám... Např. dcera ležela na zádech jako prkno a po cvičení zvedala ručičky a nožičky, tak jak miminka mají... Apod. Po 4 měsících cvičení byla úplně OK a skončili jsme. Jak píše @gable, podívejte se spíš na cvičení s dětmi nebo masáže miminek. To je prospěšnější.

mafeska
13. říj 2013

no já jsem v jednu dobu hodně narážela na témata o vojtovce, chtěla jsem vědět co to přesně je tak jsem to hodila do google a vyjelo mi pár videí, koukla jsem na jedno a brečela jsem s tím miminkem. Buď ráda za dobrý vývoj miminka🙂