Čo to je? Alergia alebo potničky?

bielanevesta
12. srp 2007

Ahojky potrebujem poradiť. Malej sa dnes po kúpaní objavilo toto https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... ! Čo to može byť. Už to mala,ale nie tak moc ☹ 😢

tomaslavka3
18. říj 2007

bielanevesta-tak ako to dopadlo?co to vlastne tvoje dietatko malo?Nam sa to viac neobjavilo.

bielanevesta
autor
20. říj 2007

Dopadlo to dobre 🙂 Bolo to aj z tepla a aj z toho ako som justále musela prezliekať. Proste podráždená kožička na krčíku 😉 Ale stačilo malú kúpať v harmančeku a všetko sa spravilo 🙂 🙂 🙂

zitaje
14. kvě 2009

Ozivujem temu.
Mala sa mi hrozne vyhadzala (14 mesiacov), predvcerom jedla jahody, tak predpokladam, ze z toho. Jedla jahody uz aj predtym, ale takato reakcia je prvykrat. Zajtra ju idem ukazat lekarke, ale aj dovtedy - co s tym? Mam ju pudrovat, ako keby to boli potnicky, alebo nechat tak? Teda na krku ma aj potnicky podla mna, ale uz to prechadza jedno do druheho. Vyhadzana je hlavne na bruchu, pod pazuchou, na krku - ide to az na tvaricku zdola.
Vdaka za rady.
z

jabluncanka
14. kvě 2009

Zita,

ničím to nenatírej,nechej to dýchat...

zitaje
14. kvě 2009

Este som teraz telefonovala s kamoskou, ktora vravela, ze u nich mala podobny priebeh siesta choroba. Ale o tej tiez nic neviem... A hlavne teploty som nezaznamenala.

junovka
14. kvě 2009

moze to byt skor alergia.Ja by som tiez ju nenatierala zatial nicim, nech to vidi dokina. 😉

verona20
1. črc 2009

moj maly je vyhadzany po celom telicku, su to take bodky cervene a obcas sa este objavia aj cervene fleky...co to moze byt?alergia? co s tym treba robit? a vo vseobecnosti ked sa zavadzaju prikrmy a dieta sa vyhodi...ako postupovat dalej?...dat fenistil? dokedy?kym to nezmizne?...a ak neviem z coho sa vyhodil? my sem zatial papali len mrkvicku a zemiacik...dakujem za rady

kam.zyk
1. črc 2009

Verono, klid: nejprve popište, jak máte staré dítě, zda kojíte, přesně popište typ vyrážky, kdy přesně se objevila.

Antihistaminika (Fenistil) - uvidíme. Zatím zkusíme popátrat po příčině, která může být v potravě (na to se přichází systematicky, budu vás vést), ale také ve vnější péči. Čili:jakou kosmetiku používáte, jak často koupete.

Potřebovala bych ale každopádně foto vyrážky, abych viděla, o co jde. Pošlete na Vera.Kam@email.cz

senja
14. srp 2009

Ahoj holky, SOS!
Mela vase miminka neco takoveho (posledni 3 fotky)? https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
Maly se nam osypal na oblicejicku a krcku a nevime co to je ☹ Zhorsovalo se to tyden. Lekarka se na to poradne nepodivala a pry ze to se malym stava, ze mame jen omyvat prevarenou vodou, pry to zmizi stejne nahle jak se objevilo.. Od vcerejska ho to asi uz hodne svedi, tak je desne neklidny, spatne spi a pestickama si otira tvaricky 😢 Jako v jidle se porad hlidam az-az.
Mohou to byt potnicky? V posledidobe ho totiz denne trapilo brisko, tak jsme ho neustale chovali, a jak jsou vedra, maly se mozna potil a nam se take zaparovala predlokti.
Fakt nevim co s tim, poradte prosim ☹

mirocka2000
14. srp 2009

no vyzera to ako potnicky....nenatrela si ho niečim novým....ak ano tak skus nenatierat.......nechaj to len tak niekolko dni a ani by som to neumývala velmi.....moj malý mal podobne na líckach ked bol mensi a nakoniec to bolo z kremu....nechala som to celkom vysusi vobec som to nemastila pokým to nezmyzlo...asi týžden a daco...

senja
14. srp 2009

mirocka2000 Diky. Oblicej mu nicim nemazu vubec, ani predtim, ani ted ne

mirocka2000
14. srp 2009

a este som zabudla skus mu dat fenistil ak mas to je proti svrbeniu.

senja
14. srp 2009

A je to vhodne pro mesicniho kojence?

soanpe
14. srp 2009

fenistil kapky jsou i pro taková miminka, ale je jen na předpis

zkus z lékarny jarishův roztok-stojí asi 60,- a dělají se z něj obklady.
já ho mám doma, když se Sofí vyhodí ekzem,oprudí zadek, na svůj obličej,když ho mám podrážděnej větrm nebo sluncem.

carodejnica
15. srp 2009

Ahojte, aj moja malá má presne to, čo napísala senja.

Lekárka mi dala na to akúsi žltú vodu (všetko je od toho žlté - môže to byť ten jarischov roztok???, neviete?), namiešali to v lekárni, celkom to zaberá, aj keď malá má z toho žlté líčka. Ale robí sa jej to stále 😒
Zhorší sa jej to vtedy, keď je moc teplo, vtedy to má aj vo vláskoch.

Neviete poradiť nejaký ľudový recept?

soanpe
15. srp 2009

jarish je bezbarvá voda,je to vlastně borová voda s glycerinem 😉

andy80
15. srp 2009

senja, mě to přijde jako novorozenecké akné, Jiřík to měl jako malý taky a kolem třetího měsíce to zmizelo

senja
15. srp 2009

andy80 To jste se s tim trapili 2 mesice?? 😲 Ja to snad nepreziju, vzdyt ani poradne nemuze spinkat, priserne ho to svedi chudacka 😢

carodejnica Lidovy recept od moji mamy - omyvat to odvarem z trojzubcu. Zkousim to dnes prvni den, kdyby zabralo, dam vedet.

senja
15. srp 2009

Omlouvam se, je to dvouzubec trojdilny (Bidens tripartita)

senja
16. srp 2009

arodejnic Tak ten odvar zabira, uz se to lepsi. Take vas to svedi?

helenas
16. srp 2009

senja, mne lekarka na detske vyrazky na tvaricke poradila holtov krem. U nas sa da kupit v lekarni. Nam pomohol. Je dost nechutny smrdi ale dva krat som ich natrela a bolo po vzrazke.

nadad
16. srp 2009

ahoj Senja- nám se taky vyházely tvářičky v 6 týdnech- byla jsem u doktorky, ta říkala potírat odvarem z heřmánku, ale protože heřmánek je alergen, tak jsem to raději nezkoušela. Asi 2 dny předtím jsem snědla hodně rajčat, myslím, že to bylo z toho. Dostala jsem v lékárně leniens- to je takový mastný krém a tekutý pudr Tano hermal lotio a jeden den jsem ho večer namazala pudrem a druhý den večer jsem to promazala a do týdne to zmizelo a začala jsem si dávat pozor na stravu při kojení. Ale na každé miminko zabírá něco jiného. Občas se mi malej stejně vyháže, ale na krku, myslím, že jsou to potničky, už je větší- takže to přetřu odvarem z heřmánku a pak zapudruji a vždy se to zlepší. Mně jenom zaráží- že ho to svědí- pokud by to bylo nov. akné nebo potničky, tak by ho to asi nesvědilo. 😉

senja
18. srp 2009

nadad Prave jde o to, ze ho to svedi ☹ Je hrozne neklidny, krouti se, place, porad si to otira, poradne nespi 😢 Uz se mu to rozlezlo i na dekolt a dnes rano jsem mu to objevila i v podpazi 😖 Lekarka nam dnes na to napsala nejakou vitaminovou mast, museli jsme pro ni jet do FN Motola, pry se micha jen tam. Ted jsem ho namazala, ale neco mi rika, ze to nezabere ☹

senja
19. srp 2009

nadad Ten Tanno ti prodali bez receptu? Premyslim, zda si to neporidim dnes take. To jsi pouzovala v tech 6ti tydnech? Z te vitaminove masticky to malemu zacalo mokvat 😢 Je hrozne smutny, uz 3. den se ani neusmiva, v noci temer nespal, porad si otira tvaricky, ma je rude a uz to ma i na ousku, je mi z toho do breku 😢

senja
19. srp 2009

Takze potnicky nesvedi?

nadad
19. srp 2009

senja- kožní dr mi dala takový letáček o tom přípravku a já ho koupila bez receptu v lékárně.používala jsem ho v 6 týdnech, jak jsem psala výše- jeden večer tano a druhý večer jsem to promazala tou lenienskou ( ta byla na předpis ) a za týden to zmizelo.. ale když se to tenkrát objevilo, tak ho ta vyrážka nesvědila. Když má malej potničky, tak ho to nesvědí, nedrbe se a není neklidnej... to asi potničky u vás nebudou. Tu vit. mast ti dala dětská dr nebo kožní?