Co po léčbě antibiotiky? Jaká probiotika jste nasadily?

martasek
20. kvě 2014

Maminky, co za probiotika jste nasadily dětem po lěčbě antibiotiky? Obě děti teď právě dobírají ATB, ještě nikdy jsme je neměli, tak nemám zkušenost, co je vhodné. A jak dlouho po dobrání jste ještě nechávaly děti doma, než šly do školky? Myslíte, že stačí týden? Děkuji 🙂

hojda
20. kvě 2014

Dávají se už v průběhu léčby, ale musí být rozestup.

kathy.skal
20. kvě 2014

podle mě probiotika jedno jaká, v lékárně vám dají, možná se to nějak liší podle věku dětí. Já je začínám dávat vždy už když děti antibiotika berou. Jinak já jsem krutá matka, děti doberou ant., zůstanou doma max. den dva a jdou do školky 🙂

lv
20. kvě 2014

O AtB týden doma, probiotika už u léčby, mam doma hylak, swis laktobacilky..

spaagetka
20. kvě 2014

Swiss nebo Pearls. Obvykle je dávám 2 hodiny po atb dávce, po dobrání ještě týden dle dávkování. Do školky jde zhruba 3. den po dobrání atb.

ange_de_la_morte
20. kvě 2014

je vhodné podávar probiotika ihned při zahájení léčby ATB - antibiotika totiž zabijí nejen ty škodlivé bakterie ale vybijou i přirozené zdraví prospěšně bakterie, to může způsobit zažívací problémy ( průjem , méně často zácpa, snížení imunity, vaginální či jiné infekce). Já beru probiotika vždy nejméně týden po dobrání ATB, syn má probiotika celoročně ( dostává Swiss baby , já s koupím vždy jakékoliv co mají zrovna v lékárně). Je taky velmi důležité nedávat probiotikum zároveň s ATB tabletou , ideální je načasovat probiotiku někde mezi jednotlivé ATB dávky, v opačném případě jsou probiotika vyhozené peníze, protože jsou hned zlikvidovány. Co se týče toho jak dlouho po dobrání nechat dítě doma. Ideální je nechat doma 1-2 týdny , to proto že po ATB ( a vůbec po nemoci) je imunita značně oslabená a tak to často vypadá tak že dítě se vrátí do školky a po týdnu má opět rýmu, kašel, či cosi jiného. Ovšem je mi jasné že není vždy reálné takto dlouho dítě doma nechat ( zvlášť pracují-li oba rodiče a chybí hlídací babičky), pak bych nechala doma třeba do konce týdne a pak do školky - děti tam už nenakazí, jen prostě je riziko že bude zase nemocné

12martinka
26. kvě 2014

Probiotika by se měla dávat už s ATB v min. odstupu 2 hodin. Jinak my jsme dávali probiotika od firmy Swiss