Čo pomáha, keď 3týždňové dieťa nemá už 3. deň stolicu?

laurinkaa
1. říj 2014

Prosim Vas o radu :/ Moja 3 tyzdnova dcerka sa nemoze uz treti den vykakat.. Prdiky ma ale stolicu nie. Skusila som jej pocvicit nozickamy aj brusko masirovat a nic.. Uz som z toho zufala je mi jej strasne luto ked vidim ako silno tlaci a nejde jej :( Neviete co pomaha??? Dakujem moc !

petrusew
1. říj 2014

Záleží, jestli je plně kojená nebo na UM, jinak když už jsem byla zoufalá, rada dětské sestry zněla, zkuste změřit teplotu, podráždíte konečník 🙂 U nás zabíralo, vždycky se vyprázdnila 🙂

kate013
1. říj 2014

my jsme používali glycerinové čípky, takové http://www.nonrx.cz/index.php?dispatch=products... Ale pokud kojíš, nemusí kakat i týden.. třeba tlačí jen nějakej prdík,tak zkusit nějaké kapičky..je to děs, taky jsme si tím prošly a trvalo to skoro do roka...

hojda
1. říj 2014

Málo informací, nevím zda je kojená, nebo na UM a zda byl problém již předtím nebo ne. Prosím napište mi do IP.

alcar
1. říj 2014

Pokud je dítě kojené, tak stolice může klidně být 1x za 14 dní. Spíš by ji mohly trápit prdíky. Třeba podávání kapek Babycalm, které jsou na olejové bázi taky stolici změkčí. Jinak tlačení na stolici jde podpořit zasunutím teploměru, rektální rourky, je možno použít i nějaké dětské projímadlo typu Easylax. Ten pomáhal nám. 😉

radushka1
1. říj 2014

Bylo mi řečeno, že dítko nemusí kadit týden, po 3 dnech už se malá tak kroutila...nepomáhal Espumizan, Infacol...rourka zabrala...a pokaděné bylo všechno... A to jsem jen podráždila....