Čím mazat kůži po neštovicích, aby se předešlo jizvám?

patty1
11. kvě 2015

Dobrý den maminky, ráda bych se zeptala, jestli máte zkušenost, s čím mazat po neštovicích (fáze stroupky nebo po stroupcích), aby se předešlo jizvičkám? Naše malá (4 roky) má neštovice 8.den, už má většinou stroupky, někde ještě nalité neštovice, má jich asi 500 a dost v obličeji, tak bych ráda něco mazala...četla jsem contratubex gel, nebo hemagel, nebo nemate zkušenost třeba s levandul. nebo tea tree olejičkem? Nebo třeba nějaký ten stratamed gel? Nebo mazat po vyloupání něčím mastným, sádlem apod.?
U dr.mi moc neporadili, že mám pokračovat s tanohermalem, ale na ty stroupky to asi moc nezabere..Vypadá to celkem děsivě zatím..
Děkuji a přeji všem zdravé děti.

diniki
12. kvě 2015

My mazali po neštovicích bepanthenem plus, který je i dezinfekční a ke konci jen obyčejným bepanthenem, který místa promastil. Malá měla těch velkých neštovic taky požehnaně a zůstali ji jen tři drobné tečky, na které se člověk opravdu musí zaměřit, aby je viděl. Nám totiž moc doma boláky ukazovat nechtěla, ale jakmile mohla mezi děti, tak se jimi hned pochlubila a kamarád Ondra udělal lup, lup, lup a strupy byly fuč 🙂

patty1
autor
12. kvě 2015

@diniki Díky, a začali jste tím Bepanthenem plus tedy až po tom střetu s kamarádem, když měla ty stroupky pryč, nebo ještě předtím? Díky za reakci, P.

zuzkkkaaa
12. kvě 2015

My jsme mazali kokosovym olejem, krasne se jim to zahojilo.

patty1
autor
12. kvě 2015

Já jsem zatím zkusila ten Hemagel, mám ho doma, ale po několika dnech teda zlepšení nevidím žádné..

diniki
17. kvě 2015

@patty1 Omlouvám se, že odpovídám tak pozdě, ale byli jsme na Slovensku a já nechodila na net. Mazala jsem hned. Po kamarádově šťourání pak intenzivněji 🙂 Neteře měly neštovice teď a jak je to sluníčko agresivní, tak ty jizvy na obličeji mají pěkně červené. Tak švagrovka usilovně maže padesátkou. Doporučuji ty v obličeji zakrývat.

krizovam
27. lis 2017

@patty1 Dobrý den, čím jste nakonec mazala a jak to zabralo? Zůstalo něco nebo se vše zhojilo? Děkuji moc za odpověď.

gepe
8. bře 2018

Obnovuji. Cim jste mazali po stroupkach?

krizovam
8. bře 2018

@gepe Čímkoliv mastným - měsíčková mast, Bi-oil, kokosový olej... Záleží, jak to má hluboké.

gepe
8. bře 2018

@krizovam chapu, diky

krizovam
8. bře 2018

@gepe Ty povrchové fleky a mírné dolíky do půl roku zmizely, ty hlubší mažu, masíruji, lepím silikonové náplasti už 9m a stále jsou viditelné ☹ Kdyžtak písněte do IP

gepe
8. bře 2018

@krizovam mame u starsi od pondeli vecera, prozatim stale mirny novy vysev, vice jiz odpadavaji stroupky, puchyrky. Tak uz snad ustup. Jde mi prave o to mazani po, protoze jich ma prave hodne oblicejiku. Promazavat apod posleze urcite, typicky prostredky na jizvy ala mesickovou mast, hemagel, aj. znam. Spis zda nekdo nema konkretni tip. Kokosovy doma nevedeme - vsichni jsme na nej meli drsny reakce, bi-oil mi voni jako olej kdyz jsem byla mala 🙂 funguje dokud se neprestane clovek natirat, nasledne stejny stav jako pred zacatkem natirani

jihlavanka
8. bře 2018

My jsme davali mesickovy krem, hezky ty stroupky zvlacni a je dobry i na jizvicky a jelikoz je deti mely v cervnu, tak ven sly namazane 50.

betelgeuzz
8. bře 2018

Nemazala jsem ničím, ani neštovice, ani pak místa po neštovicích. nevšimla jsem si, že by holky měly nějaké jizvy.

gepe
8. bře 2018

@jihlavanka
@betelgeuzz diky. Davam jen Tano Hermal lotio na ty nejvetsi, co ji svedi a plakala. Ma v obliceji i pasy nestovic jak pri pasovem oparu. Proto se ptam, kdyby nahodou. A doufam, ze nic nezustane 🙂

gepe
8. bře 2018

@jihlavanka pouzivame uz par let opalovaky od Bioderma, deti maji photoderm spf 50. Pry ale deti nemaji na slunicko ani po dobu flicku 🤔

krizovam
8. bře 2018

@gepe Ano ☹ nás to chytlo loni květen - červen a celé léto jsem ho mazala 50 a držela ve stínu (fleky můžou zpigmentovat)

gepe
8. bře 2018

@krizovam to me cele mrzi 😖 mam osobni zkusenost s jizvami, ale jinymi druhy. A prave o Te pigmentaci vim I kdyz v jine souvislosti.. take zustat doma dokud budou I flicky, a ven pripadne vetsi kloboucek a poradne natrit ochranou?

krizovam
8. bře 2018

@gepe Tak teď je dítko většinou celé oblečené a obličej natřete, zas úplně ho doma držet nemusíte.

lucie01
8. bře 2018

Neštovice jsme mazali betadinou , po stroupcích už ničím - pěkně se mu to zhojilo a žádné flíčky nemá.

zebra2009
8. bře 2018

@gepe Měli jsme začátkem roku, jak jsem porodila nejmladší. V průběhu Tanno Hermal, potom měsíčkovým olejem od Weledy a flíčky mizí...ma každý jednu jizvu na nose, to zkusím asi ten Contractubex, to samo jen s olejem nezmizí:-/

gepe
8. bře 2018

@zebra2009 na weledu nedame dopustit uz par let.
Ted me napadlo... Mame doma cistou kyselinu hyaluronovou (dovoz), mela jsem ji I pri cisari do bricha a super, ze jsem nemusela delat ani tlakovou masaz u jizvy aj. Dava se na jizvy - lepsi hojeni ci sprava, I jine tkanove a kozni neduhy.

gepe
8. bře 2018

Po sekci tedy presneji hyalobarrier gel, cistou Kh mame na doma.

zebra2009
8. bře 2018

@gepe No, ony ty "dírky" po nestovicich se odstraňují fakt blbě...ale pořád překousnu tu jednu dirku na koření nosu než ty červeny flicky všude...ale ty teda dobře hojí ta Weleda...alespoň u nás teda 🙂

gepe
8. bře 2018

@zebra2009 z toho mam prave obavu, proto sonduju pro jistotu dopredu, cekame nestovice Tak za tyden u 15m juniors. Klasicky w kojenecky krem?

gepe
8. bře 2018

Samozrejme ne ten na zadek, ale klasik ochranny nater😄.

krizovam
8. bře 2018

@zebra2009 Contractubex u nás vůbec nepomohl, plastický chirurg mi doporučil spíš silikonové gely nebo náplasti Mepiform (bojuji s tím už 9m 😞 Kdybych to tušila, nechám radši naočkovat.

zebra2009
8. bře 2018

@krizovam
A ten Stratamed náhodou neradil? On totiž starší syn si rozrazil po tom všem ve škole hlavu a měl lepene čelo...takže Contractubex jsem koupila a přišlo mi zbytečný kupovat další mast na tu jednu tečku, co každý má...ale pokud by byl vhodnější, tak koupím i ten Stratamed...

krizovam
8. bře 2018

@zebra2009 Používám i Strataderm (to bude asi podobné nebo totéž co Stratamed) radil mi i to + tlakové masáže. Zatím teda zlepšení tak o 50%, ale je to stále vidět ☹

zebra2009
8. bře 2018

@krizovam Díky moc za info...koupím ten Strataderm a uvidím 😉 Jakýkoliv zlepšení se počítá...taky mě to štve😉

gepe
8. bře 2018

@krizovam @zebra2009 diky i navic za debatu o stratadermu, mala ma totiz taky cerstvou jizvu po maslickovni, topeni.