Chronická zácpa u 2letého dítěte, jak probíhá vyšetření?

konik88
17. srp 2012

Moje dcera trpí už asi rok na zácpu. Zezačátku to bylo jen občas, nyní má zácpu už pořád. Dávám lactulosu, probiotika, ale bohužel nic nepomáhá. Byli jste někdo s tímto problémem v nemocnici na vyšetření? Jak to probíhá, co dělají dítěti za vyšetření. Dcera byla před několika dny v nemocnici a má doteď z toho hrůzu. Tak se bojím další hospitalizace a nepříjemných vyšetření.

konik88
autor
19. zář 2012

@majka12 a dali ti něco na mazání zadečku na ty trhlinky? Já to Nelči zezačátku taky mazala jen tak preventivně, kdyby tam měla nějakou trhlinku. Protože tam měla jednou trošičku krve.

majka12
19. zář 2012

@konik88 prý stačí vazelína udržovat ten zadeček mastný, aby ta kůže byla vláčnější. Já mažu i bepanthenem na zahojení. 😔

konik88
autor
19. zář 2012

@majka12 zkus se zeptat v lékárně na mast Faktu. Je to přímo na poranění zadečku. Může se dávat i dovnitř zadečku 🙂

moriarti
15. pro 2012

Ahoj holky. narazila jsem na vaši diskuzi. můžu se zeptqat, jak jste ted na tom? My se v tom hrozně plácáme. Malá užívám laktulózu, takže už je stolice měkká, ale stejně ji nevykaká a musíme používat easy lax na vyprázdnění. Pomohlo Vám něco ten bludný kruh zrušit? Děkuju moc za odpověď

maissa
8. led 2013

Ahoj holky, tak my zrovna taky bojujeme se zácpou, ale myslím že je to spíš psychika. Ty dětátka ten blok mají v hlavičce a né v zadečku. Upravit stravu je určitě dobře, ale psychika je důležitější. Moje dítko se prostě neumí kakat, neumí tlačit pak se to tam hromadí a za 3 dny vykaká tak veliké hovínko no dospělák takové nemá. On to prostě úmyslně zadržuje.
Doktorka nám řekla, že to chce čas a udělat z kakání každodenní rituál vždy ve stejnou dobu at se mu chce nebo ne vysadit ho na nočník a zkoušet to nenásilně povídat si u toho, dát nějakou sušeku a i když se to nepodaří tak pochválit. A tak každý den dokola. Prostě běh na dlouhou trať.Krom toho jsme dostali i laktulozu a čípky, ale nedokážu posoudit jak to funguje bereme to krátce. Všem držím pěsti

jennyska
15. lis 2013

@konik88
@maissa
@moriarti
@majka12
mohly byste, prosím, vložit své případné zkušenosti se zácpou na https://www.modrykonik.cz/zacpa/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, maminkám, které si prochází stejným obdobím buď u sebe a nebo u svých ratoletsí a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

PS: Psát zkušenosti může do knihovničky úplně každý. Wiki knihovnička MK je otevřena všem 🙂

romanaokg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz