Čím mazat hnisající píchnuté dírky na ouškách?

peta75
31. srp 2009

Ahoj maminky...máte nějakou osvědčenou mast či něco jiného na hnisající dírky po píchnutí uší na naušničky? nechali jsme píchnout dceři ouška, a v nemocnici nám neřekli, co dělat v případě, že to bude hnisat.......ani nám nic nepředepsali..... 😖

zlatouch
31. srp 2009

Ahoj, my dostali Fucidin, ale koukala jsem, ze je jen na predpis, tak nevim 😒

brodimar
31. srp 2009

ahoj,mazat Framykoinem a desinfekce lihem.To se divím,že vám nic nenapsali 😠

germik
31. srp 2009

ahoj,zo začiatku sme používali len lieh,ale ten nám nepomohol tak sme kombinovali s Framykoinom. A trvalo nám skoro mesiac,pokým sa to zahojí 😒

petua
1. zář 2009

Ahoj, my máme sice chlapečka a propíchnutý ouška nemá 😝 , ale když jsem měla píchnutý ucho já, tak mi to taky hnisalo a pomohl mi na to nejvíc odvar z heřmánku - třikrát až čtyřikrát denně s nim potřít tu dírku, třeba namočeným smotkem vaty, a je to OK 🙂 . Doporučujou to i Dr., je to kolikrát lepší než zbytečně nějaká ATB mast - samozřejmě podle stavu hnisání 😉 .

efkas
1. zář 2009

nám napasala Dr též Framykoin mast,též to trvalo pomě+rně dlouho,než se to zahojilo 😒
zeptej se v lékárně,co na to bez předpisu(Braunovidon by měl být volně prodejný,ale nevim,jestli je i pro mimča a bohužel je hnědý)

meri
1. zář 2009

Každý doporučuje něco jiné. Nám doktorka doporučovala jenom líh, řekla, že nemazat framykoinem, tak nevím.
Naštěstí se nám to do týdne zahojilo

tytyta
1. zář 2009

Tak my jsme taky mazali framykoinem,jedna dírka se nám zahojila celkem brzy,ale druhá nám docela dlouho taky hnisala.Takže bych možná zkusila ten heřmánek a pak něčim namazat.Zkus tvojí pediatričku,at ti něco předepíše.

sjuzan
1. zář 2009

Ahoj,tak nám taky po nastřelení ouška chvíli hnisaly a čistili jsme jen líhem.

mousunek
1. zář 2009

casto hnisaji ouska kdyz ma ditko na kov v usich alergii, zkusila bych tedy asi jiny kov sama mam alergii na zlato a od malicka musim mit jen stribrne. zkusila bych tedy cistit lihem a kdyz se to neuklidni volila bych variantu jineho kovu

marinka
1. zář 2009

Nám okamžitě zabral Framykoin 😉 Už druhý den to měla mnohem lepší..

tytyta
1. zář 2009

to neni pravda,ouška můžou hnisat a alergie na kov to není.Ve většině případů ouška po píchnutí hnisají,někomu se to zahojí dřív někomu později,podle toho jak se s tim mimčo vypořádá a taky jestli je teplo a tak.Alergii bych tomu přičítala až jako poslední.Nám se to jedno ouško hojilo snad měsíc,hnisalao a žádnou alergii nemáme.A ono to taky ani hnis být nemusí,to co teče okolo dírky.Spíš dávejte pozor aby ouško nebylo celé horké a červené.Začervenání kolem dírky nevadí 😉

mousunek
1. zář 2009

tytyta - ja jsem psala ze muze byt ne ze 100% je

chiwule
1. zář 2009

nejlepší je naušnice nedávat a nemusíte řešit hnisání uší 😉

mousunek
1. zář 2009

chiwule - 😀 souhlasim tak tohle je snad nejlepsi reakce kterou jsem tu cetla. Máš bodík 😉

berynka
1. zář 2009

já si teda nechala propíchnout uši až v osmnácti 😅 , ale než se mi to zahojilo, tak jsem občas naušnice vyndala, omyla lihem a ty lalůčky namazala Framykoinovou mastičkou. Nic nehnisalo, ale byla to taková prevence. Tím se myslím nic nezkazí 😉 .

desnice
22. říj 2010

ahoj,hledam info na toto tema, mame uz vice nez mesic nausnicky a najednou mame hodne zacervenalou dirku,nausnicku jsem sundala a asi to i hnisa, nevim jak to poznat Kdyz budu mazat Framykoinem, ci potirat lihem,nausnicku zpatky nasadit,aby dirka nezarostla, nebo nechat par dni bez? Dekuju

sophie1
22. říj 2010

@desnice Mě doktorka radila několikrát denně vždy potřít lalůček a náučnici lihem a důkladně tou potřenou náušnicí dírku "prošťouchnout tam a zpět aby se líh dostal i do dírky. Poté namazat framykoinem a taky tam a zpět. Neměly jsme naštěstí problém....

iweet
22. říj 2010

@desnice ahojky, my jsme taky líhovali a preventivně mazali framikoinem a je to měsíc, co Klárce píchali naušničky a má to krásně zahojené, určitě tim framikoinem nic nezkazíš.

mailli
23. říj 2010

já jsem Elišce (stejně jako drtivá většina maminek tady) čistila ouška lihem a mazala framykoinem. a několikrát denně (vždycky jsem to dělala po přebalování) těmi náušničkami trochu zahýbat, aby dírka nezarostla a aby se tam ten líh i framykoin dostal. jedno ouško Elišce nehnisalo skoro vůbec (asi jen 2 dny) a druhé jsem jí "vykurýrovala" během 2 týdnů.

mik_a
19. lis 2015
Uživatel mik_a je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mik_a.

@marinka Souhlas, nejlepší věc.

zuzika05
23. lis 2015

Mě bohužel taky nic moc nepomahalo, dokonce jsem naušnice musela na nějakou dobu přestat nosit.