Malej od rána brečí, co mu je?

lucaaaaaaqa
14. lis 2017

Ahoj potrebuju radu Malej od rána brečí od 9 ti nespi max pět minut a zase vzhůru a řve já už opravdu nevím co sním mám dělat prdi kaka ji ale nepomáhá na uťišeni vůbec nic!!! Řve i u jídla vůbec nevím co sním teplotu má 37,8 takže moc ne :/ pomoc

blackhole
14. lis 2017

Nechci tě strašit, ale já jsem toto měla s prckem první 2 měsíce, možná i o něco dýl. Moc si to už nepamatuji, ale vím, že jsem byla totálně vyřízená. Největším problémem byly prdíky, proto plakal. Zkoušela jsem postupně 3 druhy kapek, nic nepomáhalo, trochu zabralo až když jsem si nasadila bezmléčnou dietu. Taky jsem zezačátku kojila s kloboučky, takže se zřejmě pokaždé nahltal vzduchu a ještě se to tím zhoršilo. Co se týče kojení, snažila jsem se dodržovat interval 3h, ale když to už nešlo a nic nezabíralo, nakojila jsem dřív. Akorát jsem pak měla pocit, že mu to ty koliky zhoršuje (nestíhal trávit?). Dokud nebyl těžký, tak jsem ho nosila, klubíčkovala, taky jsme hodně tygříkovali, trochu se vyprděl a to ho často uspalo. Taky jsem ho zavinovala, protože mu lítaly ručičky kolem hlavy a hodně se drápal. To ho uklidnilo, ale jak rostl, tak si je už pak stejně dovedl vysvobodit. Docela fajn byla tenoučká elastická merino zavinovačka (myslím že od Ananvy), ale jelikož bylo léto, tak se i přesto hodně potil.
Teď má něco málo přes 4 měsíce a je to o dost lepší. Z některých věcí musí děti asi prostě vyrůst, ale těžko se mi radí takto na dálku. Buď ráda, že je podzim. Já jsem tohle musela absolvovat v garsonce v těch největších letních vedrech, navíc sama, protože přítel chodil do práce a nemáme možnost hlídání.
Jinak souhlasím s @absintka19 v tom, že na co dítě naučíš, to bude vyžadovat. Myslím že v těch prvních týdnech jsem ho nosila na rukou celkem hodně, ale rychle nabíral, takže pak to už moc nešlo (teď ve 4 měsících už váží 8kg). Zkoušela jsem ho rozptýlit, dávat na chvilku do lehátka s hrazdičkou, pak přišla hrací deka.... Docela pomáhaly procházky s kočárem, v něm vždycky usnul alepoň na chvíli. Máme i nosítko, ale není s ním moc kamarád, nelíbí se mu v něm.
No a na noc vždycky do postýlky, žádné takové, že bude spát s námi v posteli. Švagr si právě minule posteskl, že jejich 1,5 roční holčička si na to časem zvykla, takže intimní život veškerý žádný. Frederik si v postýlce trošičku pokňourá (samozřejmě přebalený a nakojený), ale do pár minut vždycky usne - a nyní už spí v noci 6-8 hodin vkuse. Má rád svůj prostor a pohodlí, hlavně když může při spaní rozpažit ručičky 🙂 Taky večer dobře reaguje na zhasnutí světla.
Pokud máš možnost, odpočívej co to jde. Ideální je svěřit někomu dítě, ať ho trochu povozí v kočárku, abys měla chvilku pro sebe.
Takže co (alespoň trochu) zabíralo mně - merino zavinovačka, bezmléčná dieta, tygříkování, houpání, eliminace podrápaní obličeje a následného probuzení, pokud se vysvobodil ze zavinovačky (např. rukavičky - já jsem dávala ponožky, díky gumičce lépe držely), dodržovat intervaly kojení, večer uložit do postýlky a zhasnout světlo (to začalo fungovat až cca od 3. měsíce, taky se teď už dříve stmívá, což je výhoda, v létě to nešlo), alespoň 1x denně procházka s kočárkem, snažit se odpočívat. Zezačátku k usnutí pomáhal i dudlík, ten jsem pak přestala dávat, protože ho už nechtěl, nyní jsme bez něj.
Myslím že tímto peklíčkem si prošla většina z nás, holt to asi nejde jinak, než zkoušet různé možnosti. Rutina u nás v prvních týdnech vůbec nefungovala, t.j. neexistoval žádný zaručený recept, jak ho utišit. Když něco zabralo, tak to napodruhé vůbec nepomohlo, atd. Pozitivní je, že se to časem zlepší 🙂

deniee
14. lis 2017

Růstový spurt?

evee24
14. lis 2017

Jinak zkusit šátek. A zkusit uspavat a houpat protoze jestli je pretazenej tak o to hůř spi. Třeba naše mala nebyla rok schopna usnout bez houpání. A pak jeden den si dáma řekla že už ne. U nás třeba k tem zlozvykum. Člověk musí pořád zkoušet co zabere.

nikoulinka
15. lis 2017

Ja bych to videla na kojenecky spurt. Podle toho, co dale rozepisujes v diskuzi, bylo to u nas skoro na chlup stejne. Maly nespal, rval, nepomahalo nosit, vozit, nic... mel tehda 3 tydny. Jedine, co na chvíli zabiralo, aby byl klid, bylo kojení. Ale taky to nebylo na nejak extra dlouhou dobu. Ja uz tehda byla tak zoufala, ze cca po 32 hodinach neustaleho rvani, jsem s nim sedela jen v naruci, a rvala taky 😂 po trech dnech to u nas samo preslo. Dite ma spurtu nekolik do roku. U nekterych dětí to je znat, některé to snasi dobre. Trva to v rozmesi od tri dnu az tyden... trosku si o tom.precti... článku je hodne

tomikjoejoe
15. lis 2017

Nejmladší dcera tím teď prochází - vypadá to sprut - jí z ničeho nic co dvě hodiny, jinak mi řve hlady a do toho má neštovice, takže je nepoložitelná. Mám ji v manduce a chodí se mnou doslova i na záchod. Navíc zavinovačku začala nesnáše a dudlíku nechce ani slyšet. Pevné nervy všem, kteří mají doma malého křiklouna 🙂

lucaaaaaaqa
autor
15. lis 2017

To teda všem dekuju 🙂 dnešní noc nic Moc každou půl hodinu je vzhůru

karlajasmine
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa možná to bude fakt ten růstový spurt. Každopádně pokud ti spí v kočárku šla bych rozhodně na dýl než hodinu.. Ve Skandinávii nebo v Rusku spí děti ve velkých mrazech na vzduchu několik hodin a u nás ještě ani nemrzne. Namazala bych tváře a šla 2x denně na min 2 hodiny ať se ti prospí a ty můžeš aspoň psychicky vypnout. Já to tak měla se starším synem - spal první tři měsíce na mě nebo v kočárku.

duetka01
15. lis 2017

Takze vlastne si uvedomujete danou pricinu. Nedala jste malemu dudlik, tak nebyl klidny. Pritom to k tomu mimcu patri

duetka01
15. lis 2017

Ze vam neporadily holky na pokoji?

avestsikova
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa Ahoj, moje mala ma ted dva měsíce, plakala taky porad. Nejdřív jsem myselala, ze je to neklidné dítě (což mi řekli v porodnici), doma jsem pak zjistila, ze byla pouze hladová. Bohužel jsme neustaly kojeni, protože mala malo pribirala a já nervovanim přišla o mléko. Přešly jsme na UM a začalo to prave peklo, řev od rána do večera, klid byl vždy jen par minut po jídle ( vyčerpáním odpadla). Když už mi plakala (a to jako ze ji tekly slzy) i u jídla, u prdu, u kakani prostě porad ( kromě menších pauzicek u tygrika) zkusila jsem vse mozne od kapiček, pres polohy, nahrivani, hopsani, cvičení, mazání az jsem se dopracovala k bezlaktozovemu mléku a ejhle vrni mi jak kočka, usmívá se, je spokojena.
Takze prvotně bych resila hlad ( ale to by chvíli spal a řval třeba za pul az hodinu) pak bříško (nenadymava jídla, kapky, nejist a nepit mléčné výrobky atd.). Jinak je samozřejmě pretazeny, ale dokud nezjistis proč nemuze spinkat, přetažení se bude konat dal a bude to další důvod k pláči.

lucaaaaaaqa
autor
15. lis 2017

@avestsikova dekuju moc my jsme na UM pravé od zacatku mléko nemám takže máme sunar který mi dali v porodnici :/ jestli to nemůže být sunarem nevím ale doktor mi řekl ze mléko změnit nemůžu :/ celou noc se budi snad po půl hodině po hodině Téd spát už nebude třeba vůbec to nejde jako! Spal od 8 do 12 to bylo za noc nejdyl

kkukk
15. lis 2017

@absintka19 Jako bych slyšela sebe u prvního prcka - taky jsme neuspávali, nevytvářeli žádné špatné návyky a vše pohoda, prostě až byl unavený, usnul sám, říkala jsem si, že matky kolem mě si za řvoucí dítě můžou samy...no druhé dítě bylo kruté probuzení do reality, řev, řev, řev až do 1 roku, zkusila jsem opravdu vše (haca, šátek, šum, jízda autem, skákání na balonu...a nic) hold každé dítě je jiné, proto těžko radit, sama jsem byla na dně, ale je potřeba být co nejvíc v klidu a nehledat chyby v sobě, nesrovnávat se s jinýma maminkama, prcek je ještě malý, postupně zjistíte, co se mu líbí více, co méně a určitě to nějak zvládnete 🙂)) držím pěsti
PS: mě alespoň částečně zachránil šátek, i když malá brečela, mohla jsem normálně fungovat, jinak bych nedělala nic, než ji nosila na rukách a utěšovala

avestsikova
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa proč nesmíte změnit? Já vyzkousela 3 značky než jsem na to přišla. Ono se nedoporučuje měnit casto nebo bezduvodne, ale když nesedí, je to nutnost. A jak bumba? Nehlta? Nepolyka moc vzduchu? A co nějaký kapičky na prdiky a probiotika , zkoušela jsi?

looolaaa
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa no sunar ... dala bych něco na citliví bříško hipp nebo nutrilon.. ale když tři týdny ječí tak vyměnit už můžete, není důvod proč ne - ublížit mu to nemůže. DOktor spíš myslel aby se to neměnilo 3x týdně. - Vyberte si nějaký jiný a dejte tomu pár dní ;) laktobacili swis nebo biogaia předpokládám že bere?

looolaaa
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa jak to tak čtu bude to to břicho - i když prdí a kadí neznamená že to nebolí, bohužel 🙄
ale ten sunar se mi zdá takovej "těžkej" - já prvního přestala kojit a byli jsme spokojeni s nutrilonem (no prostě to bylo lepší) (největší vrchol řvaní byl v jeho 6 týdnech a pak už to mělo konečně klesající tendence) ale hodně chválí i ten Hipp (ale samo že to není 100%)
a hlavně ty probiotika přidávat (taky to není ze dne na den ale rozhodně lepší než drátem do oko 🙂 )

lucaaaaaaqa
autor
15. lis 2017

@avestsikova nevím proste mi řekl ze nemůžu změnit mléko Tod vše ze po něm přibírá a ze se nesmí měnit vím všechny kamarádky mění jen já ne nechapu to no bumba taky sem si říkala jestli z ty flašky nemá moc vzduchu hlta jak blázen jooo zkoušela sem kapicky i tu masticku pupik všechno

looolaaa
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa doktor tvoje dítě doma nemá 🙂 ;) a ty kapičky - jestli že se jedná o probiotické (ty jediné mají u těhle detí nejaký význam - se musí brát dlouhodobě 🙂 zlepšení cca 7-14 dní - než osídlí střevo ..)

penelope87
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa S tím střídáním by se to nemělo přehánět, taky trvá, než si zvykne a než budeš moct posoudit, co mi dělá dobře, ale neznamená to, že to nesmíš změnit. Každému miminku sedne něco jiného. Mému prvnímu synovi nedělal dobře na dokrm nutrilon (a to jsme zkusili víc druhů) a skončili jsme u sunaru komplex. Možná by to chtělo nějakou antikolikovou lahvičku.

Všechny tu samozřejmě radíme podle svých zkušeností. Hlavně je třeba se uklidnit a vydržet to - postupně zjistíš, co se děje a co s tím dělat. Když to není akutní - např. Horečka, tak je třeba se smířit s tím, že řešení nebude hned anebo třeba nebude trvalé. V prvním roce se všechno neustále mění - i potřeba a frekvence spánku, dítě se vyvíjí skokově. To, co platilo před hodinou, může být teď úplně jinak. Je fakt těžký si na to všechno zvyknout, překousnout to, ale kolem roku a dál už to bude jen lepší.

karlajasmine
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa Hlavne neboj, prosla jsme si tim kazda. Moje mamka mi poradila jednu velmi uzitecnou vec - pokud davas miminku co jist, ma suchou plinku a milujes ho a podle toho se k nemu chovas (drzis ho v naruci, mazlis se s nim..), tak delas vse, co je potreba. Pokud se ti stane, ze ti usne v naruci, proste si s nim sedni na kreslo a pust si film a nech ho spat.. ono to rychle utece a zjistis, ze jsi to zvladla.

avestsikova
15. lis 2017

@lucaaaaaaqa a tu biogaiu? Efekt je tedy az tak za týden, ale hodně maminek si jej chválí, lip po tom i spinkaji. Jestli hlta, doporučují dělat přestávky a dávat odrihnout. Me ta potvora taky hlta, během krmeni si minimálně 3x odkrkne jak starej chlap a zainvestovala jsem do flasky aby mela antikolikovou savicku a i sama o sobě byla antikolikova.

andrejka_je
19. lis 2017

@lucaaaaaaqa jeste me napadlo...kdy davate Vigantol? Ja davala rano, dite rvalo, rvalo, rvalo...prestala jsem a prestal rvat. Muze z nej pomerne dost bolet bricho...