Čím zmírnit svědění pod sádrou?

stazina
15. led 2017

Ahoj prosim,cim zmirnit svědění pod sadrou?syn je po operaci a ma zasadrovane obe nohy pod kolena.Bolest ustava,ale svědění je hrozné...prosi me,at mu pomuzu ale jak?dr.rikal,ze to zkratka k sadram patri.Napadlo me dat mu fenistil..jinak drbeme dlouhou lzici.Diky za kazdy napad

pet359
15. led 2017

Drbala bych, zbytecne bych nic nepodavala...to proste k tomu patri, prezili jsme to vsichni 🙂 ja se vzdy musela necim zabavit, abych nevnimala 🙂

mandala
15. led 2017

Já jsem se drbala jehlicí na pletení 😀 při neštovicích se podává ditiaden, ale podle mne taky zbytečné zatěžování orgsnismu 😉

stazina
autor
15. led 2017

No,kdyby slo o dospeleho,tak to vydrzi,ale 5lete dite,kdyz probreci v noci 4-5hodin ,tak mi prijde,ze pomoc by to chtelo..jehlici najdu,tou by se dalo sahnout dal 🙂

janaaanna
15. led 2017

Zkušenosti nemám, ale bratr také používal tu pletací jehlici 😉
Jinak ten Fenistil mi přijde jako "dryák", ale ten Fenistil ne, nám ho doktdobrý nápad, ditiaden je

msimankova
16. led 2017

Ja bych fenistil zkusila, pokud se dite takhle trapi, jeste se zkus zeptat na neco proti alergii. A na jehlici u ditete pozor, neodhadne kdy muze jeste, ja jsem si jako dite pod sadrou vydrbala pekne veci ;)

madulinka
16. led 2017

já se taky drbala jehlicí na pletení, a to jsem pod sádru (od třísla po kotník) chytla neštovice - v 5ti letech, přežila jsem 🙂

stazina
autor
17. led 2017

@madulinka dobře, díky, tak já synovi řeknu,až mi bude zase celou noc brečet, že se to dá v 5 letech přežít,určitě mu to pomůže😉 opět koník nezklamal...neptám se, jak NEPOMOCI , ale jak pomoci svému dítěti..nejde mi o to ho ,,utlumit",abych se vyspala,nebo abych měla své pohodlí...atd. jde mi o to, aby se každou hodinu nebudil, neměl záchvaty breku,kdy mě prosí,at mu pomůžu,že už to nezvládne...před chvílí jsem ho po hodině a půl breku uložila do postele..matka, která své dítě miluje,se mu snaží pomoc a hledá každou radu,která zabere, a tak přeji těm,které tvrdí,že to zkrátka musí vydržet,aby nikdy podobnou situaci nezažily. Nepřeju ji totiž nikomu..Díky za příspěvky,další nejsou třeba😉

stazina
autor
17. led 2017

samozřejmě těm,které psaly k věci,děkuji🙂

kristynatita
17. led 2017

Mozna bych zkusila namotat na jehlici latku namocenou do neutralniho kremu ci treba olivoveho oleje a takto pomazat pod sadrou, kam az by bylo mozne dosahnout. Nic jineho me nenapada :(

summer29
17. led 2017

Prosím, jen ne žádné jehlice apod... pokud je syn po operaci, tak se může do rány dostat infekce a to je větší malér, než svědění... Dobré jsou například Fenistil kapky.

summer29
17. led 2017

Omlouvám se, nedočetla jsem Váš dotaz a hned se zarazila o odpovědí - jehlice. Určitě bych se kapek nebála. I Dithiaden můžete dát. Oni ho můžou i svědit hojící se rány. Držím palce, ať svědění brzy přestane!

majkoz
17. led 2017

Je to fakt hrozné, pamatuji. Kdybych to spočítala , tak asi rok a půl v sádře od mých 11 do 14 let. Nic nepomáhalo. Drbala jsem se fakt tou pletací jehlicí. Ale pravda je ta, že kolikrát stačí pozornost opravdu směřovat k něčemu jinému, ale děti bolístky prožívají a je to těžké. Tak přeji úlevu!

alcar
17. led 2017

Muzes vyzkouset jeste i Aerius sirup, ten je taky dobry na zmirneni svedeni. Dokonce bych rekla, ze i lepsi, nez Fenistil. Dithiaden taky muzes, ale davat kazdy den, to je opravdu driak. A jednorazove mu to sice pomuze, ale co dalsi noc, ze... Jehlici bych zkusila, ale opatrne mimo operacni rany - urcite vis, kde jsou. U tech jehlic je blbe to, ze muzou shrnout pod sadrou bunicinu a bude to tlacit a svedit jeste vice.

pet359
18. led 2017

@stazina promiň....ale příště tedy taky zavolej vaší doktorce nebo rovnou zajdi třeba na optání do lékárny....

stazina
autor
18. led 2017

Díky za další nápady všem! Syn má operační ránu na vnější straně chodidla, má to zdrátované, místu se vyhýbám při drbání..ale zkrátka je to právděpodobně to místo,kde to nejvíc svědí.
@pet359 dr. sem se ptala, řekla sem tam fenistil..ale chtěla jsem mít více variant, nerada bych do něj 5 týdnů rvala léky...
Neslyšela některá z vás o tom,že se pod sádru fouká studeným vzduchem jedlá soda?nechci to zkoušet,jen mě to zajímá😉díky

kolibricek36
18. led 2017

@stazina a to má normální či plastovou, vím že od neteře syn se naboual na kole a taky mo to sešroubovovávali ale sádru mu nechala dát plast - a říkala, že ho to ani nesvědilo... ale může jiná mi říkala že na tu plastovou může vzniknout alergická reakce
tím že se potí - a ta buničina tomu jen napomáha - proto ho to svědí - ale dala bych ten Aerius sirup

anetka1701
18. led 2017

Fenistil kapky jsou fakt dobré 🙂 Pokud mu budou zabírat, zkusila bych je pak párkrát dát i formou placeba, například do flaštičky od fenistilu nalejt něco jiného - třeba by to synovi pomohlo taky (to svědění je dost psychosomatické...). Co mně pomáhá, je zkusit si drbat druhou nohu přesně v místě kde svědí ta jedna :oD Nebo když se syn vzbudí v noci, tak zkusit drbat na zádech, na hlavě... Rady "já to taky přežila" jsou fakt na hlavu, jejich děti to nejsou, tak co :(

msimankova
18. led 2017

Jeste bych se v lekarne poptala na homeopatika, arnica montana je super na hojeni, na svedeni neco bude taky. Ad nektere rady - ono prezit se da ledacos, to vime vsichni, ze... Kazde leto u pribuznych v zahranici mam neskutecne reakce na postipani hmyzem a i kdyz vim, ze to vzdycky preziju, moji hysterii to moc nezmirnuje :D

madulinka
18. led 2017

@stazina fakt nechápu tu narážku, napsala jsem, že pletací jehlice mi pomohla, a že jsem přežila, a ano, já to zažila na vlastní kůži s neštovicema pod sádrou - vím jaké to je, to mi věř 😉

madulinka
18. led 2017

navíc nikdo nemohl vyčíst, že má zdrátované nohy, já jsem si představila nohu zlomenou - bez rány... příště reagovat nebudu, když za mou radu mě tu bude někdo slovně napadat... 😀

stazina
autor
18. led 2017

@madulinka nenapadám, díky za radu s jehlicí,vím,že to syn přežije,jako s i přežila ty, ovšem chci,aby to přežívání neprovázelo křik a probdělé noci.

@msimankova o homeopatikách jsem slyšela, zkusím se na to zeptat kamarádky,díky
@anetka1701 taky sem si říkala,že zkusím časem placebo..😉on přes den se zabavit dá,ale v noce..to je děs..navíc budí osatní tři děti...on má zasádrované obě nohy,takže nemůžu drbat druhou nohu,ale aspoň drbu koleno,záda,jak si psala...jenže prd platný..
@kolibricek36 nám na výběr nedávali, prostě dostal klasickou sádru..výkon byl plánovaný, má vrozenou výv. vadu, od narození měl nohy sádrované,pak nosil dlahy, v roce apůl operace a sádry na měsíc až dopůl stehem, ale normálně se na nich naučil chodit a ,,nevadily" mu..ale ted...hruza
Děkuju všem..nechtěla sem někoho naštvat,jen sem chtěla , aby mamky , co tady reagují pochopily,o co mi šlo..

vnike
10. bře 2017

muj malicky ma jen nastiplej palecek a dali mu take sadru. Je mu rok a pul a ma zasadrovanou dlan a uz to staci a neda mu spat a budi se. Ja teda jemne parkrat jehlici ale on se po ni pak sape a chce si to tam rvat sam a rve kdyz mu ji nedam :( mel by to mit na tri tydny ale prijde mi to dlouhe takze to vidim za tyden k dr a sundat a dat treba aspon jen dlahu, coz Vas pripad nemuze vyresit to vim :( jen pisu ze soucitim :( at to rychle utece :(

stazina
autor
11. bře 2017

@vnike děkuji, syn má sádry od 20.2 sundané, měl je dohromady 6 týdnů( z toho týden v nemocnici).první tři týdny byly hrozné, potom, co ta vata v sádře ,,sedla" už to škrábání nebylo tak hrozné..zkusila jsem ty homeopatika,co mi tu poradily, ale nevím,co všecno mělo vliv.Držím vám palce, at to malý zvládne, vím ,jak je to hrozné,když mu chcete pomoct a už nevíte jak..já soucítím s váma...držte se,at je co nejdrív líp!