• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna Včera ve 20:31
Už příští týden vypukne "velká velikonoční akce" a je na co se těšit...přípravy běží v plném proudu :carrot::sun_with_face:
#velikonoce #pampers
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Včera v 15:54
Snímek "Nesmírná bytost" je dalším snímkem z výstavy "Miminka do dlaně 2018". Autorkou je fotografka Lucie Robinson :heart:
#pampers #miminkadodlane2018 #nedoklubko
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Včera v 08:21
Ještě dnes a zítra dopoledne můžete soutěžit o medvídka Kulíška ve skupině zde :four_leaf_clover:: https://www.modrykonik.cz/group/8237/

#pampers #soutez_kulisek
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
21. bře 2018 Čtené 37x

V předchozích příspěvcích jsem již napsala mnohé o plenkách Pampers Preemie Protection. Cílem tohoto článku je shrnout všechny zajímavosti o těchto plenkách a představit Vám je v celé velikostní řadě, jak jste některé žádaly.

Jak jsem již psala, je odhadováno, že v Evropě se každý rok narodí přibližně 500 000 miminek a z toho přibližně 9 000 v České republice. Tento odhad vyplývá ze studie North American Hospital In-Use Nurse Acceptance z roku 2016. Tato skutečnost tedy přímo volala po řešení situace ohledně hygienických potřeb pro takto malá miminka.

S nápadem dostat plenky i pro ta nejmenší a nejzranitelnější miminka do České republiky přišla Lucie Žáčková (výkonná ředitelka organizace Nedoklubko). Dle jejích slov z tiskové konference konané dne 06.03.2018 poslala emailem fotku své předčasně narozené dcerky Elly do Pampers a během hodiny dostala zpět pozitivní odpověď. Tím se odstartoval celý projekt, jak dostat i ty nejmenší plenky do neonatologických center po celé České republice.

Plenky Pampers Preemie Protection byly vyvinuty ve spolupráci se zdravotními sestrami z novorozeneckých jednotek intenzivní péče. Jsou vyráběny ve 3 velikostech. Velikost P3 je určena pro děti s váhou menší než 800 gramů, velikost P2 je určena pro děti s váhou menší než 1 800 gramů a velikost P1 pro děti váhově menší než 2 300 gramů. Poté lze plynule přejít na řadu plenek Pampers Premium Care nebo Pampers Pro Care ve velikosti 0.

Tvarované jádro těchto nejmenších plenek znamená, že plenky mají toto jádro o 34% užší, dokonale sedí mezi dětskými nožičkami a pomáhají tak podpořit zdravý vývoj miminek.

Jemné a pružné manžety jemně utěsňují plenku kolem drobných dětských nožiček a velmi zlepšují pohodlí miminka.

Celoplošné upevnění díky své nastavitelnosti umožňuje, že plenka miminku bezvadně padne, minimalizuje se šance na její roztržení a navíc přesně kopíruje tvar těla.

Absorpční vrstva absorbuje vlhkost a odvádí ji od dětské pokožky tak, aby miminko zůstalo v suchu a pohodlí.

Tyto nové plenky jsou výsledkem více než 10 000 hodin výzkumu na třech kontinentech, jehož součástí byl i hloubkový průzkum mezi více než 100 zdravotními sestrami z novorozeneckých jednotek intenzivní péče.

Plenky Pampers Preemie Protection jsou vyráběny výhradně pro farmaceutické účely a tedy jsou a budou zdarma dodávány do všech neonatologických center po celé České republice. Cílem tohoto projektu je pomoci usnadnit nejen péči o předčasně narozené děti sestrám na odděleních novorozeneckých JIRP a JIP, ale rovněž pomoci i rodičům v této nelehké životní situaci.

Tento týden soutěžíme o medvídka Kulíška, který na sobě nosí plenku Pampers Preemie Protection. Soutěž trvá do pátku 23.03.2018 do 12 hodin a soutěžit můžete zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/

#pampers #preemie #nedoklubko

Čti celý článek
zebra2009 AMBASADORKA
20. bře 2018
Na facebookových stránkách Pampers běží projekt, kde za každou nahranou fotografii přispěje Pampers organizaci Nedoklubko 10 Kč. Dnes jsem tento projekt podpořila fotografií nejstaršího syna Adámka narozeného v 33+6 (2440 g, 43 cm) :heart:
#powerofbabies #nedoklubko #pampers
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
20. bře 2018 Čtené 216x vybrali jsme

Medvídek "Kulíšek"... pro někoho možná jen obyčejný medvídek, další v řadě handmade háčkovaných hraček pro děti, kterých je všude bezpočetné množství. Tento purpurový medvídek ale znamená něco víc. Pro všechny maminky s předčasně narozenými dětmi má představovat vzpomínku na dobu, kdy jejich miminka se rozhodla přijít na svět mnohem dříve, než byl jejich příchod původně plánován.

"Porodní míry" medvídka Kulíška jsou 500 gramů a 32 cm, což je ekvivalentem pro míry úplně těch nejmenších a nejzranitelnějších miminek, pro které byla navržena plenka Pampers Preemie Protection ve velikosti P3 (pro miminka do váhy 800 gramů). Jeho purpurová barva je barva královská; barva králů a královen i všech nedonošených dětí. Jeho jediným oblečením je právě plenka Pampers Preemie Protection P3.

Medvídci Kulíšci jsou 100% ruční práce. Uháčkovaly je maminky ze sdružení Nedoklubko jako podporu projektu, ve kterém byly na český trh uvedeny plenky Pampers Preemie Protection. Medvídků je tedy pouze omezené množství a po dohodě s Pampers můžete celý tento týden soutěžit právě o jednoho medvídka Kulíška.

Soutěž bude probíhat po celý tento týden, tj. do pátku 23.03.2018 do 12 hodin ve skupině Pampers zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/

Všem, kteří se rozhodnou zkusit štěstí v soutěži, přeji hodně štěstí!♡

#pampers #nedoklubko #preemie

Čti celý článek
zebra2009 AMBASADORKA
20. bře 2018
Včera odstartovala soutěž o medvídka Kulíška. Medvídek je 100% ruční práce a je vyrobený z certifikované příze, aby byl vhodný i pro ta nejmenší miminka :heart:

Pokud se Vám medvídek líbí, tak si o něho můžete zasoutěžit zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/

#pampers #soutez_kulisek
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 19. bře 2018
Krásné ráno:sun_with_face: Právě ve skupině Pampers odstartovala další soutěž tentokrát o purpurového medvídka Kulíška:bear: Soutěž bude trvat celý tento týden, tj. do 23.03.2018 do 12 hodin:four_leaf_clover:

Každý, kdo se chce do soutěže zapojit, najde ji ve skupině pod #soutez_kulisek: https://www.modrykonik.cz/group/8237/

#pampers #soutez_kulisek
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
18. bře 2018
Miluji kouzlo černobílé fotografie... "V mracích" je další z kolekce autorských snímků projektu "Miminka do dlaně 2018", které nafotila fotografka Lucie Robinson.:rose:
#pampers #miminkadodlane2018 #nedoklubko
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
16. bře 2018 Čtené 61x

Dne 06.03.2018 byly na tiskové konferenci oficiálně představeny plenky Pampers Preemie Protection ve velikosti P3 pro miminka s váhou menší než 800 gramů. Pro jejich oficiální představení byla zvolena citlivá prezentace na ručně háčkovaných medvídcích Kulíšcích, které vyrobily maminky z Nedoklubka.

Tisková konference probíhala v prostorách Gynekologicko - porodnické kliniky "U Apolináře", kde se nachází i jedno z neonatologických center v České republice. Témata tiskové konference byla "Vzrůstající počet předčasně narozených dětí a špičkové výsledky české neonatologie" a "Představení plenek pro předčasně narozená miminka Pampers Preemie Protection".

Jedním z hostů tiskové konference byla i výkonná ředitelka organizace Nedoklubko Lucie Žáčková. Právě ona přišla s myšlenkou dostat do tuzemských porodnic tyto nejmenší plenky, které byly do této doby k dostání pouze ve Spojených státech. Kontaktovala tedy společnost Pampers, která její myšlenku podpořila. Díky Pampers a Nedoklubku budou mít tedy i ta nejmenší a nejzranitelnější miminka dobře padnoucí a savou plenku už od prvního dne narození. Celý tento projekt financuje Pampers. Plenky jsou a budou neonatologickým centrům v rámci celé České republiky poskytovány zdarma. Z tohoto důvodu ani není možné tyto plenky koupit, jsou vyráběny vyloženě jen pro farmaceutické účely.

Pražská porodnice "U Apolináře" byla vůbec první porodnicí, kde se plenky Pampers Preemie Protection začaly používat. Jedna ze zdravotních sestřiček z jednotky intenzivní a resuscitační péče řekla, že po možnosti vyzkoušet tyto nejmenší plenky je to neuvěřitelný rozdíl. I manipulace je mnohem snazší. Do této doby v případě těch nejmenších miminek museli z normálních plenek stříhat čtverečky, které pod miminka dávali. Případně se plenky musely několikrát ohrnovat a stejně byly velké a pro miminka nekomfortní.

V rámci tiskové konference proběhla rovněž vernisáž výstavy Miminka do dlaně 2018, kterou pro tuto příležitost exkluzivně připravila fotografka Lucie Robinson.

Speciálním hostem byla Jitka Boho, zpěvačka a Česká Miss roku 2010.

Celou tiskovou konferencí prováděla Štěpánka Duchková, jejíž dvojčátka se rovněž narodila v porodnici "U Apolináře".

Již nyní mohu prozradit, že příští týden bude ve skupině Pampers (https://www.modrykonik.cz/group/8237/) probíhat soutěž právě o jednoho medvídka

Kulíška oblečeného jen do plenky Pampers Preemie Protection ve velikosti P3, jak ho vidíte na fotkách. Současně Vám tyto medvídky i více představím. :slight_smile:

#pampers #preemie #nedoklubko

Čti celý článek
zebra2009 AMBASADORKA
15. bře 2018
Během tiskové konference dne 06.03.2018 proběhla i vernisáž fotografií, které nafotila fotografka Lucie Robinson do projektu "Miminka do dlaně 2018". Za každou fotografií v tomto projektu se skrývá jeden silný příběh...:heart::four_leaf_clover:
#pampers #preemie #nedoklubko
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
12. bře 2018
Už byla provedena mnohá porovnání ohledně velikosti nových plenek Pampers Preemie Protection, ale když jsem si položila vedle sebe Preemie Protection ve velikosti P3 a Pampers Premium Care ve velikosti 1 vedle sebe, znovu jsem si nevěřícně řekla: "To není možný!":astonished::heart:
#pampers #preemie #premiumcare #nedoklubko
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
12. bře 2018 Čtené 492x vybrali jsme

Je odhadováno, že v Evropě se každý rok předčasně narodí okolo 500 000 miminek, z toho přibližně 9 000 v České republice. Pokroky ve vědě a zdravotnictví umožňují přežití stále menších a dříve narozených dětí. Tato skutečnost vytvořila potřebu ještě menších plenek, které by byly využívány pro předčasně narozené děti.

Pampers jsou odhodlány pečovat o tyto nejvíce zranitelná miminka. Dne 06.03.2018 v 10 hodin na tiskové konferenci v Gynekologicko - porodnické klinice "U Apolináře" v Praze byly nově představeny plenky Pampers Preemie Protection. Tyto plenky byly prezentovány ve velikosti P3 jako jediné plenky navržené pro ta úplně nejmenší miminka. Na fotografii je porovnání plenky Pampers Preemie Protection ve velikosti P3 s novorozeneckými ponožkami. Je až neuvěřitelné, jak je plenka maličká.

Plenky Pampers Preemie Protection byly vyvinuty s pomocí zdravotních sester z novorozeneckých jednotek intenzivní péče. Slouží k přebalení i těch nejzranitelnějších předčasně narozených miminek, které váží třeba jen 800 gramů, kterým v těchto plenkách je zajištěno plné pohodlí a ochrana.

Tyto nové plenky ve velikosti P3 představují 3 roky práce týmů pro vývoj výrobků a spotřebitelských výzkumných týmů. Samo Pampers uvádí, že tyto plenky jsou výsledkem více než 10 000 hodin výzkumu na třech kontinentech, jehož součástí byl i hloubkový výzkum mezi více než 100 zdravotními sestrami z novorozeneckých jednotek intenzivní péče.

Jak takové plenky jsou využívány v neonatologických centrech, můžete vidět na videu pod tímto odkazem: https://www.facebook.com/pampers.cz/videos/10156299255426908/?t=0

V následujících dvou měsících Vám budu přinášet více informací nejen o těchto nových plenkách, ale i o tomto projektu Pampers jako takovém. Články a příspěvky budou zveřejňovány buď u mě na blogu nebo ve skupině, kterou najdete zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/

Sama tento projekt hodnotím jako úžasné gesto pomoci maminkám v této nelehké životní situaci. Věřím, že dobře padnoucí plenky budou nejen zvyšovat komfort miminka, ale přispějí alespoň trochu ke zmírnění psychologického dopadu na straně maminek.♡

#pampers #preemie

Čti celý článek
zebra2009 AMBASADORKA
9. bře 2018
Dnes ve 12 hodin končí soutěž o slevový kupón na nákup plen Pampers Premium Care 1 a 2. Kdo chce se ještě zapojit do soutěže, má možnost zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/

Všem přeji hodně štěstí při losování výherce :four_leaf_clover:

#pampers #soutez
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
8. bře 2018
Ještě stále běží ve skupině Pampers soutěž o slevový kupón na nákup plen Pampers Premium Care (velikost 1 a 2) :four_leaf_clover: Soutěž končí zítra 09.03.2018 ve 12 hodin :rose:

Kdo chce ještě soutěžit, tak skupinu najde zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/

#pampers #soutez
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
7. bře 2018
Na těchto ručně háčkovaných medvídcích Pampers představilo svůj nový produkt plenek pro neonatologická oddělení porodnic. Medvídek velikostí ale i váhou odpovídá těm nejmenším předčasně narozeným dětem. :heart:
#pampers #preemie #nedoklubko
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 7. bře 2018
Krásné ráno maminky, včera večer jsem zveřejnila první příspěvek o projektu Pampers, kterým bude podporovat neonatologická centra. Tento projekt je úzce spjatý i s neziskovou organizací Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí i miminka samotná. Pokud Vás tento projekt oslovil nebo stejně jako mě přímo chytil za srdce, můžete nyní pomoci i Vy. Až do 30.04.2018 přispěje společnost Pampers částkou 10 Kč na Nedoklubko za každou fotografii Vašeho děťátka pod příspěvek na jejich facebookových stránkách, který najdete zde: https://m.facebook.com/pampers.cz/photos/a.4133...

Současně Vás tímto zvu i do skupiny Pampers, kde se nejen tomuto tématu budu více věnovat. Skupinu najdete zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/

Za každý :thumbsup: nebo sdílení tohoto příspěvku, budu posílat :heart:

#pampers #powerofbabies #nedoklubko #preemie
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
6. bře 2018
Dnes jsem byla pozvána na tiskovou konferenci společnosti Pampers konanou v porodnici U Apolináře, na které byly představeny plenky pro předčasně narozené děti. Připravuji pro Vás více o této akci, ale člověku se až tajil dech, co dnešní medicína dokáže. Na fotce je plenka ve velikosti P-3, kterou nosí všichni novorozenečci s váhou menší než 800 gramů.:four_leaf_clover:
#pampers #preemie
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
5. bře 2018
#soutez #pampers
Zajímají Vás novinky ve světě Pampers? Používáte nebo chcete používat na své miminko plenky Pampers Premium Care? Přidejte se k nám do skupinky a můžete se zapojit do soutěže o slevový kupon na nákup plen Pampers Premium Care :rose::tulip: Do soutěže je možné se zapojit do pátku 09.03.2018 do 12 hodin :four_leaf_clover:

Odkaz na skupinu je zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
3. bře 2018
DIY...v hlavní roli plenka ♡ 32 fotek
zebra2009 AMBASADORKA
2. bře 2018
Pěkné ráno maminky :tulip:Dnes otázka za :heart:️ Věděli byste, kdo vymyslel jednorázové plenky Pampers?:baby:

Nápovědu můžete najít i zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/

Příští týden tam pro Vás chystám i menší soutěž :slight_smile:
#pampers
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 1. bře 2018
Bod 3 byl letos zatím nejvíc aktuální :see_no_evil:

Pokud jste našli podobnost i s bodem 4, možná by se Vám mohla hodit tato skupina: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 1. bře 2018
Úplně první dortík, který naše holčička dostala :birthday: :baby_bottle: :birthday: "Pekla" moje mamka a nadšeně ho "rozkrájeli" i kluci :thumbsup: Pro mě jednoznačně skvělý tip na dárek pro novorozeňátko :baby:
#pampers #premiumcare
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 28. únor 2018
Všechny naše tři děti od narození spinkali v plenkách Pampers Premium Care. Časový rozestup mezi nejstarším synem a nejmladší dcerkou je šest a půl roku. Zůstali jsme věrní značce a používáme znovu ty samé plenky, vlhčené ubrousky i jednorázové přebalovací podložky Pampers. Takto spokojeně v plenkách spinká naše Emička :slight_smile: A jak spinkají Vaše „Šípkové Růženky“ nebo „Malí princové“? :heart:

Svoje fotky a názory můžete sdílet i zde ve skupině: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/

Za každý komentář, ať už zde na blogu nebo ve skupině Vám pošlu hned 3 :heart: :clap:

#pampers #introduction
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 28. únor 2018
Teď jsem přišla z pošty, kterou máme opravdu kousek od domu. Nevím, jak Vy teda, ale já se vyloženě klepu na jaro! A to doslova a dopísmene! :snowflake::snowflake::snowflake::thermometer_face::joy:
Zobraz celou zprávu
zebra2009 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 27. únor 2018
Ahoj, jmenuji se Emička a narodila jsem se 04.01.2018. Máma s tátou mi koupili plenky Pampers Premium Care, že díky nim budu v suchu a za vodou jako nikdy. Zatím to teda funguje, máte to taky tak? :wink: Jinak pšššt, to je jen můj interní průzkum, aby „naši“ nevěděli :wink:

Najdete mě i ve skupině zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/detail/
#pampers #plenky #introduction
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
27. únor 2018 Čtené 547x vybrali jsme

Vždy se říká, že když něco končí, něco jiného začíná. Až časem jsme schopni vyhodnotit, zda naše rozhodnutí v místě a čase s omezeným množstvím informací bylo správné či nikoliv.

Nikdy by mě nenapadlo, že rozhodnutí mít třetí dítě mi tolik změní život. Když jsme se rozhodovali, zda klukům pořídíme ještě brášku nebo sestřičku, řešili jsme takové ty běžné starosti, zda to vůbec zvládneme - co si budeme nalhávat – především psychicky :grinning:, protože je pravda, že každé další dítko, když se to zrovna sejde, tak jsou především decibely navíc, postupem času i další názor do diskuze, který se dost často liší od názoru rodičů. :slight_smile: V každém případě rozhodnutí padlo a 4. ledna 2018 se nám narodila dcerka Ema. Ještě před vánoci jsem si všimla příspěvku Viviho, že Pampers hledá novou Ambasadorku. Řekla jsem si, že je to šance na mateřské se realizovat úplně jiným směrem než je původní má profese. Také mne zaujal požadavek, že je třeba se dorozumět v anglickém jazyce. Prostě jsem to brala jako šanci úplně nezakrnět a naučit se zase něco nového, co jsem dosud znala pouze v teoretické rovině. Můžu Vám říci, že už u psaní tohoto úvodního článku a chystání podkladů jsem se přesvědčila, jak šedá je teorie a věčně zelený je strom praxe :wink:

Přihlášku do výběrového řízení jsem vyplňovala ještě v porodnici druhý den po porodu doslova za pět minut dvanáct – dříve jsem to prostě nestihla :wink:. Nejprve jsem totiž váhala, zda se konkurzu vůbec zúčastnit, poté jsem čekala s ohledem na prosincový termín porodu, až se Emička narodí, abych se mohla přihlásit v podmínkách s reálnou představou o „volném“ čase, který budu moci ambasadorování věnovat. Když přišla chvíle, kdy jsem si řekla, že už asi na ten porod nemá cenu čekat, protože dříve vyprší deadline pro přihlašování, než já nejspíše porodím, tak si Emička v noci „prokopla bazén“, z plánu sešlo a místo v klidu domova, jsem se hlásila do konkurzu z porodnice. :slight_smile: Leden utíkal jako voda a ani jsem nedoufala, že při tom „blázinci na entou“, který jsme s ohledem na nemoci kluků měli doma, bych snad mohla v druhém kole konkurzu, kam jsem postoupila, uspět. :slight_smile:

Jsem tedy opravdu ráda, že mi tým Pampers vyslovil důvěru a zvolil si mne za svou Ambasadorku. Tímto jim patří můj velký dík stejně jako mému muži, který mé zapálené oznámení, že se chci přihlásit do konkurzu na Ambasadorku, okomentoval slovy: „Budeš toho mít se třemi dětmi málo?“ Nicméně ho nakonec podpořil. :wink:

Budu ráda, když během mého ambasadorování bude na mém blogu a ve skupině „Pampers – láska, spánek a zábava“(skupinu najdete zde: https://www.modrykonik.cz/group/8237/), kterou jsme pro Vás založili, panovat dobrá přátelská atmosféra a bude nás toto téma bavit. Budu skutečně vděčná za jakékoliv náměty a zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní, nicméně vždy podané v mezích slušnosti a zachování přátelského prostředí. Všem námětům a zkušenostem se budu věnovat. Pokud nebudu znát odpověď, vždy to prodiskutuji přímo s Pampers a odpovím dodatečně. Mám pro Vás připraveno spoustu, myslím, zajímavých námětů na články nejen ohledně produktů Pampers, ale i ohledně mateřství a psychomotorického vývoje miminek jako takového, budeme spolu sdílet a diskutovat naše radosti a starosti kolem dětí a v neposlední řadě budeme i soutěžit buď o srdíčka nebo produkty Pampers.

Co říct na závěr úvodního představení… jsem Zita, máma tří dětí, jedna z Vás zde na Modrém koníku a nová Ambasadorka Pampers vždy připravená Vám poradit, pomoci nebo se s Vámi jen virtuálně pobavit a zasmát. Přeci jen mottem Pampers je „láska, spánek a zábava“, tak pojďme všichni do toho tak, aby to pro nás byla především zábava a zpříjemnění všedních nevšedních dní :wink:

#pampers

Čti celý článek
zebra2009 AMBASADORKA
2. zář 2017
Mohla bych poprosit o tipy na kroužky pro prvňáčka a předškoláčka? Zatím je jasná pouze angličtina pro oba dva a chtěla bych ještě jeden kroužek každému...myslela jsem pohybový, sportovní a další už ne, abych je nezahltila a neotravila, když budou oba dva v pro ně úplně nové životní etapě a v kolektivu poprvé jeden bez druhého. Ještě jsem koukala na výtvarné, taneční kroužky, karate apod...když se jich zeptám, tak samozřejmě prvotní vlna euforie, že chtějí chodit všude. Takhle byl loni hokej a teď máme doma kompletní asi 3x použitou fungl novou hokejovou výzbroj ve skříni (nejdřív se totiž řeklo, že se počká, jestli to bude syna bavit, aby se nekupovala zbytečně...po X měsících byla "jistota", že je nadšenec do hokeje a po měsíci v nové výzbroji přišel, že už ho to nebaví) :grinning: :grinning: :grinning:
Zobraz celou zprávu
zebra2009 AMBASADORKA
5. dub 2017
Právě probíhá druhé kolo jarní charitativní dražby, ve kterém se draží i můj výrobek. Skupinu najdete zde: https://www.modrykonik.cz/group/4603/detail/
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
zebra2009 AMBASADORKA
2. dub 2017 Čtené 5756x vybrali jsme magazín

Když jsem ve čtvrtek psala článek o malém Filípkovi, neměla jsem nejmenší tušení, jak může být život krutý, jak ne nadarmo se říká, naděje umírá poslední... Tato dražba měla být především o pomoci malé Nelince, která potřebuje speciální kočárek, a Filípkovi, který potřeboval finanční prostředky na alternativní léčbu diagnózy osteosarkom.

Přiznám se, že mě Filípkův příběh neskutečně chytnul za srdce. Byl pro mne důkazem, jak se z minuty na minutu může pro rodinu změnit celý život, hodnoty, to, na čem skutečně záleží. Věřila jsem, že tato dražba mu pomůže v boji s touto diagnózou. Bohužel Filípek tento pátek 31.03.2017 svůj boj s nemocí prohrál. Protože si myslím, že v tuto chvíli jsou všechna slova zbytečná, chtěla bych touto cestou především celé rodině vyjádřit upřímnou soustrast a hodně sil...

Výtěžek celé jarní charitativní dražby bude věnován na speciální kočárek Nelinky, kterou jsme Vám již představili, a Štěpánce, o které její maminka @pospisilovaluca napsala následující příběh:

"Štěpánka (význam jména: má vlastnost vítězů, odhodlání, vůle a odvaha) se narodila 16.10.2014 v 7:03 a rozhodla se bojovat a všem dokázat, že vlastnosti, které souvisí s jejím jménem, naplní ze všech sil. Její příběh začal být neobyčejný již v těhotenství. Po prvních testech v těhotenství a po podstoupení vyšetření plodové vody testy vyšly v pořádku, ale kolem 20. tt bylo podezření na zvětšené mozkové komory (hydrocefalus), což se v 22. tt nepotvrdilo. A přišla velká úleva.

Pak přišlo vyšetření ve 30. tt a tam byl potvrzený hydrocefalus. Porod byl v termínu a 10 dní po porodu byla Štěpánka na operaci, kdy jí do mozku zavedli hadičku, která vede do bříška, a pomocí té hadičky jí odtéká mozkomíšní mok, který se v hlavě hromadil a díky tomu se zvětšovaly komory a byl utlačován mozek, který se nemohl vyvíjet. To způsobilo další diagnózu a to hypotonii, oční a sluchovou vadu, poruchu příjmu potravy. Další diagnóza je genetická chromosomální nebalancovaná přestavba, která je nevratná, a nikdo neví, co způsobí. Tato kombinace je ojedinělá a v dostupných genetických databází není specifikována, tím pádem vlastně nevíme, s čím bojujeme a co nám přinese budoucnost.

Na základě doporučení jsme se Štěpánkou chtěli absolvovat rehabilitační pobyt, ale po 4 dnech se vinou přetížení Štěpánce spustila epilepsie. V současnosti ve dvou letech dělá pokroky, ale velmi pomalu. Potřebuje posílit svalstvo cvičením a intenzivní individuální rehabilitací, zatím nesedí (jsou to zatím první pokusy), leze, ale špatným pohybovým vzorcem, nemluví, nereaguje na výzvy a po této stránce je na úrovni 8měsíčního dítěte. Je to smíšek a je na ní vidět obrovská snaha, ale limituje ji její vlastní tělo. Je velmi těžké s ní komunikovat, jelikož neukazuje, nemluví a ani nedává zpětnou vazbu, tudíž komunikace je spíše intuitivní.

Je na ní vidět potenciál a obrovská motivace, ale neumí s tím pracovat. Momentálně Štěpánka musí rehabilitovat velmi opatrně, aby opět nedostala epileptické záchvaty (i když jsme již trvale pod medikamenty), velmi pomáhá rehabilitace typu hipoterapie, kterou již několikrát úspěšně absolvovala, canisterapie atd. Velkým cílem je logoterapie, aby se rozmluvila a jednou jsme z jejích úst slyšeli mama, tata ....

Štěpánka potřebuje individuální přístup cvičení a péče na rehabilitačních pobytech, který nabízejí soukromé kliniky a sanatoria, které bohužel pojišťovny neproplácí, i když jsou prokazatelné výsledky. I přesto minimálně další 2 roky pojišťovny odmítají možnost alespoň částečně na tuto léčbu přispívat. I přes všechny diagnózy má Štěpánka šanci se do budoucna začlenit do běžného života, byť s menším či větším omezením. Náklady na rehabilitace a péči o Štěpánku jsou vysoké a bez pomoci ostatních se to nedá zvládnout. Oslovujeme nadace, zatím bez úspěchu.

A co nás tedy čeká? Minimálně 2x ročně nutnost absolvování rehabilitačních pobytů, (pokud se Štěpánce nepodaří zpevnit svalstvo ) pořídit speciální zdravotní kočárek případně invalidní vozík, potřeba budou i pomůcky pro koupání, rozvoj motoriky, logopedické pobyty a v neposlední řadě vybudovat Štěpánce speciální místnost pro domácí rehabilitaci, stimulaci a podporu vývoje atd. Věříme, že se vše podaří a Štěpánce v jejím boji pomůže spousta lidí, kterým lidská solidarita není cizí, protože největším darem pro nás všechny je Štěpánčin úsměv a každý posun."

V tuto chvíli již probíhá první kolo jarní charitativní dražby, které končí 3. dubna 2017 v 22 hodin včetně. Každá pomoc se počítá, přispět lze jakoukoliv částkou i mimo dražbu. Veškeré podrobnosti najdete ve skupině Charitativní dražba.

Čti celý článek
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další